Skocz do zawartości

DV 2025 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
24 minutes ago, jabba1 said:

1. Mieszkamy w Kanadzie i na informacji z DV2025 nasz office to Montreal - czy wchodzi w rachubę rozmowa w Warszawie czy jesteśmy przypisani do Montrealu?

2. Ile wcześniej jest się informowany o terminie rozmowy? Próbuje określić wyprzedzenie w kontekście ewentualnych lotów.

3. Wylosowałem kartę ja (mam paszport Polski i Kanadyjski tak jak żona). Dzieci narazie mają paszporty tylko kanadyjskie, nie potwierdziliśmy jeszcze ich obywatelstwa polskiego. Czy musimy zrobić to przed rozmową czy wkleją wizę w paszporty kanadyjskie? 

  1. Istnieje mozliwosc zmiany ambasady. W DS-260 musisz wpisac jako obecny adres zamieszkania adres w Polsce. Nastepnie po przyklepaniu DS-260 wyslac mail do KCC z informacja, ze Twoj adres ulegl zmianie. Jest jakis powod dla ktorego chcielibyscie to robic? MTL wspanialy nie jest, ale wizy drukuja tak samo.
  2. Typowo to 4-6 tygodni. Bywaly ekstremalne sytuacje (najkrotszy o ktorym slyszalem to 48h...) w czasach covidowych, ale to juz na szczescie za nami.
  3. Wlepia w kandyjskie.
Edytowane przez Xarthisius
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, tomasz8822 said:

W razie czego służę pomocą.

Super!

12 minutes ago, tomasz8822 said:

@jabba1 już się ze mną skontaktował na PW. 

To ja tylko dodam, ze o ile pytania nie sa jakos specjalnie delikatnej natury, to lepiej je zadawac i udzielac odpowiedzi na forum. Wiecej ludzi potencjalnie skorzysta.

  • Upvote 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się jak to jest z SSN który miałem na J1 pracując na campie? Czy ten numer jest nadal ważny czy po dostaniu GC go zmienia? Nota bene czy mają to gdzieś w systemie bo kartę zgubiłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, jabba1 said:

Orientujecie się jak to jest z SSN który miałem na J1 pracując na campie? Czy ten numer jest nadal ważny czy po dostaniu GC go zmienia? Nota bene czy mają to gdzieś w systemie bo kartę zgubiłem 

Numer pozostaje bez zmian. Mam nadzieje, ze go pamietasz chociaz :) Dostaniesz nowa karte, tym razem bez napisu: "Valid for Work Only With DHS Authorization".

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/6/2024 at 5:06 PM, tomasz8822 said:

W razie czego służę pomocą.

@jabba1 już się ze mną skontaktował na PW. 

Jak poszła rozmowa w Montrealu? Formalność czy nie do końca? Gdzie robiłeś badania i ile zajęły?

gdzie mieszkałeś w Kanadzie i gdzie mieszkasz w USA? Jak wrażenia i czy było warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/6/2024 at 9:49 AM, jabba1 said:

Mam kilka pytań z racji tego że nasza sytuacja jest trochę bardziej skomplikowana.

1. Mieszkamy w Kanadzie i na informacji z DV2025 nasz office to Montreal - czy wchodzi w rachubę rozmowa w Warszawie czy jesteśmy przypisani do Montrealu?

2. Ile wcześniej jest się informowany o terminie rozmowy? Próbuje określić wyprzedzenie w kontekście ewentualnych lotów.

3. Wylosowałem kartę ja (mam paszport Polski i Kanadyjski tak jak żona). Dzieci narazie mają paszporty tylko kanadyjskie, nie potwierdziliśmy jeszcze ich obywatelstwa polskiego. Czy musimy zrobić to przed rozmową czy wkleją wizę w paszporty kanadyjskie? 

@andyopole dobrze świta - w DV2016 wylosowałem jak mieszkałem w Kanadzie. 
 

odnosnie pytań. 
1. mieszkałem w Edmonton jak mnie wylosowali i przypisali do ambasady w Montrealu. Zmieniłem na warszawę. Polecam załatwić police check tuż przed wyjazdem z Kanady. Załatwienie kanadyjskiego z Polski jest możliwe ale ostre zawracanie tyłka jest i kosztuje koło $300 od osoby (w 2015) - w ambasadzie kanadyjskiej tego nie załatwisz (próbowałem w Waszyngtonie i w Warszawie). 
załatwianie polskich papierów przez polską ambasadę w Kanadzie graniczy z cudem - wcześniej potrzebowałem innych kwitów. więc nie licz że coś załatwisz. 

jeśli kończyłeś szkołę w Polsce to polecam przenieść sprawę do ambasady w warszawie. Inaczej Montreal będzie wysyłał dyplomy do Warszawy w ramach potwierdzenia - a to trwa. Z doświadczenia zawodowego korzystaj tylko i wyłacznie jeśli nie masz szkoły. 
 

  • Haha 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, czarex said:

załatwianie polskich papierów przez polską ambasadę w Kanadzie graniczy z cudem - wcześniej potrzebowałem innych kwitów. więc nie licz że coś załatwisz. 

Nie wiem jak bylo w 2015/2016, ale doslownie 2 lata pozniej wszystkie dokumenty (zaswiadczenie z KRK, akty cywilne) dalo sie zalatwic poczta. Polska ambasada do niczego nie potrzebna.

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...