Skocz do zawartości

college, radiologic technologist


izzyl

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, cavscout napisał:

Nie przejmuj się jeżeli chodzi o wiek. Ja poszedlem do community college w wieku 26 lat po 8 latach w wojsku. SAT czy innego testu nie bralem. Jedyne co musiałem zrobić to wziasc test z matematyki. Po skończeniu community college dokończyłem edukację na uniwersytecie stanowym. Jak angielski znasz bardzo dobrze, tj. czytasz i piszesz (także wypracowania) to nie powinno być problemu. Jedyne co może być problemem to specjalistyczne słownictwo z powodu tego ze to jest medyczne pole. Zawsze będę polecał community college a potem transfer do uniwersytetu stanowego. W community college jest dużo ludzi starszych wiec będzie w porządku.

no właśnie dostałam e-maila od collegu w którym napisali, że będę musiała przystąpić do trzech placement testów - Reading, Composition i Mathematics. Także na ten moment ćwicze wszystko żeby być w miare dobrze przygotowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, izzyl said:

no właśnie dostałam e-maila od collegu w którym napisali, że będę musiała przystąpić do trzech placement testów - Reading, Composition i Mathematics. Także na ten moment ćwicze wszystko żeby być w miare dobrze przygotowana

Widzisz, nic strasznego. Dam Ci pare spostrzeżeń z mojego czasu w community college(CC) oraz uniwersytetu stanowego. W CC musiałem wziasc 2 kursy matematyki, kurs na poziomie 100 i 200. Najpierw wziąłem matmy na poziomie wyższym i to była łatwizna. Na drugim roku wziąłem matmy na poziomie niższym. I co było zabawne to właśnie ten niższy poziom skopał mi tylek lol. Nie mogłem zrozumieć dlaczego ale tak wyszło. Także pamiętaj ze przez pierwsze 2 semestry będziesz brała tzw generał education courses z paroma wmieszanymi podstawowymi kursami dotyczącymi twojego kierunku. Dopiero na 2 drugim roku najprawdopodobniej będziesz miała głównie kursy na twoim kierunku. Także ogólnie łatwiej mi było no uniwersytecie stanowym niż w CC. Oczywiście na uniwersytecie stanowym było więcej pracy, czytania, wypracowań czy praktyk. Dodam ze ja również pracowałem na pełny etat (40h) na noc wiec było ciężko również z tego powodu. Szkole udało mi się skończyć w 4.5 roku (ostatnie pół roku to były praktyki, w moim przypadku student teaching w szkołach średnich) i ilość kredytów które zdobyłem to 139. Skończyłem szkole z Bachelor of Arts in Political Science oraz Bachelor of Science in Social Studies-Secondary Education, czyli jako nauczyciel. Z CC mam Associate of Arts in Education. Zrobiłem certyfikat na bycie nauczycielem w szkole. I skończyło się tak ze nigdy nie pracowałem w zgodnie z moim wykształceniem. Zaraz po szkole dostałem robotę federalna w VA i teraz pracuje w VA Insurance Service. Jak przyjeżdżasz na GC, rob obywatelstwo jak najszybciej będziesz mogla. I wtedy składaj aplikacje na federalna robotę w VA. Szpitale i przychodnie VA są wszędzie. Może wyplata jest ciut mniejsza ale bardziej stabilna posada. Na koniec dodam ze uczeszczlaem do Northamton Community College a potem do East Stroudsburg University. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cavscout napisał:

