Skocz do zawartości

Czy warto wyjechać do USA (edycja 2024)


Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, cavscout napisał:

A jak myslisz na jakim statusie ja poszedlem lol. Tez tylko mialem green card. Do wojska możesz iść na GC. Powiem więcej, w zależności od wieku będziesz musiał się zapisać do Selective Service. Do Armii możesz się zapisać mając max 35 lat, Air Force i Navy 39 lat. Chociaż możesz dostać waiver jeżeli spełniasz określone warunki. Wiec droga otwarta. Plus jeżeli się nie mylę to to w tej chwili jak wstąpisz do wojska to możesz od razu składać na obywatelstwo. I proces będzie darmowy dla Ciebie. W tej chili jesteśmy w czasie "period of hostility" który trwa od 2001r. Wiec obywatelstwo mógłbyś zrobić w pare miesięcy :)

https://www.uscis.gov/military/naturalization-through-military-service

No to byłoby zacnie. Powiem szczerze nie myślałem o tym aby wstąpić do armii amerykańskiej ale widzę, że są dzięki temu bardzo duże benefity. Tylko język pewnie trzeba znać perfekcyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Markunvip said:

Na prawde? Ja w Polsce byłem w wojsku i mam ukończoną szkołę podoficerską. Służyłem też w innych służbach więc mam przeszkolenie wojskowe.

Liczyłoby się to w USA?

Niestety nie. Zaczynałbyś od zera jako enlisted soldier. Do tego wymagana jest "jedynie" zielona karta.

Zeby byc oficerem w wojsku w USA trzeba miec obywatelstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Markunvip said:

Na prawde? Ja w Polsce byłem w wojsku i mam ukończoną szkołę podoficerską. Służyłem też w innych służbach więc mam przeszkolenie wojskowe.

Liczyłoby się to w USA?

Nie LOL. Ale, jezli masz specjalistyczne przeszkolenie masz szanse robić to samo tutaj. Plus w wojsku będziesz mial 30 dni urlopu rocznie :) Do tego częste długie weekendy, healthcare dla Ciebie i rodziny, oplata za dom, jedzenie etc. Sam żołd jest średni ale dodatki wszystko wyrownoja. Ale tez trzeba pamiętać ze mogą być czasami długie dżiny w pracy, służba w weekendy, wojny etc. Ja byłem Korei i na wojnie wiec wszystko przeszłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Roelka v.2 napisał:

Niestety nie. Zaczynałbyś od zera jako enlisted soldier. Do tego wymagana jest "jedynie" zielona karta.

Zeby byc oficerem w wojsku w USA trzeba miec obywatelstwo.

Kurcze szkoda, że to się nie wlicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Markunvip said:

No to byłoby zacnie. Powiem szczerze nie myślałem o tym aby wstąpić do armii amerykańskiej ale widzę, że są dzięki temu bardzo duże benefity. Tylko język pewnie trzeba znać perfekcyjnie.

Nie, nie trzeba perfekcyjnie. Generalnie musisz byc w stanie sie porozumiec i wykonywac polecenia, ale jak planujesz przeprowadzke do USA to zakladam ze znasz angielski. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cavscout napisał:

Nie LOL. Ale, jezli masz specjalistyczne przeszkolenie masz szanse robić to samo tutaj. Plus w wojsku będziesz mial 30 dni urlopu rocznie :) Do tego częste długie weekendy, healthcare dla Ciebie i rodziny, oplata za dom, jedzenie etc. Sam żołd jest średni ale dodatki wszystko wyrownoja. Ale tez trzeba pamiętać ze mogą być czasami długie dżiny w pracy, służba w weekendy, wojny etc. Ja byłem Korei i na wojnie wiec wszystko przeszłem. 

Ale w Stanach to chyba szanują żołnierzy i ich bardzo cenią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Roelka v.2 said:

Niestety nie. Zaczynałbyś od zera jako enlisted soldier. Do tego wymagana jest "jedynie" zielona karta.

Zeby byc oficerem w wojsku w USA trzeba miec obywatelstwo.

Dodam, ze na oficer to zdecydowane nie. Zaczynał byś jako E1 do E4. A potem się piał. Sierżanta możesz zrobić w pare lat. Ja odszedłem jako Sergeant/E5

https://www.dfas.mil/militarymembers/payentitlements/Pay-Tables/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Roelka v.2 napisał:

Nie, nie trzeba perfekcyjnie. Generalnie musisz byc w stanie sie porozumiec i wykonywac polecenia, ale jak planujesz przeprowadzke do USA to zakladam ze znasz angielski. :p

Angielski znam. Rozumiem, dogadam się Ale nie jest to perfekcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Markunvip said:

Ale w Stanach to chyba szanują żołnierzy i ich bardzo cenią.

To na pewno, plus masz duże benefity po wyjściu z wojska, nawet po 2 letnim kontrakcie. Ja pracuje w VA gdzie wlasniw zajmujemy się benefitami dla weteranów. W sklepach masz zniżki i nawet ludzie których nie znasz dowiedzą się ze służysz albo jesteś weteran będą mówili "thank you for your service". Naprawdę przyjemna sprawa. I chce dodać, ze nie musisz iść na piechura chyba ze chcesz. Możesz dosatc się jako mechanik, medyk, zwykła prace biurowa. Na jednego żołnierza który aktualnie walczy przypada gromada żołnierzy którzy go spomagaja. 

Edytowane przez cavscout
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...