Skocz do zawartości

college, radiologic technologist


izzyl

Rekomendowane odpowiedzi

45 minutes ago, mcpear said:

https://nogpt.net/

To jest jego pogromca :)

aha... A, jak to kiedys mawiala mlodziez, swistak siedzi i zawija w te sreberka ;-) U nas jest zakaz uzywania takich wynalazkow. Ze wzgledu na niska jakosc i bardzo duza liczbe false positives.

llm.thumb.png.270060d34f8b3b702908bf8a5e7cedd1.png

Z drugiej strony hitem w "naukowym" twiterze sa prace w stylu:

Edytowane przez Xarthisius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, cavscout napisał:

Jak masz obywatelstwo to jak z górki. Ten composiotion/esej nie powinien być aż tak trudny, przynajmniej ten który weźmiesz aby dostać się do szkoły. Najprawdopodobniej to będzie 1-2 strony max. W CC musiałem wziasc 2 klasy angielskiego, a tam eseje były również dosyć krótkie. 1-3 strony. Tutaj masz przykład takiego entry composition essay.

https://www.pct.edu/admissions/meet-placement-requirements/placement-testing/sample-english-essay-evaluation

Po prostu ten easy ma pokazać ze umie zwięźle wypowiedzieć się na piśmie. Tak jak pisałem ten composition essej jest dosyć krotki. Jak wyszłam z wojska w czerwcu 2004r to z marszu złożyłem aplikacje do szkoły. Załatwienie wszystkich spraw zajęło pare dni. Dowiedz się tylko czy będziesz płaciła in state czy out of state tuition. To jest ważne bo w niektórych miejscach musisz mieszkać w określonym stanie przez odpowiedni czas aby zakwalifikować się na in state tuition. Z community college jest jeszcze bardziej skomplikowane bo żeby płacić jeszcze mniej kogo sprawdzać czy mieszkałaś w danym county, czy regionie przez określony czas. Dosyć skomplikowana sprawa może być. Ale jak pisze, to zależy od stanu. Ja dzięki Bogu nie musiałem się martwic bo mialem GI Bill plus Pennsylvania pokrywa 100% kosztów nauki w community college i w stanowych (publicznych) uniwersytetach dla weteranów którzy są rezydentami PA. Jak jesteś gotowa na przygodę to zapisz się do National Guard. To otworzy wiele drzwi i możliwości. Co do roboty federalnej. Zacząłem jako taki zwykły claims assistant GS5 w VA (Veterans Affairs). Po pół roku przeniosłem się do insurance service, także v VA. Najpierw n telefonach a po roku w kontroli jakości. Teraz jestem GS11. jeszcze cos na temat community college, pięknem tego typu szkoły jest to ze możesz zmienić kierunek całkiem bezbolesnie jak cos innego Cie zainteresuje. Także klasy są również o różnych czasach bo jest wielu starszych ludzi którzy chcą  się dokształcić lub zmienić karierę.  Także dużo instruktorów/profesorów jest wysokiej klasy. Wielu jest na Emerytuze ale pracują na pół etatu w community college bo maja pasje i lubieja to robić. Tacy profesorowie często pracowali w zawodzie a nie są tylko akademikami którzy prawdziwego świata nie widzieli. Oczywiście nie wszędzie ale u mnie tak było. A tak z ciekawości do którego stanu się wybierasz?

 

super! co do tego tuition to właśnie jeszcze muszę sie dowiedzieć jak to wygląda. Chciałabym jak najszybciej sie zapisać na wszystkie perequisite's które wymaga program oraz zdać te placement tests. A wybieramy się do illinois, okolice Chicago i planuję iść do Moraine Valley Community College, które znajduje sie jakieś 10 min drogi od miejsca w którym będziemy mieszkać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, izzyl said:

super! co do tego tuition to właśnie jeszcze muszę sie dowiedzieć jak to wygląda. Chciałabym jak najszybciej sie zapisać na wszystkie perequisite's które wymaga program oraz zdać te placement tests. A wybieramy się do illinois, okolice Chicago i planuję iść do Moraine Valley Community College, które znajduje sie jakieś 10 min drogi od miejsca w którym będziemy mieszkać :)