Widzisz, nic strasznego. Dam Ci pare spostrzeżeń z mojego czasu w community college(CC) oraz uniwersytetu stanowego. W CC musiałem wziasc 2 kursy matematyki, kurs na poziomie 100 i 200. Najpierw wziąłem matmy na poziomie wyższym i to była łatwizna. Na drugim roku wziąłem matmy na poziomie niższym. I co było zabawne to właśnie ten niższy poziom skopał mi tylek lol. Nie mogłem zrozumieć dlaczego ale tak wyszło. Także pamiętaj ze przez pierwsze 2 semestry będziesz brała tzw generał education courses z paroma wmieszanymi podstawowymi kursami dotyczącymi twojego kierunku. Dopiero na 2 drugim roku najprawdopodobniej będziesz miała głównie kursy na twoim kierunku. Także ogólnie łatwiej mi było no uniwersytecie stanowym niż w CC. Oczywiście na uniwersytecie stanowym było więcej pracy, czytania, wypracowań czy praktyk. Dodam ze ja również pracowałem na pełny etat (40h) na noc wiec było ciężko również z tego powodu. Szkole udało mi się skończyć w 4.5 roku (ostatnie pół roku to były praktyki, w moim przypadku student teaching w szkołach średnich) i ilość kredytów które zdobyłem to 139. Skończyłem szkole z Bachelor of Arts in Political Science oraz Bachelor of Science in Social Studies-Secondary Education, czyli jako nauczyciel. Z CC mam Associate of Arts in Education. Zrobiłem certyfikat na bycie nauczycielem w szkole. I skończyło się tak ze nigdy nie pracowałem w zgodnie z moim wykształceniem. Zaraz po szkole dostałem robotę federalna w VA i teraz pracuje w VA Insurance Service. Jak przyjeżdżasz na GC, rob obywatelstwo jak najszybciej będziesz mogla. I wtedy składaj aplikacje na federalna robotę w VA. Szpitale i przychodnie VA są wszędzie. Może wyplata jest ciut mniejsza ale bardziej stabilna posada. Na koniec dodam ze uczeszczlaem do Northamton Community College a potem do East Stroudsburg University. 

Jestem bardzo wdzięczna za rady. Matematyki uczę sie na khan academy online i całkiem niezle mi idzie narazie, dużo pamiętam jeszcze z polskiej szkoły. Jedyne co mnie narazie martwi to esseye, które trzeba napisać podczas testu composition. Obywatelstwo na szczęscie mam, dostałam gdy miałam jakieś 10 lat i mieszkaliśmy jeszcze z rodzicami w U.S.A. Od jakichś 12 lat mieszkamy jednak w Polsce, ale zawsze marzyłam o powrocie do stanów. Teraz ja mam zamiar zabrać swoją własną rodzinke i w końcu zamieszkać tam z nimi. Od czasu powrotu do Polski bardzo dbałam o swój angielski i dalej biegle rozmawiam, nie mam problemu z czytaniem, ale takie rzeczy jak gramatyka, poprawne stawianie znaków interpunkcyjnych trochę jednak u mnie leżą. Chętnie poczytam o tej pracy federalnej o ktorej Pan pisze, dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, izzyl said:

Jestem bardzo wdzięczna za rady. Matematyki uczę sie na khan academy online i całkiem niezle mi idzie narazie, dużo pamiętam jeszcze z polskiej szkoły. Jedyne co mnie narazie martwi to esseye, które trzeba napisać podczas testu composition. Obywatelstwo na szczęscie mam, dostałam gdy miałam jakieś 10 lat i mieszkaliśmy jeszcze z rodzicami w U.S.A. Od jakichś 12 lat mieszkamy jednak w Polsce, ale zawsze marzyłam o powrocie do stanów. Teraz ja mam zamiar zabrać swoją własną rodzinke i w końcu zamieszkać tam z nimi. Od czasu powrotu do Polski bardzo dbałam o swój angielski i dalej biegle rozmawiam, nie mam problemu z czytaniem, ale takie rzeczy jak gramatyka, poprawne stawianie znaków interpunkcyjnych trochę jednak u mnie leżą. Chętnie poczytam o tej pracy federalnej o ktorej Pan pisze, dziękuję.

Jak masz obywatelstwo to jak z górki. Ten composiotion/esej nie powinien być aż tak trudny, przynajmniej ten który weźmiesz aby dostać się do szkoły. Najprawdopodobniej to będzie 1-2 strony max. W CC musiałem wziasc 2 klasy angielskiego, a tam eseje były również dosyć krótkie. 1-3 strony. Tutaj masz przykład takiego entry composition essay.

https://www.pct.edu/admissions/meet-placement-requirements/placement-testing/sample-english-essay-evaluation

