Skocz do zawartości

Czy warto wyjechać do USA (edycja 2024)


Rekomendowane odpowiedzi

29 minutes ago, cavscout said:

Pewnie by powiedziała to samo o koscialach które są w reszcie europy. 

No wlasnie ze nie. Byla w kosciolach i w Rzymie i w Paryzu. We Francji te wystawy anty aborcyjne nie sa legalne... nie widzialam ich tez nigdzie w zachodniej Europie. Co do kunsztu i architektury, mozna doceniac i uczyc sie nie chodzac do kosciolow ;) Co do tutejszych kosciolow - nie chodzimy, wiec nie wiem. Napewno w wielu sa te anty aborcyjne wystawy - w wielu stanach abrocja jest teraz nie legalna przeciez... uczenie historii i podstawowej biologii tez. 

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minutes ago, katlia said:

No wlasnie ze nie. Byla w kosciolach i w Rzymie i w Paryzu. We Francji te wystawy anty aborcyjne nie sa legalne... nie widzialam ich tez nigdzie w zachodniej Europie. Co do kunsztu i architektury, mozna doceniac i uczyc sie nie chodzac do kosciolow ;) Co do tutejszych kosciolow - nie chodzimy, wiec nie wiem. Napewno w wielu sa te anty aborcyjne wystawy - w wielu stanach abrocja jest teraz nie legalna przeciez... uczenie historii i podstawowej biologii tez. 

A le nie trzeba przecież chodzić do kościoła na msze aby moc odwiedzić z wyciecza. W swoim zycii byłem juz w meczetach, cerkwiach i innych świątyniach bez uczęszczania na msze lub obrzędy. Co creepy to ja zrozumiałem ze kościół jako budynek był creepy LOL. A widzę ze Ci chodziło o wystawę, to widziałem podobne rzeczy w USA. Ja osobiście tez bym był trochę zniesmaczony jak bym widział ze wystawa jest zbyt graficzna. Zreszta jak tego typu wystawa jest na terenie kościoła, to nic nie mam przeciwko temu. Także nie mam nic przeciwko takiej wystawie na terenie publicznym. Ja mam postawę absolutnej wolności słowa. Jak ktoś by zrobil wystawę obrażająca moja religie, byłbym nie zadowolony i powiedział co myślę o takiej osobie co myślę o niej. Ale także bym był pierwszy broniącej jej wolności słowa. Wolność słowa albo jest Albo jej nie ma. 

Edytowane przez cavscout
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, cavscout said:

Co creepy to ja zrozumiałem ze kościół jako budynek był creepy LOL. A widzę ze Ci chodziło o wystawę, to widziałem podobne rzeczy w USA. 

Nie chodzilo o wystawe (chociaz ta w Krakowie potwierdzila jej opinie, lol) -- raczej bardziej atmosfera, formalnosc, te Jezusy wiszace z krwia plynaca po twarzy, ten mrok - napewno sa takie w US ale, jak mowilam, my nie chodzimy, a te ktore widzielismy we Francji i Wloszech byly inne... no i pelne turystow bo bylismy w lecie. :) Zupelnie inna atmosfera. 

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, katlia said:

Nie chodzilo o wystawe (chociaz ta w Krakowie potwierdzila jej opinie, lol) -- raczej bardziej atmosfera, formalnosc, te Jezusy wiszace z krwia plynaca po twarzy, ten mrok - napewno sa takie w US ale, jak mowilam, my nie chodzimy, a te ktore widzielismy we Francji i Wloszech byly inne... no i pelne turystow bo bylismy w lecie. :) Zupelnie inna atmosfera. 

To sie juz przejadlo - teraz jest Crossroads, wesola muzyka, koncert na calego. To jest przyszlosc biznesu zwanego kosciolem :) Tradycyjny kosciol gdzie sie straszy ludzi jakims pieklem a jego kierownik nie potrafi przyznac ze ruscy zaatakowali sasiada przyszlosci wielkiej nie ma.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, kzielu said:

To sie juz przejadlo - teraz jest Crossroads, wesola muzyka, koncert na calego. To jest przyszlosc biznesu zwanego kosciolem :) Tradycyjny kosciol gdzie sie straszy ludzi jakims pieklem a jego kierownik nie potrafi przyznac ze ruscy zaatakowali sasiada przyszlosci wielkiej nie ma.

