Jump to content

Interview w Warszawie

Recommended Posts

Witam. Jestem w Stanach ponad 10 lat. Przesiedziałem wizę b1/b2 i aktualnie jestem sponsorowany przez mamę. Mój wniosek o waiver 601a został zaakceptowany i wszystkie dokumenty w nvc również otrzymali. Obecnie czekam na date ustalenia interview. Pytanie czy był ktoś niedawno w podobnej sytuacji? Ile czasu czeka się na date? Na co uważać, przygotować się podczas pobytu w Polsce i na interview? Dziękuję za odpowiedź 

Tu chyba nigdy nie było nikogo w tej sytuacji. Wg google powinieneś w ciągu kilku dni od zaakaceptowania i-601a dostać list z instrukcją jak umówić spotkanie w Ambasadzie - być może list dostanie prawnik, który Cię obsługuje. Najlepszej porady, na co zwrócić uwagę podczas interview udzieli ci prawnik lub osoba która wypełniała ci dokumenty na I601A i pisała Tobie "hardship letter". Waver zniósł inadmissibility z powodu wymienionego i wnioskowanego w formie (zapewne ban z powodu przesiedzianej wizy), musisz uważać zapewne aby nie wykazać się inadmissible z innego powodu (waver znosi tylko i wyłącznie jeden powód inadmissibility) - ale tu powineneś dostać coaching od prawnika, który Tobie tę sprawę prowadził - sprawa jest chyba zbyt poważna aby polegać na opiniach pochodzących z forum.

Jeśli nie masz innych "trupów w szafie" to w najtrudniejsze raczej za Tobą.

Znajoma miala interview w Warszawie w podobnej - ale nie takiej samej - sytuacji. Ona wjechala do US nielegalnie, przez Meksyk, z pomoca dwoch Amerykanskich kolezanek. Kilka lat potem wyszla za maz za Amerykanina, mieli dziecko - caly czas zyjac "na nielegalu." Po powrocie do Polski czekala jakies 4 miesiace na interview. Nie miala prawnika, wszystkie papiery wypelnila sama, nie miala tez zadnego przygotowania jak/co powiedziec w ambasadzie. (Wiem ze uzywala Visa Journey jako zrodlo pomocy.) Powiedziala jedna anegdotke z interview: w ambasadzie pytali ja czy to te kolezanki Amerykanki ja namowily do nielegalnego przekroczenia granicy (co wlasciwie tak wlasnie bylo.) Znajoma powiedziala twardo, nie. Ostateczna decyzja na nielegalna imigracje byla tylko moja. Znajoma miala wrazenie, ze to bardzo spodobalo sie w ambasadzie. Nie obwiniala nikogo. Brala cala odpowiedzialnosc na siebie. Waiver dostala, i dwa miesiace po interview byla z powrotem w Colorado.

12 hours ago, katlia said:

Znajoma miala interview w Warszawie w podobnej - ale nie takiej samej - sytuacji. Ona wjechala do US nielegalnie, przez Meksyk, z pomoca dwoch Amerykanskich kolezanek. Kilka lat potem wyszla za maz za Amerykanina, mieli dziecko - caly czas zyjac "na nielegalu." Po powrocie do Polski czekala jakies 4 miesiace na interview. Nie miala prawnika, wszystkie papiery wypelnila sama, nie miala tez zadnego przygotowania jak/co powiedziec w ambasadzie. (Wiem ze uzywala Visa Journey jako zrodlo pomocy.) Powiedziala jedna anegdotke z interview: w ambasadzie pytali ja czy to te kolezanki Amerykanki ja namowily do nielegalnego przekroczenia granicy (co wlasciwie tak wlasnie bylo.) Znajoma powiedziala twardo, nie. Ostateczna decyzja na nielegalna imigracje byla tylko moja. Znajoma miala wrazenie, ze to bardzo spodobalo sie w ambasadzie. Nie obwiniala nikogo. Brala cala odpowiedzialnosc na siebie. Waiver dostala, i dwa miesiace po interview byla z powrotem w Colorado.

Hmm, trochę dziwne bo z reguły o waiver ubiega się w USA żeby wiedzieć że jest sens wracać do Polski. I z tego co dowiedziałem się od niektórych to po ustaleniu daty interview jedzie się do Polski na jakieś 3 tygodnie żeby przejść potrzebne badania itd. więc te 4 miesiące dziwne chyba że tyle zajęło jej czekanie na waiver w Polsce chociaż ja na waiver czekałem prawie 4 lata

Mozliwe ze to kwestia roznicy miedzy przesiedzeniem wizy - a nielegalnym wjezdzie. 

Edit: doczytalam ze prawo sie zmienilo w 2013 roku... przedtem trzeba bylo wyjechac i aplikowac z Polski. A jej wypadek byl w... 2012! 

"Prior to the implementation of the new rule, the process has usually been long and  immediate relatives have waited outside the country for many months or even a year."
https://immigrantjustice.org/node/1810

Edited by katlia

2 hours ago, katlia said:

Mozliwe ze to kwestia roznicy miedzy przesiedzeniem wizy - a nielegalnym wjezdzie. 

Edit: doczytalam ze prawo sie zmienilo w 2013 roku... przedtem trzeba bylo wyjechac i aplikowac z Polski. A jej wypadek byl w... 2012! 

"Prior to the implementation of the new rule, the process has usually been long and  immediate relatives have waited outside the country for many months or even a year."
https://immigrantjustice.org/node/1810

No teraz to ma sens