Po prostu ten easy ma pokazać ze umie zwięźle wypowiedzieć się na piśmie. Tak jak pisałem ten composition essej jest dosyć krotki. Jak wyszłam z wojska w czerwcu 2004r to z marszu złożyłem aplikacje do szkoły. Załatwienie wszystkich spraw zajęło pare dni. Dowiedz się tylko czy będziesz płaciła in state czy out of state tuition. To jest ważne bo w niektórych miejscach musisz mieszkać w określonym stanie przez odpowiedni czas aby zakwalifikować się na in state tuition. Z community college jest jeszcze bardziej skomplikowane bo żeby płacić jeszcze mniej kogo sprawdzać czy mieszkałaś w danym county, czy regionie przez określony czas. Dosyć skomplikowana sprawa może być. Ale jak pisze, to zależy od stanu. Ja dzięki Bogu nie musiałem się martwic bo mialem GI Bill plus Pennsylvania pokrywa 100% kosztów nauki w community college i w stanowych (publicznych) uniwersytetach dla weteranów którzy są rezydentami PA. Jak jesteś gotowa na przygodę to zapisz się do National Guard. To otworzy wiele drzwi i możliwości. Co do roboty federalnej. Zacząłem jako taki zwykły claims assistant GS5 w VA (Veterans Affairs). Po pół roku przeniosłem się do insurance service, także v VA. Najpierw n telefonach a po roku w kontroli jakości. Teraz jestem GS11. jeszcze cos na temat community college, pięknem tego typu szkoły jest to ze możesz zmienić kierunek całkiem bezbolesnie jak cos innego Cie zainteresuje. Także klasy są również o różnych czasach bo jest wielu starszych ludzi którzy chcą  się dokształcić lub zmienić karierę.  Także dużo instruktorów/profesorów jest wysokiej klasy. Wielu jest na Emerytuze ale pracują na pół etatu w community college bo maja pasje i lubieja to robić. Tacy profesorowie często pracowali w zawodzie a nie są tylko akademikami którzy prawdziwego świata nie widzieli. Oczywiście nie wszędzie ale u mnie tak było. A tak z ciekawości do którego stanu się wybierasz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, kzielu said:

Do essays to jest nasz lord & savior - Chat GPT.

Do pewnego momentu. Ale entry essej będzie raczej na miejscu na szkolnym komputerze. A potem tez nie jest łatwo bo trzeba mieć citation, etc wiec nie jest łatwo. Plus profesorowie tez nie są idoitami ze tak powiem i szybko się zorientują kto to pisał lol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, kzielu said:

Do essays to jest nasz lord & savior - Chat GPT.

Taaa raz szkola wykryje ze uzywasz AI i dostaniesz kopa w tylek i do widzenia z edukacja. Jak ktos chce oszukiwac to zawsze musi sie przygotowac na konsekwencje. ;) Szkoly maja teraz software do wykrywania AI. Latwo jest to wylapac bo AI pisze w specyficzny sposob.

Amerykanskie szkoly uwielbiaja esseje. U mnie podczas Bachelors program 1 - 2 esseje plus dluzsze wypowiedzi na dyskusjach to byla norma. Teraz pisze jeszcze wiecej i jeszcze dluzsze prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, Roelka v.2 said:

Taaa raz szkola wykryje ze uzywasz AI i dostaniesz kopa w tylek i do widzenia z edukacja. Jak ktos chce oszukiwac to zawsze musi sie przygotowac na konsekwencje. ;) Szkoly maja teraz software do wykrywania AI. Latwo jest to wylapac bo AI pisze w specyficzny sposob.

Amerykanskie szkoly uwielbiaja esseje. U mnie podczas Bachelors program 1 - 2 esseje plus dluzsze wypowiedzi na dyskusjach to byla norma. Teraz pisze jeszcze wiecej i jeszcze dluzsze prace.

Dokladnie. Dodam tylko ze ilość esej tez zależy od kierunku. Ja stdiowalem na 2, powiedzmy humanistycznych. I esej za esejem poganiał. Finał paper z naukpolitycznych był kolo 50 stron. Zastanawiałem się czy pisze magisterkę lol. A szkole skończyłem 12/2008. Moja finał paper był na temat gospodarczego rozwoju nowej Europy (czyli Polska, Czechy, Węgry etc) i starej Europy (Niemcy, Francja etc). U mnie w szkole było dużo kursów związanych z EU. Nawe tbrałem udział w EuroSim 2008 w Niemczech. Fajne przeżycie. 

https://en.wikipedia.org/wiki/EuroSim

Edytowane przez cavscout
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...