Z ciekawości wasalem aby zobaczyć koszta. I wygląda na to ze jak jak mieszkasz w jednym ze szkolnych dystryktów które leżą na terenie objętym ta szkoła Twoja oplata będzie $159 za credit hour. Normalnie przedmioty są credit hours wiec wychodzi 477 za klasę i $1908 za semester (4 przedmioty). Jak będziesz chciała skończyć w 2 lata to albo będziesz musiała wziasc extra kursy w roku szkolnym albo w wakacje, bo wymagane jest 60 na associate. Koszt dla in state out of district czyli dla reszty stanu to $332 za kredyt a dla out of state and Foreign to $388 za kredyt. Niższy koszt dla in District jest dlatego bo school districts dopłacają pieniądze do community college razem z lokalnymi władzami. Dlatego lokalni maja taniej. Z tego co piszesz to powinnaś się kwalifikować na in District tuition. Do tego być może zakwalifikujesz się na jakis grant albo Scholarship. Ważne, podchodź na strony lokalnych szpitali czy klinik i zobacz czy któreś nie oferują zwrotu kosztów za szkole albo czy po prostu nie wyślą cie do szkoły na własny koszt za obietnice pracy przez jakiś okres czasowy. Ale jak pójdziesz do szkoły na własny koszt rekomenduje ci abyś złożyła aplikacje na federalna robotę w VA. Potrzeba dobrych specjalistów dla naszych weteranów. Tutaj masz link do zawodów związanych z radiologia. To jest oficjalna strona US Govt z otwartymi pozycjami. Jak masz pytania to strzelaj. 

https://www.usajobs.gov/search/results/?k=radiology

  • Dziękuję! 1
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, cavscout napisał:

Z ciekawości wasalem aby zobaczyć koszta. I wygląda na to ze jak jak mieszkasz w jednym ze szkolnych dystryktów które leżą na terenie objętym ta szkoła Twoja oplata będzie $159 za credit hour. Normalnie przedmioty są credit hours wiec wychodzi 477 za klasę i $1908 za semester (4 przedmioty). Jak będziesz chciała skończyć w 2 lata to albo będziesz musiała wziasc extra kursy w roku szkolnym albo w wakacje, bo wymagane jest 60 na associate. Koszt dla in state out of district czyli dla reszty stanu to $332 za kredyt a dla out of state and Foreign to $388 za kredyt. Niższy koszt dla in District jest dlatego bo school districts dopłacają pieniądze do community college razem z lokalnymi władzami. Dlatego lokalni maja taniej. Z tego co piszesz to powinnaś się kwalifikować na in District tuition. Do tego być może zakwalifikujesz się na jakis grant albo Scholarship. Ważne, podchodź na strony lokalnych szpitali czy klinik i zobacz czy któreś nie oferują zwrotu kosztów za szkole albo czy po prostu nie wyślą cie do szkoły na własny koszt za obietnice pracy przez jakiś okres czasowy. Ale jak pójdziesz do szkoły na własny koszt rekomenduje ci abyś złożyła aplikacje na federalna robotę w VA. Potrzeba dobrych specjalistów dla naszych weteranów. Tutaj masz link do zawodów związanych z radiologia. To jest oficjalna strona US Govt z otwartymi pozycjami. Jak masz pytania to strzelaj. 

https://www.usajobs.gov/search/results/?k=radiology

O dziękuje bardzo! przyznam, ze te credity i wszystko to dla mnie jeszcze czarna magia hahhah, ale duzo mi Pan wyjaśnił i pomógl. W razie pytań napewno sie do Pana zwrócę, no i dam update jak już uda mi sie wejść do programu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, izzyl said:

O dziękuje bardzo! przyznam, ze te credity i wszystko to dla mnie jeszcze czarna magia hahhah, ale duzo mi Pan wyjaśnił i pomógl. W razie pytań napewno sie do Pana zwrócę, no i dam update jak już uda mi sie wejść do programu!

Tak to sobie możesz policzyć. Jedna klasa/przedmiot to przeważnie 3 credit hours. Ja mialem klasy które były 1 credit hour czy 4 credit hours. Będziesz potrzebować minimum 60 credit hours. Wiec możesz sobie jako tako wyliczyć koszta z tego.. Ale także proszę się skontaktować ze szkoła bo dokładną odpowiedzi bo mogę mylić to co do Twoich kosztów bo tutaj pisze ze wyglada ze się kwalifikujesz a na miejscu powiedzą ze nie kwalifikujesz się na lokalne koszta. Jak to się mówi, prepare for the worst and hope for the best :) Powodzenia 

Edytowane przez cavscout
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...