Skocz do zawartości

Ile bilet do NYC z BTC?


Rekomendowane odpowiedzi

Juz pisalem na ten temat w watku o YTP:

http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...r=asc&start=100

Szkoda ze BTC powiela takie same praktyki. A mialem o nich naprawde dobre zdanie. :(

Problem byl juz w zeszlym roku, UOKIK niestety zbyl moja agumentacje, ale BTC zlamalo wtedy tez umowe podajac cene biletu, po dacie zawartej w umowie, co mozna bylo traktowac jako zamierzone dzialanie na moja niekozysc. Niestety nie mialem juz czasu, bo bylem juz w trakcie sesji, a i ceny biletow na rynku wzrosly.

W tym roku juz wogle go nie mam bo mam urwanie glowy na uczelni. Ale po ostatniej rozmowei z wlascicielm BTC obiecalem sobie ze cala sprawe wyjasnie sobie po powrocie do PL. Mam znajomego prawnika ktory siedzi w prawie gospodarczym... zobaczymy...

Fidelix, jak bedzie odzew proponuje zalozyc oddzielny watek na ten temat zwiazany z odpowiedziami UOKiK, bo to moze byc ciekawe...

Mimo iz wydaje mi sie iz to walka z wiatrakami, bo jak ceny biletow spadna, to oplaty aplikacyjne wzrosna, etc. Ale liczya sie zasady, nawet jak zyje sie w kraju bez zasad...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
BTW Najserdeczniej pozdrawiam wlasciciela BTC, ktory podobno przeglada to forum...

więc życzymy mu dobrego samopoczucia i zapewniany, że poczynimy starania żeby jak najmniej osób się na nich nacięło

moja wręcz "rewelacyjna", Panie dyrektorze, cena biletu to jedyne 2540zł na 25 maja do New York, och jaki jestem "zadowolony", jak Pan myśli panie dyrektorze czy to jest dobra cena, adekwatna do cen rynkowych, a więc mówie Panu NIE JEST, a jeśli ma Pan wątpliwości to prosze skorzystać z dowolnego systemu wyszukiwania biletów najlepiej Alitalia.com, a jeśli ma Pan wątpliwości to prosze oto dowód http://metis.weia.po.opole.pl/~d25439/Clipboard02.jpg, a jeśli nie ma pan ochoty przeliczać Euro na Złotówki to prosze też będe taki miły 500,37Euro * 3,87(średni kurs euro NBP z dnia 29.04.2006)=1936,43PLN

rachunek prosty wyrolowaliście mnie na 600zł, chyba trzeba być bardzo "starszym" żeby to zrozumieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem byl juz w zeszlym roku, UOKIK niestety zbyl moja agumentacje

Ja bym się pisał jako osoba do potwierdzenia w UOKIK ich niejasnych praktyk !! Co to za tłumaczenie, że oni wola nam kupic bilety, bo w przeciwnym razie liczna grupa osób, "zapłaciłaby za samodzielnie kupiony bilet więcej niż podane przez nas ceny"-skąd ta nagła troska o klienta? Kto chcialby sie bawić w kupowanie biletów, nie dostając za to jakiś korzyści ??!!?? Pytam się: kto? Święty Mikołaj przychodzi w grudniu, a nie w maju. Jeśli w reg. chcą kupować za nas bilety-to znaczy że ZARABIAJĄ na nich! Inaczej nie byłaby ustanawiana kara za samodzielne kupowanie biletu.

Również ze swej strony przesyłam Panu Dyrektorowi serdeczne pozdrowienia, wybrałem BTC i dałem wydoić się Pana firmie na bilecie do Chicago 1 lipca aż 2990 PLN! Nie ma to jak czysty zysk :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również ze swej strony przesyłam Panu Dyrektorowi serdeczne pozdrowienia, wybrałem BTC i dałem wydoić się Pana firmie na bilecie do Chicago 1 lipca aż 2990 PLN! Nie ma to jak czysty zysk :(

Wszystkim Wam współczuję, naprawdę. I mam nadzieję, że wygracie.

