Skocz do zawartości

DV 2025 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Skoro Ciebie to tak trapi to weź zrób nowe zdjęcie komórką na tle jasnej ściany. Obrób je przy pomocy narzędzia publicznego z departamentu stanu dotyczącego zdjęć paszportowych - zajmie ci to około 2 minuty - dużo krócej niż szperanie po internecie czy zastanawianie się jak zdjęcia są weryfikowane.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wykorzystam te zdjęcia ze starą datą, mój telefon przy tak słabym oświetleniu jakie mam w pokoju gdzie robię zdjęcie do loterii dałby tragiczną jakość. Plus z aparatem używałem lampy błyskowej i blendy. Ale poszukam jeszcze informacji na temat weryfikacji zdjęć na stronach anglojęzycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, SuperTraveller napisał:

Prawdopodobnie wykorzystam te zdjęcia ze starą datą, mój telefon przy tak słabym oświetleniu jakie mam w pokoju gdzie robię zdjęcie do loterii dałby tragiczną jakość. Plus z aparatem używałem lampy błyskowej i blendy. Ale poszukam jeszcze informacji na temat weryfikacji zdjęć na stronach anglojęzycznych.

Czy nie lepiej po prostu iść do fotografa i zrobić konkretne zdjęcie do loterii? Koszt takiego zdjęcia to z 50zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, xyz_1 said:

Czy nie lepiej po prostu iść do fotografa i zrobić konkretne zdjęcie do loterii? Koszt takiego zdjęcia to z 50zł.

No wez... #BezSensu. Cala radosc z zastanawiania sie czy nie jestes niewylosowany, bo "odrzucili na podstawie starego zdjecia" odpada. Albo wogole jak juz wylosuja obgryzanie paznokci czy sie czlowiek nie zalapie na Refusal z paragrafu INA 204(a)(1)(I)(iii). Wogole nie umiesz sie bawic...

Edytowane przez Xarthisius
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę dojazd to zbliżyłbym się do 100 PLN. Od lat sam sobie robiłem zdjęcia, do następnej edycji również zamierzam jak już uzbieram $$$ na nowy aparat.

Z ciekawości właśnie sprawdziłem zdjęcia z ostatnich lat i okazało się, że do ostatniej edycji loterii również dałem zdjęcie z datą wykonania w 2012 roku. Ups.

Edytowane przez SuperTraveller
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, SuperTraveller said:

Biorąc pod uwagę dojazd to zbliżyłbym się do 100 PLN. Od lat sam sobie robiłem zdjęcia, do następnej edycji również zamierzam jak już uzbieram $$$ na nowy aparat.

Z ciekawości właśnie sprawdziłem zdjęcia z ostatnich lat i okazało się, że do ostatniej edycji loterii również dałem zdjęcie z datą wykonania w 2012 roku. Ups.

Tak sobie dla przypomnienia spojrzalem na moje zdjecie ktore "wygralo" (robione z reki, przednia kamera, jakies pozal sie Boze motoroli w 2016 roku w ciemnej jak piwnica kuchni, na tle prawie szarej sciany) i powiem Ci: you're overthinking...

  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2024 o 01:24, SuperTraveller napisał:

Biorąc pod uwagę dojazd to zbliżyłbym się do 100 PLN. Od lat sam sobie robiłem zdjęcia, do następnej edycji również zamierzam jak już uzbieram $$$ na nowy aparat.

Z ciekawości właśnie sprawdziłem zdjęcia z ostatnich lat i okazało się, że do ostatniej edycji loterii również dałem zdjęcie z datą wykonania w 2012 roku. Ups.

I tak jestem zdania, że warto te 100zł wydać za spokój. 5 razy aplikowałem do loterii i 5 razy punktem obowiązkowym był fotograf i dobre zdjęcie. Ale no mam takie podejście, że skrupulatnie dopinam wszystko na ostatni guzik. Tak czy tak powodzenia =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę udział w DV Lottery od ponad dekady. Na samym początku też chodziłem do fotografa. Czytając na temat zdjęć do loterii dochodzę do wniosku, że podejście urzędników do fotografii naszych facjat nie jest tak hardcorowo surowe jakby mogło się wydawać. Nie wiadomo jak mają weryfikować kiedy zdjęcie zostało wykonane, przypuszczam, że aby były jakieś problemy to po ewentualnym wylosowaniu na rozmowie w ambasadzie musiałbym wyglądać wyraźnie starzej niż na zdjęciu do loterii...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, jak zdjęcie do loterii to tylko profesjonalnie u fotografa, najlepiej w garniturze - zwiększa to szansę na wylosowanie o jakieś 0,002137%. Jak ktoś chce iść do fotografa to śmiało, ale bądźcie poważni :D I pro fotka ze studia i foto telefonem w domu i tak najpewniej da has been not selected :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...