Skocz do zawartości

formalnosci w USA..:(


Rita_82

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki bardzo za pomoc..ale jeszcze jedno mnie martwi(nie wiem czy powinnam to tu pisac!)ale chodzi wlasnie o rozliczanie sie..wlasciwie to bedec na j1 powinnam pracowac..i rzecz wtym pracowalam ale nie tam skad mialam umowe i nie masz czek ale na kase..wiec nie mam na jakiej podstawie sie rozliczyc..a to w ogole dluzsza sprawa i jakby ktos mogl mi pomoc to opisuje wszystko dokladniej pod tematem.. podatki a ssn!..dziekuje jeszce raz,,pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

nie wiem czy powinnam tu zamiesczas tego posta ale planuje wyjechac do USA dopiero w czerwcu i tu sie zastanawiam bo:mam w Polsce narzeczonego i niestety nie zdazylismy wziasc slubu przed moja wizyta w Ambasadzie i teraz mamy problem..i nie wiemy co dalej robic...czy cos nam to pomoze jesli teraz wezmiemy slub w Polsce przed moim wyjazdem?ja wyjade ,dostane gc i on wtedy moze latwiej dostanie wize do "zony"do Stanow?no bo jak inaczej mozena to dosyc szybko zalatwic? czy moze lepiej jesli on dojedie do mnie na wize turystycznej i wtedy tam na miejscu sie pobrac?..prosze o rade..dziekuje z gory..papa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mocno pokpiliscie sprawe. Mogliscie miec oboje wizy imigracyjne praktycznie bez zadnych problemow. A teraz moze to kosztowac duzo zachodu, troche pieniedzy a przede wszystkim czasu.

O jaka wize by ci chodzilo "ja wyjade ,dostane gc i on wtedy moze latwiej dostanie wize do "zony"do Stanow?" ?

Przy turystycznej ( w ogole przy kazdej nieimigracyjnej) "wyjazd do zony", ktora w dodatku ma zk moze byc duzym problemem a nie atutem.

Zlozenie petycji przez posiadacza zk na wspolmalzonka to czas oczekiwania na rozpatrzenie okolo 4-5 lat.

Jednym slowem zrobiliscie naprawde duzy blad, jezeli jestescie juz zdecydowani na bycie razem to czeka was kilka lat rozlaki o ile przyszlosc planujecie w usa.

Chyba ze jak to sama napisalas "kombinowanie w usa". Czyli wyjazd narzeczonego i slub a miejscu w stanach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze jak to sama napisalas "kombinowanie w usa". Czyli wyjazd narzeczonego i slub a miejscu w stanach.

Tylko wówczas pakują się w małe gówienko - póki mąż nie dostanie stałego pobytu (a na to będą czekali parę lat) nie może w USA czekać na adjustment of status ani legalnie pracować. Mam rację czy bardzo pierniczę? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm..wiec bardzo trudna sytuacja..ale mam jeszce pytanie..wiem ze to bedzie bardzo naciagane ale moze ktos bedzie wiedziel co by bylo gdyby:moj narzeczony poszedl o wize turystyczna ..dosatnie ja..zaraz po tym wezmiemy slub i wyjedziemy w tym samym czasie do usa ..razem z aktem malzenstwa w rece..on na wize turystycznej ja na dv..przeciez jak naprawde to ja dostane dopiera w chicago zk..wiec?moze on tez dostanie?jako maz juz..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciagane malo powiedziane. Cala procedura zwazana z przyznanie wizy imigracyjnej ( w praktycznie zielonej karty) zostala praktycznie zakonczona. Teraz chodzi tylko o osobiste dostarczenie dokumentow na granice i poczekanie kilka tygodnia na zk. Zostala sama formalnosc.

Zeby dostac razem z toba wize imigracyjna musialby byc twoim mezem PRZED rozmowa kwalifikacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ratuje mnie inna procedura ubiegania się o ZK niż losowanie? Mam świadomośc że sprawa została pokpiona.Znacie może "forumowe" przykłady par, które mają/miały podobną sytuację?Może jakieś "luki" w przepisach, inny rodzaj wizy? Bo normalnie az mi słabo sie robi....głupi bylem że się nie ożenilismy... :D:D:D

Pozdrawiam Serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...