Skocz do zawartości

wniosek I-407 porzeucenie green card


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czy ktoś z was wypełniał ostatnio wniosek I-407?

Mam kilka pytań co do niektórych punktów w których nie wiem co wpisać

wniosek: http://www.uscis.gov/sites/default/files/files/form/i-407.pdf

instrukcja: https://www.uscis.gov/sites/default/files/document/forms/i-407instr.pdf

part1

np 1a, 2, 9a, 11a, 12c, 13a-d, 14a-b

part2

3a-h mam podać adres w usa?

part3

tego nie wypełniam?

i-407.pdf i-407instr.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, lement said:

Cześć, czy ktoś z was wypełniał ostatnio wniosek I-407?

Mam kilka pytań co do niektórych punktów w których nie wiem co wpisać

wniosek: http://www.uscis.gov/sites/default/files/files/form/i-407.pdf

instrukcja: https://www.uscis.gov/sites/default/files/document/forms/i-407instr.pdf

part1

np 1a, 2, 9a, 11a, 12c, 13a-d, 14a-b

part2

3a-h mam podać adres w usa?

part3

tego nie wypełniam?

i-407.pdfUnavailable i-407instr.pdfUnavailable

Formy nigdy nie wypełniałem, ale te pytania interpretuje tak:

 

1a - powinien być na karcie - kiedyś to był A# plus numer, teraz na karcie to USCIS #

2 - jak masz ten numer to podaj

9a - jak to Twój adres, i nikt nie odbiera poczty w twoim imieniu, omiń

11a - to samo co 9a

12c - jeżeli odsyłasz GC z wnioskiem to zaznaczasz Yes w 12a i resztę zostawiasz, jeżeli nie zwracasz i nie posiadasz tej karty to zaznaczasz powód w 12b i certifikusjesz data w 12c ze GC juz nie masz (data ta sama copodpis na aplikacje)

13a-d - w jaki sposob oddajesz ta formę - 13a - osobiście za granica (pewnie chodzi ze idziesz do ambasady albo konsulatu). 13b - wysyłasz poczta spoza USA, 13c - na granicy i 13d jak jesteś w wewnątrz USA. 

14a/b - podpisujesz i piszesz swoje imię

 

3a/h - jeżeli wypełniasz dla siebie zostawiasz ta sekcje, to jest dla tłumacza który ci pomaga

part 3 - zostawiasz

Edytowane przez cavscout
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
3 godziny temu, Jacek87 napisał:

Hejka!
I ja postanowiłem ostatecznie zrzec się GC. Gdzieś widziałem info, że ambasada w Warszawie nie przyjmuje wniosku i-407. Czy ktoś wie może czy to prawda? A co z konsulatem w Krakowie, czy tam można złożyć i-407?

Dzięki za odp.

Pozdrawiam!

Ambasada jest od innej roboty. Twoją sprawę załatwisz w Konsulacie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Jacek87 said:

Hejka!
I ja postanowiłem ostatecznie zrzec się GC. Gdzieś widziałem info, że ambasada w Warszawie nie przyjmuje wniosku i-407. Czy ktoś wie może czy to prawda? A co z konsulatem w Krakowie, czy tam można złożyć i-407?

Dzięki za odp.

Pozdrawiam!

Jeśli można wiedzieć - co cię posunęło do takiej decyzji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Jacek87 said:

Hejka!
I ja postanowiłem ostatecznie zrzec się GC. Gdzieś widziałem info, że ambasada w Warszawie nie przyjmuje wniosku i-407. Czy ktoś wie może czy to prawda? A co z konsulatem w Krakowie, czy tam można złożyć i-407?

Dzięki za odp.

Pozdrawiam!

Tak. Prawda. Nie, nie mozna z tego samego powodu.

Please mail Form I-407 and your Permanent Resident Card to the Eastern Form Center in the United States.

For U.S. Postal Service (USPS):

USCIS Eastern Forms Center
Attn: I-407 Unit
PO Box 567
Williston, VT 05495, USA

https://pl.usembassy.gov/visas/immigrant-visas-returning-resident-visa/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jabba1 napisał:

Jeśli można wiedzieć - co cię posunęło do takiej decyzji?

Dużo by opowiadać. Ostatecznie stwierdziłem, że jednak Europa jest bardziej przyjazna do życia. Przeniesienie wszystkiego z Europy do USA byłoby mocno problematyczne a zarządzanie tym co mam tutaj zza oceanu nie byłoby ani łatwe ani tanie. Z bólem serca ale jednak USA pozostanie dla mnie tylko destynacją wycieczkową, a ponieważ nie chcę mieć problemów na granicy z wjazdem, ani problemów podatkowych, to wolę się zrzec GC. Już przy poprzednim przekraczaniu granicy (rok temu) miałem bardzo nieprzyjemną rozmowę z imigracyjnym, a od tamtej pory minął rok jak nie ma mnie w USA więc mogą być problemy przy próbie wjazdu - i rozumiem to, bo GC nie jest dla kogoś, kto tak na prawdę dom ma gdzieś indziej a do USA wpada sobie okazjonalnie (choć oczywiście urzędnik mógł sobie darować bycie dupkiem, nie mniej różni są ludzie i nie rzutuję swojego postrzegania USA przez pryzmat zachowania tego jednego pana).

Tak więc ostatecznie nie jest to dla mnie opłacalne, ani też wcale się tam lepiej niż w Europie nie czułem. Moja od dziecka fantazyjna wizja USA i mieszkania tam nie przeszła weryfikacji w rzeczywistości.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Tirowiec1312 napisał:

A w jakim miejscu w USA próbowałeś sił?

Trudno powiedzieć o "próbowaniu sił" bo nie zdecydowałem się na dłuższe zamieszkanie nigdzie. Chwilę mieszkałem w NYC na Brooklynie, chwilę na Manhattanie, chwilę na Staten Island. Trochę pomieszkiwałem bardziej poza miastem w Cresco w Pensylwanii. Oprócz tego zjechałem kilka stanów chwilę spędzając w Bostonie. Krótko, bo około 2 tygodni byłem też na Florydzie. Jednak nigdzie w tych miejscach nie wyobrażałem sobie życia. Miałem plan na Portland ale ostatecznie z niego zrezygnowałem. Po ostatnim wjeździe do USA i po tej chamskiej rozmowie z imigracyjnym miałem jakiś taki niesmak i taką ogólną niechęć, że po 3 dniach wyjechałem na Kostarykę na miesiąc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...