Skocz do zawartości

Przeprowadzka do Utah


Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda nie mieszkam jeszcze w USA ale robię pogłębiony research miejsc.

Przyjrzyjcie się North Carolina i okolicom Charlotte, jest tam teraz spory boom i dużo przyjezdnych i chyba ma to spory sens. Jak jakiś inny stan wychodzi na prowadzenie to NC zaraz go bije pod względem cena/jakosc :)

Po prawie 10 latach w Kanadzie typowo blue states unikałbym jak ognia ale to już zależy od osobistych preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, jabba1 said:

Po prawie 10 latach w Kanadzie typowo blue states unikałbym jak ognia ale to już zależy od osobistych preferencji.

A ja odwrotnie: Po prawie 50ciu lat w US, typowo czerwonych stanow UNIKAM jak ognia. Corka niedawno dostala zaproszenie na interview na super prace w Texasie. Odpisala grzecznie, ale powiedziala ze dopuki stan nie zmieni polityki do kobiet, nie bedzie brala go pod uwage jako miejsce na zamieszkanie. Profesorka ktora wydala to zaproszenie powiedziala, ze corka nie jest piersza kobieta ktora odrzucila propozycji interview, i dodala ze osobiscie popiera takie podejscie. 
 

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, jabba1 napisał:

Co prawda nie mieszkam jeszcze w USA ale robię pogłębiony research miejsc.

Przyjrzyjcie się North Carolina i okolicom Charlotte, jest tam teraz spory boom i dużo przyjezdnych i chyba ma to spory sens. Jak jakiś inny stan wychodzi na prowadzenie to NC zaraz go bije pod względem cena/jakosc :)

Kurczę słyszałam już o tym stanie, ale powiem szczerze, że na początku myśleliśmy o Kalifornii ze względu na klimat i przyrodę, ale koniec końców obecną sytuacja tam i ceny nas przekonały żeby jednak rozejrzeć się za inną okolicą. Padło na Utah, bo klimat dalej nam odpowiada i bliska odległość do parków i wszystkiego na czym nam zależy.. Póki co będziemy chcieli na kilka miesięcy przyjechać, zobaczyć, spróbować. Także też szukamy czegoś nie z dala od cywilizacji, tylko żeby wykorzystać czas maksymalnie na jeżdżenie i zwiedzanie początkowo. Jeśli się zaaklimatyzujemy to planujemy zostać, ale nie wykluczamy powrotu do Polski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, mrfotoviolin said:

Kurczę słyszałam już o tym stanie, ale powiem szczerze, że na początku myśleliśmy o Kalifornii ze względu na klimat i przyrodę, ale koniec końców obecną sytuacja tam i ceny nas przekonały żeby jednak rozejrzeć się za inną okolicą. Padło na Utah, bo klimat dalej nam odpowiada i bliska odległość do parków i wszystkiego na czym nam zależy.. Póki co będziemy chcieli na kilka miesięcy przyjechać, zobaczyć, spróbować. Także też szukamy czegoś nie z dala od cywilizacji, tylko żeby wykorzystać czas maksymalnie na jeżdżenie i zwiedzanie początkowo. Jeśli się zaaklimatyzujemy to planujemy zostać, ale nie wykluczamy powrotu do Polski. 

Jedyny minus południa to klimat. Spędziłem dobrych pare lat temu na południu, i za pogada tam nie przepadam. Nie chodzi o sama temperaturę ale o wilgotność. Co do branży kreatywnej, mam nadzieje ze macie jakiś backup, bo inaczej będzie ciężko. Może zająć trochę czasu zanim sobie wyrobicie markę aby tego moc normalnie żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, cavscout said:

Jedyny minus południa to klimat. Spędziłem dobrych pare lat temu na południu, i za pogada tam nie przepadam. Nie chodzi o sama temperaturę ale o wilgotność. 

