Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

nowy to nowy, pamietam nawet starsze czasy, jak ludzie z niemiec "sprowadzali" telewizory i zawsze kilka km od granicy pozbywali sie kartonow, a czasem nawet robili z nowego uzywany :). wiele sie nie zmienilo, tylko granice sie troche przesunely ;).

a czy mógłbyś podać konkretne źródło z którego masz takie informacje - tzn akt prawny w którym jest to opisane.

jesli to pytanie do mnie, to nie znam dokladnego aktu prawnego, natomiast wiem to z autopsji, a zrodlo to...: pani celniczka :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
ale co masz na mysli "nowy" ? Taki nie otwarty z firmowego pudelka? CZy taki, co dopiero uzywasz 3 dni i jeszcze nie ubrudzil sie i nie porysowal?

zgodnie z ustawą o podatku od towarów i usług za nowy uważa się taki towar spoza UE, który użytkowujesz mniej niż 6 m-cy od daty zakupu. 175 euro to limit przy przewożeniu osobistym, do którego nie musisz płacić VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co masz na mysli "nowy" ? Taki nie otwarty z firmowego pudelka? CZy taki, co dopiero uzywasz 3 dni i jeszcze nie ubrudzil sie i nie porysowal?

zgodnie z ustawą o podatku od towarów i usług za nowy uważa się taki towar spoza UE, który użytkowujesz mniej niż 6 m-cy od daty zakupu. 175 euro to limit przy przewożeniu osobistym, do którego nie musisz płacić VAT.

Tak, ale towary osobiste, ktore bez wzgledu na wartosc zostaly wykluczone z tego przepisu. Liste zamiescilem wyzej. Inne towary z poza listy sa zwolnione od cla i vatu do kwoty 175euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale towary osobiste, ktore bez wzgledu na wartosc zostaly wykluczone z tego przepisu. Liste zamiescilem wyzej. Inne towary z poza listy sa zwolnione od cla i vatu do kwoty 175euro.

pisałeś o zwolnieniu z cła, a laptop w oryginalnym pudełku, może tylko przysporzyć problemów, bo nie będzie to 175 euro. czyli podchodzi pod VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
"podróżny może przywieźć bez cła nie więcej niż 50 gramów perfum i nie więcej niż 250 ml wód toaletowych"

Wiecej na http://www.mf.gov.pl/sluzba_celna/dokument...al=525&id=47196

Ale i tak kurde nic z tego nie rozumiem :)

Juz sam nie wiem czy ten laptop moge wwiezc czy nie ;)

ojej, co do jednego laptopa to ja bym się nie przejmował. Zresztą raz już laptopa z USA przywiozłem i nie miałem żadnej kontroli na lotnisku w Krakowie. Najlepiej leć z międzylądowaniem gdzieś w UE, a sprawdzać Cię nie powinni. Jeśli już przyczepi się do Ciebie celnik, to powiesz, że to Twój komputer od dawna i tyle (jeśli tak bardzo chcesz uniknąć sprawdzania, czy kupiłeś go w Stanach czy nie, wyciągnij baterię i schowaj, albo w jakiś inny sposób go unieruchom - powiesz najwyżej, że nie można go włączyć, bo się zepsuł :) ).

Ja bardziej przejmuję się teraz dwiema sztukami, bo tyle będę chciał przywieźć, no ale w tym momencie muszę bardziej liczyć na szczęście...

Jeśli chodzi o sklepy ze sprzętem komputerowym...

Cóż, sklepy typu BestBuy, CircuitCity czy Microcenter mają sprzęt dość drogi w porównaniu do internetowych aukcji eBay, gdzie kupisz laptopy lepsze i tańsze, nowe i uzywane etc. Jeśli szukasz laptopa high-end, to takiego na pewno w tych sklepach nie znajdziesz. Sam szperam na stronach internetowych tych sklepów, ale laptopa z nowym dwurdzeniowym procesorem Intela i jedną z najlepszych kart graficznych GF GO 7800 GTX (które są na eBayu) nie uświadczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracalem 13 marca z USA bezposrednio LOTem. Mialem 4 telefony komorkowe (nie pytajcie dlaczego:P), laptopa nowego - Apple MacBookPro oraz nowy aparat fotograficzny z gornej polki (700$). Wszystko nowe. Mialem ze soba tez psa na pokladzie samolotu. Oczywiscie mnie sprawdzali. Pytalem o laptopa przy okazji. Jak mi babsko powiedzialo, ze 1 laptop jest zwolniony z VAT i cla bez wzgledu na to, czy nowy/uzywany. Tak samo z aparatem fotograficznym. A wiec mozna przewozic 1 laptopa bez zadnych przygod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na okeciu z kolei poprosili ladnie o fakture za laptopa z usa, kolezanka na to ze nie ma bo jest z polski uzywany, a oni na to zeby nie klamala bo oni i tak do tego dojda... no to ona w zaparte a oni sciagneli jakiegos tluka od wyceny, wycenil go na 10tys zl, to sie rozplakala i wyciagnel arachunek z bestbuy'a, kazali jej zaplacic od 1000$ jakies 800zl nie wiem dokladnie czego i jaki procent cla i podatku

osobiscie uwazam ze mogla isc w zaparte, sposob opisalem w innym watku, ja przewiozlem przez granice chyba jakies 40-60 mp3 playerow , lapotpa i kilka cyforwek, w katowicach jak przez stodole przeszedlem ale pewie nie jest to regula...

i nie mowice mi zeby sie nie martwic jak ma sie jednego laptopa bo w naszym zlodziejskim kraju wszytsko jest mozliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...