U mnie w kościele jest jasno, chór etc. Księdza mamy wyporzyczonego na jakiś czas Z Nigerii. I jak się można spodziewać niektóre jego kazania są czasami dosyć ostre. Ale tego można się spodziewać bo Afrykański kościół jest bardziej konserwatywny. W jednym z ostatnich mówił aby produkowali więcej dzieci bo muzułmanie rozmanazaja się jak króliki lol. Oczywiście użył bardziej subtelnych słów ale sens ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, katlia said:

Nie chodzilo o wystawe (chociaz ta w Krakowie potwierdzila jej opinie, lol) -- raczej bardziej atmosfera, formalnosc, te Jezusy wiszace z krwia plynaca po twarzy, ten mrok - napewno sa takie w US ale, jak mowilam, my nie chodzimy, a te ktore widzielismy we Francji i Wloszech byly inne... no i pelne turystow bo bylismy w lecie. :) Zupelnie inna atmosfera. 

Z tego co pomiatam z koscioluw w Polsce to nie pamietam aby miały taka atmosferę. Pamietam je były jasne. Te starsze to prawda, Taka Fara w Białymstoku czy kościół w Myszyńcu może były ciut ciemniejsze ale taki był styl. Inne kościoły by jasne. Ale nowsze kościoły to było naprawdę jasno. Należy tex pamiętać ze Te kościoły we Francji i Włoszech są nastawione typowo na turystykę, wiec oświetlenie tez inne jest porobione. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, cavscout said:

(...) Ja mam postawę absolutnej wolności słowa. Jak ktoś by zrobil wystawę obrażająca moja religie, byłbym nie zadowolony i powiedział co myślę o takiej osobie co myślę o niej. Ale także bym był pierwszy broniącej jej wolności słowa. Wolność słowa albo jest Albo jej nie ma. 

Masz postawę absolutnej wolności słowa? Czyli jesteś w stanie wszędzie powiedzieć wszystko co chcesz i powinno to być uszanowane i tolerowane? Nie podrzucam Ciebie ale to że na pokładzie samolotu krzykniesz BOMBA to nie wierzę ;) ;)  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minutes ago, mcpear said:

Masz postawę absolutnej wolności słowa? Czyli jesteś w stanie wszędzie powiedzieć wszystko co chcesz i powinno to być uszanowane i tolerowane? Nie podrzucam Ciebie ale to że na pokładzie samolotu krzykniesz BOMBA to nie wierzę ;) ;)  ;)

Wolność słowa nie oznacza wolności od konsekwencji. Co trzeba brać pod uwagę szczegolnie jak się chce krzyczeć o bombach w samolotach. :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, mcpear said:

Masz postawę absolutnej wolności słowa? Czyli jesteś w stanie wszędzie powiedzieć wszystko co chcesz i powinno to być uszanowane i tolerowane? Nie podrzucam Ciebie ale to że na pokładzie samolotu krzykniesz BOMBA to nie wierzę ;) ;)  ;)

No oczywiście ze takie cos jest niedopuszczalne, ale o co mi chodzi to ze ma się absolutna wolność słowa jeżeli chodzi o polityczne wypowiedzi. O co co mi chodzi ze osoba ma prawo powiedzieć cos co może mi się nie podobać i co może być powszechnie uznane jako niesmaczne. Tak jak powiedzmy ta wystawa o aborcji albo palenie flagi albo sztuka która może obrazac uczucia religijne (jak te z krzyżem w moczu etc) są niesmaczne ale wg mnie są niesmaczne ale będę bronic ich prawa do pokazywania tego. jestem wierzący, uczęszczam do kościoła ale nie będę przeciwko tego typu pokazom. To co czytam czasami jak w Polsce są wysyłane w Polsce do prokuratory zawiadomienia o obrazie uczuć religijnych bo jakiś muzykant porwal Biblie albo zrobil cos anty Chrześcijańskiego na scenie to mi się smiac chce. Czy podoba mi się to, nie. Ale będę bronił prawa do takiego zachowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawność poprawnością, lecz głupota ma swoje granice: https://planetagracza.pl/netflix-pozwany-krolowa-kleopatra-kolor-skory-egipt-pozew/ to w kwestii fałszowania rzeczywistości, czekam aż ktoś zabierze się w końcu za głupoty rodem z LGBT i różne wypaczenia w podobnym kierunku z podobnego środowiska... jak milion płci na fb czy inne bzdety... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...