Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

a jakie "dowody" że kupiłem sprzęt w Polsce mogliby uznawać. myślałem żeby na przykład zrobić przelew na konto kumpla na jakieś 1500 zł z tytułem typu

"zapłata za allegro, nick xxx, aukcje nr xxxxxxx oraz xxxxxx " oczywiście jeszcze przed wyjazdem żeby data była odpowiednia no i wziąść ze sobą potwierdzenie. Przeszłoby coś takiego? :twisted: :twisted: :twisted:

Tylko proszę, piszcie przy odpowiedzi czy odpowiadacie na podstawie własnych doświadczeń czy też tak wam się zdaje... Oba typy opini są cenne, ale te pierwsze chyba troszke bardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
a jakie "dowody" że kupiłem sprzęt w Polsce mogliby uznawać. myślałem żeby na przykład zrobić przelew na konto kumpla na jakieś 1500 zł z tytułem typu

"zapłata za allegro, nick xxx, aukcje nr xxxxxxx oraz xxxxxx " oczywiście jeszcze przed wyjazdem żeby data była odpowiednia no i wziąść ze sobą potwierdzenie.  Przeszłoby coś takiego?  :twisted:  :twisted: :twisted:

Tylko proszę, piszcie przy odpowiedzi czy odpowiadacie na podstawie własnych doświadczeń czy też tak wam się zdaje... Oba typy opini są cenne, ale te pierwsze chyba troszke bardziej

znajac ten piekny kraj, to pewnie faktura vat, ale jak na celnym przedstawialem kwity, to nawet wydruk z ebaya mogl byc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie mowice mi zeby sie nie martwic jak ma sie jednego laptopa bo w naszym zlodziejskim kraju wszytsko jest mozliwe

zgadzam sie, tu kradna na wszystkim.

oby każdy miał tyle szczęścia, co kubakj z nie douczoną służbą celną :) jakby ktoś chciał legalnie sprowadzić jakiś sprzęt i wrzucić np. w koszta firmy, to najlepiej zrobić to w niemczech - 16% vat. choć od 2007 r. planują tam podnieść na 19%, co i tak daje mniej niż w pl (22%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie mowice mi zeby sie nie martwic jak ma sie jednego laptopa bo w naszym zlodziejskim kraju wszytsko jest mozliwe

zgadzam sie, tu kradna na wszystkim.

oby każdy miał tyle szczęścia, co kubakj z nie douczoną służbą celną :) jakby ktoś chciał legalnie sprowadzić jakiś sprzęt i wrzucić np. w koszta firmy, to najlepiej zrobić to w niemczech - 16% vat. choć od 2007 r. planują tam podnieść na 19%, co i tak daje mniej niż w pl (22%).

Ja nie jestem taki pewien, aby chcieli clic/vatowac 1 laptopa. Bo niby czemu? Tyle biznesmenow przylatuje do kraju i myslicie, ze im je cla??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem taki pewien, aby chcieli clic/vatowac 1 laptopa. Bo niby czemu? Tyle biznesmenow przylatuje do kraju i myslicie, ze im je cla??

nie chcę się z tobą spierać czy im się opłaca, czy nie opłaca opodatkowywać jednego laptopa, bo to chyba zależy od humoru celnych. znacznej częœści ludzi udaje się bez przygód wwieźć mnóstwo rzeczy w walizkach i nic się stało. innym zaœ się nie udało. obowiązek opodatkowania towarów spoza UE istnieje, dlatego osoby zainteresowane zakupami w usa powinny wiedzieæ o ewentualnych konsekwencjach i sposobie ich uniknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto lista przedmiotow, ktora nie podlega ocleniu:

http://www.mf.gov.pl/_files_/sluzba_celna/...edmiot_363w.pdf

Kubakj ten link ktory podales dotyczy osob ktore przybywaja do PL na pobyt czasowy w celach turystycznych, sportowych itd.

Przywóz przedmiotów osobistego użytku podróżnych

Podróżny przybywający na obszar celny Wspólnoty Europejskiej na pobyt czasowy w celach turystycznych, sportowych, handlowych, wzięcia udziału w spotkaniach zawodowych, w celach zdrowotnych, w związku ze studiami itp., może przywieźć ze sobą przedmioty osobistego użytku, które będą mu w tym czasie potrzebne.

Na stronie mf jest rowniez informacja ze rzeczy znajdujace sie w bagazu podroznego sa zwolnione z oplat jezeli nie maja charakteru handlowego, ale jest wyraznie napisane ze "podróżny może przywieźć rzeczy o łącznej wartości nieprzekraczającej 175 euro, a jeżeli nie ukończył 15 roku życia -90 euro."

A laptop kosztuje duzo wiecej niz 175 euro, wiec maja prawo oclic

Zrodlo: http://www.mf.gov.pl/sluzba_celna/dokument...al=525&id=47196

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mnie zaskoczyliscie. mam dwie cyfrowki, mala i profesjonalna, obie swoje, wlasne, prywatne;) Czy bylby z tym towarem problem?

wczesniej mozna zglosic ze sie wywozi sprzet za granice i dostaniesz od nich potwierdzenie i pozniej nie ma zadnych problemow przy wjezdzie. Jezeli masz papiery na ten sprzet (dowod zakupu, karty gwarancyjne itp.) to niebedzie zadnych problemow. Pozatym po numerach seryjnych moga sobie sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...