Jednak na dzień 1 lipca bilet do Chicago w dwie strony za 2990 zł. to nie jest taka zła cena. Ja lecę 4go lipca, tańszego biletu niż 2612 zł. nie znalazłem (tak naprawdę 2482 zł. + koszty pośrednika 130 zł.) i jest to praktycznie niemozliwe w sezonie, gdzie sam bilet w najtańszej klasie cenowej do Chicago to 1500 zł. Bilety (dwa) kupowałem tydzień temu. Teraz na ten dzień są od ok. 3 tys., chyba że będziesz miał okazję i ktoś zrezygnuje z rezerwacji.

W dodatku dzień 1go lipca to sobota. Dlatego - naprawdę - jeśli miałbyś szczęście, znalazłbyś bilet co najwyżej o 100 zł. taniej (sam szukałem na dzień w którym lecisz); gdybyś nie miał szczęścia to nawet więcej niż ci zaproponowali, uwierz mi... (albo sprawdź) No chyba że taki bilet zaoferowali Ci ponad miesiąc temu, to rozumiem Twoje oburzenie :D

Pozdrawiam i szczerze życzę powodzenia!

Śledzę ten wątek (oraz o YTC) bardzo uważnie i przeraża mnie co ONI robią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze to nie chodzi tylko o BTC, ale i o YTP, i Emakopol. Zreszta z tej grupki to moje ulubione BTC robi chyba najmniejsze numery :?

Bo biley drodzy maja wszyscy, a YTP robi lipe z ta ichsza konferncja "Sky is the limit"...W tej farsie, co sie nazywa Emakopol ludze przechodza gehenne zeby uzyskac jakiekolwiek informacje, a Ci na H2B maja wyjaz miesiac pozniej niz powinni....

Caly rynek poprostu jest do...pupy...i jakos sie nie zanosi zeby sie cos poprawilo...i to mnie napawa najwiekszym pesymizmem :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałam bilet sama, lecę 27 maja United Airlines(Warszawa-NYC via Zurich) za 2130zł ze wszystkimi opłatami włącznie.

Nie miałam do czynienie ani z YTP, ani z BTC i nie chciałabym doświadczyć tej wątpliwej przyjemnosci po Waszych komentarzach :(

Korzystam z usług STE Work Experience(sponsob CETUSA). Pracuję u nich jako koordynatorka, także znam od kuchni tą firmę. Powstrzymam sie od komentarzy, bo zarzucicie mi pewnie brak obiektywizmu:D.

Jeśli ktoś chciałby się czegoś wiecej dowiedzieć zapraszam na stronkę www.we.org.pl

Chetnie poznam ludzi, którzy wybierają sie w tym roku do Ocean City MD

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 czerwca - Wa-wa - NY : 2840 zl :/ ale to juz pewnie wiekszosc przegladajacych zna.

Linie lotnicze Malev - nie wiem jak to dkladnie ma wygladac, kolega lecial tym w zeszlym roku i mial 10 godzinna przesiadke w Budapeszcie :/.

Jak sie okaze, ze nie tylko przeplacilem , ale jeszcze zafunduja mi prawie 20 godzinna podroz do NY, to chyba im sie jakis jumbojet w centrale w Wawie wbije :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie okaze, ze nie tylko przeplacilem , ale jeszcze zafunduja mi prawie 20 godzinna podroz do NY, to chyba im sie jakis jumbojet w centrale w Wawie wbije :/

Malev nie dysponuje jumbojetami (aka B747) :wink:

Proponuję B767, tuż po starcie. Też będzie niezły efekt 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pózniej do Bostonu smiga.

W moim przypadku tłumaczenie biura, jeśli chodzi o kupno biletu było następujące:

"Bo wie pan, chcemy zapewnić wszytskim przylot w odpowiednim terminie ponieważ ludzie się gubią w tych biletach i umowe o prace mają podpisaną na konkretną datę a potem się okazuje, że bilet źle zarezerwowany i pracodawca jest zły...".

No po prostu totalna paranoja. Jak ktoś jest taką [beeep]ą, że sobie biletu nie potrafi zarezerwowac to niech nie leci do USA.

Chciałbym jeszcze coś napisać szefowi tego biura w związku z cenami tych biletów ale jedyne co mi się ciśnie na usta to słowa powszechnie uznana za obraźliwe.

Lupus napisał o trosce o klienta a to jest socjalizm w najwiekszej postacii.

Jesli chodzi o UOKIK to bardzo chętnie sie przyłacze.

Szkoda, że jestem dopiero na II roku prawa (nie mam niestety prawa gospodarczego i sie nie bardzo orientuje)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...