Skocz do zawartości

college, radiologic technologist


izzyl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, tu znowu ja :)

Z racji tego, że wyjazd do U.S.A zbliża sie wielkimi krokami (mam nadzieje) przygotowuję się ile mogę. Właśnie jestem w trakcie zdobywania GED jeszcze tutaj w Polsce i mam zamiar pójść na studia w Stanach. Co prawda do community college no, ale... zawsze coś. Interesuje mnie dwuletni program Radiologic technologist, który oferuje CC 10 min od miejsca w którym będziemy mieszkać. Teraz moje pytanie - czy są tu osoby, które ten kierunek ukończyły I mogłyby coś o nim opowiedzieć? Jakieś rady, wskazówki? Chciałabym się zapytać też czy do egzaminu SAT warto przystąpić, nawet jeśli idzie się do zwykłego community college? Najbardziej chyba z tego wszystkiego jednak trapi mnie mój wiek... mam (już) 25 lat, czy przez ten fakt będę oceniana przez innych że 'dopiero' zaczynam studia? Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez izzyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Roelka v.2 napisał:

Ja zaczelam studia w US majac 34 lata. Teraz jestem w polowie robienia Masters Degree. Wedlug mnie nikt na wiek nie patrzy. Na pewno bedziesz miala sporo mlodszych kolegow i kolezanek w szkole, ale kogo to obchodzi ile masz lat  :p

Dziękuję! Czuje się trochę pewniej teraz :D. Co Pani studiuje? I powodzenia w ukończeniu Masters! A no i czy przystąpiła Pani do egzaminu SAT przed collegem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie robilam SAT. Moj college wymagal jedynie transkrypt ocen ze szkoly średniej i TOEFL. Mam Bachelors Degree in Psychology & Criminal Justice a teraz robie Masters of Social Work. Robie swoj degree online i w mojej grupie rozklad wieku jest spory. Sa osoby mlodsze ale sa tez studenci po 40stce.

Wydaje mi sie ze radiologist technician to dobry kierunek. Z tego co ja przynajmniej slysze szpitale i przychodnie maja zawsze zapotrzebowanie na pracownikow.

Edytowane przez Roelka v.2
  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, katlia napisał:

I mozliwie ze bedziesz jedna z mlodszych w programie :) Glowa do gory. Zmienianie kariery w US to norma, opoznione studia jeszcze bardziej. Serio: NO problem. 

Moja znajoma RN (single moom, trojka dzieci) zaczela studia medyczne po czterdziestce. Wiem ze szpital w ktorym pracuje dorzucil sie finansowo.

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, andyopole napisał:

Moja znajoma RN (single moom, trojka dzieci) zaczela studia medyczne po czterdziestce. Wiem ze szpital w ktorym pracuje dorzucil sie finansowo.

O wow i daje rade? Szacunek. Ja się zastanawiam nad tym, czy pogodzę studia z opieka nad moim jednym dzieckiem hahah..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, katlia napisał:

I mozliwie ze bedziesz jedna z mlodszych w programie :) Glowa do gory. Zmienianie kariery w US to norma, opoznione studia jeszcze bardziej. Serio: NO problem. 

hahah, fajnie by było :D dziekuję, coraz bardziej zaczynam sie ekscytować tymi studiami... nawet napisałam dziś e-mail do colleg'u z zapytaniem na co sie przygotować przed wejściem do tego programu. Gdyby jeszcze ten proces imigracyjny nie szedł jak krew z nosa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, izzyl said:

Witam serdecznie, tu znowu ja :)

Z racji tego, że wyjazd do U.S.A zbliża sie wielkimi krokami (mam nadzieje) przygotowuję się ile mogę. Właśnie jestem w trakcie zdobywania GED jeszcze tutaj w Polsce i mam zamiar pójść na studia w Stanach. Co prawda do community college no, ale... zawsze coś. Interesuje mnie dwuletni program Radiologic technologist, który oferuje CC 10 min od miejsca w którym będziemy mieszkać. Teraz moje pytanie - czy są tu osoby, które ten kierunek ukończyły I mogłyby coś o nim opowiedzieć? Jakieś rady, wskazówki? Chciałabym się zapytać też czy do egzaminu SAT warto przystąpić, nawet jeśli idzie się do zwykłego community college? Najbardziej chyba z tego wszystkiego jednak trapi mnie mój wiek... mam (już) 25 lat, czy przez ten fakt będę oceniana przez innych że 'dopiero' zaczynam studia? Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Nie przejmuj się jeżeli chodzi o wiek. Ja poszedlem do community college w wieku 26 lat po 8 latach w wojsku. SAT czy innego testu nie bralem. Jedyne co musiałem zrobić to wziasc test z matematyki. Po skończeniu community college dokończyłem edukację na uniwersytecie stanowym. Jak angielski znasz bardzo dobrze, tj. czytasz i piszesz (także wypracowania) to nie powinno być problemu. Jedyne co może być problemem to specjalistyczne słownictwo z powodu tego ze to jest medyczne pole. Zawsze będę polecał community college a potem transfer do uniwersytetu stanowego. W community college jest dużo ludzi starszych wiec będzie w porządku.

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...