Skocz do zawartości

Listy


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

On 8/26/2024 at 1:18 AM, Lubaszewska said:

Witam

Mam pytanie, wysłałam list do Burbank w stanie Illinois i chciałam zapytać czy odbiorca może zastrzec gdzieś że nie chce otrzymywać listów od danej osoby?

Pytam bo dostałam zwrot listu  po 53 dniach z adnotacją że list nie został odebrany.

Osoba mieszka w domku 

Piersze, czy dobrze napisałaś address (format etc) - to może być problem Czy address by PO Box. Czy list by wysłany jako zwykły list bez żadnego tracking czy wymogu podpisu. Z tego co wiem nie ma opcji aby nie odebrać listu. Można go zwrocic i powiedzieć jako Return to Sender (RTS). Jeżeli to był PO Box to może skrzynka nie była opłacone i zawartość została odesłana po opróżnieniu przez pocztę i odesłana z powrotem jeżeli nie maja forwarding address. Albo może być zwykły bałagan na poczcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Lubaszewska said:

Do tej pory wysyłała priorytet i jeden mi zwrócono i jak tu przeczytałam, polecony może zabłądzić a zwykły powinien być dostarczony prosto do skrzynki listowej.Bez potrzeby pisemnego potwierdzenia odbioru.Tak to rozumiem?

Siostra wujeczna wysłała mi mój akt urodzenia poleconym z Polski. Zajęło toto około miesiąca. Podejdź do okienka, jak list list zważenia i poproś o first class czy odpowiedni tego w Polsce (zwykły list). Zważą, nalepią znaczek i to wszystko. Tylko jak ktoś napisał, address napisz drukowanymi literami i użyj format używany w USA.

Imie i nazwisko

Apartment (jezeli występuje)

numer ulicy i ulica (albo PO BOX jeżeli występuje)

Miasto, skrót stanu i zip code

USA

Pracjuje w miejscu w którym wysyłamy listy i mogę Ci powiedzieć ze poczta jest uczulona na format lol. Jak masz pytanie co do formatu możesz zapytać na priva. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/27/2024 at 6:32 AM, cavscout said:

 Z tego co wiem nie ma opcji aby nie odebrać listu. Można go zwrocic i powiedzieć jako Return to Sender (RTS)...

U mnie jeśli się dostanie awizo i nie pójdzie się odebrać listu/paczki, to wystawiają koleje awizo, jeśli się nikt nadal nie stawi, to wystawiają 3 z adnotacja, że ostatnie "wezwanie do odbioru" i jeśli nikt się nie pojawi to po jakimś czasie odsyłają spowrotem. Może to miało tu miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pelasia napisał:

U mnie jeśli się dostanie awizo i nie pójdzie się odebrać listu/paczki, to wystawiają koleje awizo, jeśli się nikt nadal nie stawi, to wystawiają 3 z adnotacja, że ostatnie "wezwanie do odbioru" i jeśli nikt się nie pojawi to po jakimś czasie odsyłają spowrotem. Może to miało tu miejsce.

Na świeżo: sąsiadce zostawili wczoraj awizo z adnotacja że od dzisiaj do 2 wrzesnia jest do odebrania. Jeśli nie odbierze to 2 wrzesnia odsyłają nazad. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
On 8/26/2024 at 1:24 PM, Xarthisius said:

.... Normalny list zostalby wrzucony do skrzynki, pod warunkiem ze adresat nadal tam mieszka.

Tak i nie. My mielismy taka sytuacje ze faktycznie listy były zostawiane w skrzynce, ale że przed dluzsza chwile byliśmy poza stanem i ich nikt nie wyjmował.  Gdy skrzynka byla "pelna" w wiekszosci glupimi gazetkami i reklamami, listonosz zabrał wszystko na pocztę i zostawił adnotację ze mamy 10 dni na odebranie ich. 

Na szczęście udało się koledze w porę zajrzeć i odebrać wszystko ze zdjęciami naszych ID 2 dni przed terminem, inaczej wróciłyby do nadawcy.  

Więc bardzo możliwe że tej osoby nie bylo w domu przez 3-4 tygodnie i list wrócił. Ja bym spróbowała jeszcze raz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, agatenka said:

Tak i nie. My mielismy taka sytuacje ze faktycznie listy były zostawiane w skrzynce, ale że przed dluzsza chwile byliśmy poza stanem i ich nikt nie wyjmował.  Gdy skrzynka byla "pelna" w wiekszosci glupimi gazetkami i reklamami, listonosz zabrał wszystko na pocztę i zostawił adnotację ze mamy 10 dni na odebranie ich. 

Na szczęście udało się koledze w porę zajrzeć i odebrać wszystko ze zdjęciami naszych ID 2 dni przed terminem, inaczej wróciłyby do nadawcy.  

Więc bardzo możliwe że tej osoby nie bylo w domu przez 3-4 tygodnie i list wrócił. Ja bym spróbowała jeszcze raz 

Ja zwykle ustawiam hold mail jak dluzej nikogo nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...