Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 102
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
kolego KUBAKJ jak sie dowiesz z iloscia tych perfum to wrzuc to do tego tematu - dzieki

perfumy oraz inne produkty nie wymienione na liscie nie moga przekroczyc kwoty 175euro. ilosciowo moze byc i 2 walizki, ale wtedy musisz miec kwity, ze kosztuja ponizez 175euro. Pozatym sluzba celna ma cennik towarow i moze nie uznac kwitow (moga byc falszywe). ta kwota obowiazuje w towarach z UE, a z USA podobno tylko 45euro wg najnowszych przepisow! jutro bede lepiej wiedzial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze byc nowy laptop i w pudelku, a dlaczego pudelko mialoby byc podstawa podatku? Przeciez musisz zabezpieczyc swoje mienie i pudelko jest do tego! Nie moga clic 1 sztuki laptopa nigdzie.

ale tu wcale nie chodzilo o to czy z pudelkiem czy bez ;)

ja akurat pudelka na wszelki wypadek i tak bym nie bral, jak zrobilem (zreszta miejsca nie mialem nawet :) ), a jesli ktos bardzo lubi kartony, badz je zbiera i lubi dreszczyk emocji, to prosze bardzo.

1 laptop w bagazu podrecznym najlepiej, jako zwykla prywatna wlasnosc - na 100% bez problemu i tego warto sie trzymac :), wiecej = problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze byc nowy laptop i w pudelku, a dlaczego pudelko mialoby byc podstawa podatku?

np. vat 22% od nowych, mimo że bez cła?

VATu tez nie ma! Jedna sztuke mozesz bez zadnego cla i vatu.

jeśli to nowy sprzęt pozostaje obowiązek uiszczenia VATu zgodnie ze stawką obowiązującą na terenie kraju, w którym przekraczasz granicę UE - nawet jak masz 1 szt. jeśli coś się zmienilo w kwesti importu prywatnego, to podrzuć mi jakiś odnośnik, bo naprawdę chciałbym w to uwierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja może z innej beczki chciałoby wam się wieźć ten wielki brzydki karton? bo ten w który zapakowany był mój laptop był dwa razy większy od szkolnego plecaka, który używałem jako bagaż podręczny(wiozłem w nim drukarke :) :) ) kupiłem za 30$ torbe na ramie i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze byc nowy laptop i w pudelku, a dlaczego pudelko mialoby byc podstawa podatku?

np. vat 22% od nowych, mimo że bez cła?

VATu tez nie ma! Jedna sztuke mozesz bez zadnego cla i vatu.

jeśli to nowy sprzęt pozostaje obowiązek uiszczenia VATu zgodnie ze stawką obowiązującą na terenie kraju, w którym przekraczasz granicę UE - nawet jak masz 1 szt. jeśli coś się zmienilo w kwesti importu prywatnego, to podrzuć mi jakiś odnośnik, bo naprawdę chciałbym w to uwierzyć.

ale co masz na mysli "nowy" ? Taki nie otwarty z firmowego pudelka? CZy taki, co dopiero uzywasz 3 dni i jeszcze nie ubrudzil sie i nie porysowal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...