Skocz do zawartości

Bilet do NY


emu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Bezposrednio do NY lata z Wawy tylko LOT...Ale nie jest az tak zle w locie jesli jestes Polakiem:-)Powaznie, da sie przezyc. Kazda inna linia to przesiadka co wcale nie jest takie straszne. ALe przyjemnie jest nie miec przesiadki:-) POzdro

American Airlines lata bezposrednio tez. Nie wiem czy jeszcze lata United, US Airways bezposrednio, ale niedawno sie zdarzalo, ale raczej z przesiadkami teraz. Kiedys latala tez Delta i Pan Am (ten juz nie istnieje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezposrednio do NY lata z Wawy tylko LOT...Ale nie jest az tak zle w locie jesli jestes Polakiem:-)Powaznie, da sie przezyc. Kazda inna linia to przesiadka co wcale nie jest takie straszne. ALe przyjemnie jest nie miec przesiadki:-) POzdro

American Airlines lata bezposrednio tez. Nie wiem czy jeszcze lata United, US Airways bezposrednio, ale niedawno sie zdarzalo, ale raczej z przesiadkami teraz. Kiedys latala tez Delta i Pan Am (ten juz nie istnieje).

z Polski bezposrednie polaczenia do USA wykonuja TYLKO PLL LOT. Kiedys mieli umowe code-share z AMericanAirlines i wtedy AA mogly sprzedawac swoje bilety na lot byl obslugiwany przez LOT. Umowy z AA juz nie ma, a jako ze LOT wstapil do Star Alliance, to maja umowe code-share z United Airlines - i mozesz kupic oficjalnie bilet bezposredni np warszawa - NY/Chicago od United Airlines (z ich numerali lotow itd), ale lot bedzie obslugiwany samolotem LOT.

ponoc niedlugo polaczenia do USA maja zaczac wykonywac czarterowe Fischer Air Polska oraz/lub White Eagle Aviation.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezposrednio do NY lata z Wawy tylko LOT...Ale nie jest az tak zle w locie jesli jestes Polakiem:-)Powaznie, da sie przezyc. Kazda inna linia to przesiadka co wcale nie jest takie straszne. ALe przyjemnie jest nie miec przesiadki:-) POzdro

LOT to kiedyś była naprawdę dobra linia. Ostatnio jednak aż 4 razy miałam poważne kłopoty z godziną wylotu, raz nawet siedzieliśmy jak głupki 6 godzin po odprawie, czekając aż naprawią samolot. Ja rozumiem że takie rzeczy zdarzają się wszędzie, ale po 4 z rzędu opóźnieniu chyba dam sobie spokój na razie z LOT-em. Kiedyś linia ta słynęła z dobrego jedzenia, obecnie to co podają to jakiś żart, porcja w miseczce wielkości poidełka dla ptaków, a to na 8-9 godzin lotu :) w dodatku niezjadliwe toto... (z USA do Polski jest jeszcze gorsze).

Żeby nie było że tylko na LOT narzekam - największą akcję w życiu i tak wykręciło mi KLM. Wypchany po brzegi samolot wylądował w Chicago, ludzie czekają na bagaże, a maszyna wypluwa... 8 (słownie OSIEM) walizek :D Reszta została w Amsterdamie. Podziwiam pracowników KLM, bo pasażerowie chcieli ich zlinczować :( Czekałam na walizkę 5 dni :)

Ostatnio znajomi chwalili SAS, wprawdzie jest przesiadka ale podobno warunki bardzo dobre. Może się skuszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doswiadczen tez wywnioskowalem ze lepiej leciec innymi liniami i z przesiadka(tanszy bilet) niz LOTem ...

to czy tanszy bilet, to juz zalezy od wielu czynnikow i nie zawsze bedzie on tanszy, ale na pewno wygoda wieksza... ;-)

dopoki LOT nie dostanie swoich Dreamlinerow, to ciagle bedzie dla wiekszosci osob ostatnia deska ratunku - bedzie wybierany jako przewoznik tylko w przypadku braku tanich/dostepnych miejsc w innych liniach...

co prawda chodzily sluchy o tym, ze LOT mial wyleasingowac na sezon letni 2006 Airbusa 330 i Boeinga 777, ale jakos nic wiecej o tym nie wiadomo... z kolei inna plotka mowi, ze wyleasinguja B767 - jak tylko zaczna znowu loty do Bangkoku na wiosne..

a co do tematu Jackie o bagazu - ostatnio taki numer wykrecila Lufthansa jak lecialem na weekend do dusseldorfu - lot Monachium - Dusseldorf, juz prawie dobiega konca, gdy nagle kapitan oglasza, ze nie zabrali ani jednego bagazuz Monachium... nagle jaki rumor na pokladzie.. az przeklenstwa polecialy... - a to byl ostatni lot tego dnia na tej trasie (ja na szczescie mialem ze soba tylko 2 podreczne... ;-) ) :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...