Skocz do zawartości

Ubezpieczenie zdrowotne


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie ubezpieczenia zdrowotnego. Czy można ubezpieczyć się samemu, nie pracując? Jeżeli tak, to jaka jest to kwota (od...)? Czy ubezpieczyć może rodzina wciągając rodziców na listę ubezpieczonych, czy takiej możliwości nie ma? 

Z góry dziękuję :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, mal.agn said:

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie ubezpieczenia zdrowotnego. Czy można ubezpieczyć się samemu, nie pracując? Jeżeli tak, to jaka jest to kwota (od...)? Czy ubezpieczyć może rodzina wciągając rodziców na listę ubezpieczonych, czy takiej możliwości nie ma? 

Z góry dziękuję :-)

Nie zapominaj, ze ubezpieczenie to nie koniecznie znaczy ze jestes 100% pokryty. Czesto, na tych mniej drogich planach, dziala to tak: placisz co miesiac za ubezpieczenie -- potem placisz za lekarza (co-pay, to sa male sumy $20-$50 od wizyty) -- potem wydajesz pewna dodatkowa kwote (deductible, moze byc kilka tysiecy dolarow na rok) -- dopiero potem wlacza sie ubezpieczenie -- ktore czesto pokrywa tylko 80% z tego co zostalo. Trzeba sie wczytac w szczegoly. 

Edytowane przez katlia
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I typowo nie można dodać rodziców nawet jak są "dependent" do twojego planu. Są niektóre plany stanowe (Covered California np.), które to umożliwiają pod pewnymi warunkami, ale to raczej wyjątek niż reguła

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, mcpear said:

I typowo nie można dodać rodziców nawet jak są "dependent" do twojego planu. Są niektóre plany stanowe (Covered California np.), które to umożliwiają pod pewnymi warunkami, ale to raczej wyjątek niż reguła

Siostra jest pokryta czyms takim dla nisko-zarabiajacych "public servants" (jest instruktorem na college'u) i smieje sie ze nie stac jej na przeprowadzke do tanszego stanu bo ma "za dobre" dostepne ubezpieczenie w drogiej Californi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, mcpear napisał:

I typowo nie można dodać rodziców nawet jak są "dependent" do twojego planu. Są niektóre plany stanowe (Covered California np.), które to umożliwiają pod pewnymi warunkami, ale to raczej wyjątek niż reguła

Czasem mozna dodac dorosle dziecko do bodaj 26 lat ae nie znam dokladnych warunkow, osobiscie tego tematu nie przerabialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, mcpear napisał:

OP pytał o rodziców

Ja tak "przyszlosciowo", potomstwo zapewne tez sie pojawi.

Moja ex- opiekowala sie kiedys malzenstwem mocno starszych Hindusow. Sciagnal ich syn, mieli ubezpieczenie ale on byl jakas "szycha" w IBM, bylo go napewno stac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, andyopole said:

on byl jakas "szycha" w IBM, bylo go napewno stac.

Pewnie ze tak. To Ameryka. Jestes bogaty to zyjesz sobie ekstra pieknie. Dodam, ze mam znajoma ktora jest "oil heiress." Ona i jej cala rodzina maja concierge medicine, bo ich na to stac. Sa oczywiscie zachwyceni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...