Ci ktorzy moga, wyjezdzaja na lato z NC wlasnie z tego powodu. Mam znajomych ktorzy od lat wynajmuja na cale lato mieszkanie w gorach w Colorado dla pary profesorow na UNC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minutes ago, mrfotoviolin said:

Kurczę słyszałam już o tym stanie, ale powiem szczerze, że na początku myśleliśmy o Kalifornii ze względu na klimat i przyrodę, ale koniec końców obecną sytuacja tam i ceny nas przekonały żeby jednak rozejrzeć się za inną okolicą. Padło na Utah, bo klimat dalej nam odpowiada i bliska odległość do parków i wszystkiego na czym nam zależy.. Póki co będziemy chcieli na kilka miesięcy przyjechać, zobaczyć, spróbować. Także też szukamy czegoś nie z dala od cywilizacji, tylko żeby wykorzystać czas maksymalnie na jeżdżenie i zwiedzanie początkowo. Jeśli się zaaklimatyzujemy to planujemy zostać, ale nie wykluczamy powrotu do Polski. 

No, jezeli lubicie nature to jest duzo do zwiedzenia mieszkajac w Utah.To jest bardzo urokliwe miejsce, cala ta czesc Stanow jest piekna i ciekawa. Mysle ze macie dobre podejscie "przyjechać, zobaczyć, spróbować." Ale tez bierzcie pod uwage klimat. W lecie moze byc ciezko zwiedzac. Przez nastepne kilka dni w SLC ma byc 40 stopni C. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, katlia said:

Ci ktorzy moga, wyjezdzaja na lato z NC wlasnie z tego powodu. Mam znajomych ktorzy od lat wynajmuja na cale lato mieszkanie w gorach w Colorado dla pary profesorow na UNC. 

Spedzilem okolo 4 lat w Lousianie i 2 lata w Georgii. W Georgii było trochę lepiej niż Lousianie, ale nie wiele lepiej. Irak i Kuwejt byly leprze latem niż Georgia czy Lousiana. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, katlia napisał:

No, jezeli lubicie nature to jest duzo do zwiedzenia mieszkajac w Utah.To jest bardzo urokliwe miejsce, cala ta czesc Stanow jest piekna i ciekawa. Mysle ze macie dobre podejscie "przyjechać, zobaczyć, spróbować." Ale tez bierzcie pod uwage klimat. W lecie moze byc ciezko zwiedzac. Przez nastepne kilka dni w SLC ma byc 40 stopni C. 

Spoooko, w Polsce teraz mamy też takie temperatury

jeśli chodzi o branże kreatywną to my jesteśmy fotografami - przede wszystkim robimy śluby, ale mamy też doświadczenie inne - ja pracuje w biurze w optyku, a mąż w sklepie foto, także mamy wachlarz umiejętności. Mam kursy też z web designu. Wiadomo, że na początku człowiek łapie się czegokolwiek, niemniej jest to taki moment w życiu że się ryzykuje i w naszym przypadku stawiamy wszystko na jedną kartę. Jak się uda to będę chyba najszczęśliwsza, a jak nie to będę dumna że spróbowaliśmy

Edytowane przez mrfotoviolin
  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, mrfotoviolin said:

Spoooko, w Polsce teraz mamy też takie temperatury

jeśli chodzi o branże kreatywną to my jesteśmy fotografami - przede wszystkim robimy śluby, ale mamy też doświadczenie inne - ja pracuje w biurze w optyku, a mąż w sklepie foto, także mamy wachlarz umiejętności. Mam kursy też z web designu. Wiadomo, że na początku człowiek łapie się czegokolwiek, niemniej jest to taki moment w życiu że się ryzykuje i w naszym przypadku stawiamy wszystko na jedną kartę. Jak się uda to będę chyba najszczęśliwsza, a jak nie to będę dumna że spróbowaliśmy

Temperatura nie jest problemem. Wilgotność jest problemem. Wiec dlatego napisałem o pogodzie, Irak i Kuwejt były tez garace (nie tylko ze względu na temperatury lol) ale temperatura tam była znośniejsza niż południe z wilgotnością. Bądźcie przygotowani aby pracować w całkowicie innej branży. Ja z wykształcenia jestem nauczycielem a pracuje w VA przy ubezpieczeniach, zero związku z wykształceniem. A business fotograficzny możecie zacząć na boku i powoli rozwijać. Jak się czegoś chce to się osiągnie. Dlatego życzę powodzenia, będzie ciężko na początku ale się uda.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...