Skocz do zawartości

swiezo po slubie


thelittle

Rekomendowane odpowiedzi

mam stracha.... moje ds-2019 mowi o 212 ale ta sekcja nie jest w zaden sposob podpisana ani opisana. mam nadzieje ze aby byla wazna musi byc zaznaczona jakas krateczka i podpis oficera emigracyjnego.

moj visitor exchange program nr to p-3-05214 a oni mowia ze podlega 212 zawsze p-3-4510 i g-2-0263. czyli moge byc pewna ze ja nie podlegam temu obowiazkowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
moje ds-2019 mowi o 212 ale ta sekcja nie jest w zaden sposob podpisana ani opisana.

Nie wiem jak to wyglada u Ciebie u mnie bardzo jasno i w paszporcie i na DSie jest, ze nie podlegam. Tam gdzie to jest na DSie sa krateczki na krzyzyk i ktos (konsul?) zaznaczyl. Co do tego jak wyglade sytuacja jesli sie podlega pod 212 to niestety nie wiem...powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

moge wam powiedziec , ze praktycznie kazdy student ktory jedzie do USA na lato na wize J-1 nie podlega sekcji 212e.

Podlegaja jej tylko osoby, ktore przyjezdzaja tutaj na szkolenia zawodowe - np. na internshipy, rezydentury itp podobne sprawy zawodowe ktore trwaja dluzej.

natomiast my szaraki studenci nie mamy sie o co martwic, poniewaz jestesmy tak naprawde malym dodatkiem do J-1 i nie do tego celu bylo J-1 i sekcja 212 wymyslone.

W kazdym razie podsumowujac: ja tez bylam jako studentka na J-1, wrocilam, nastepnego lata pojechalam juz na zwykla turystyczna i wpuscili mnie bez problemu. Na dodatek wyszlam za maz i teraz jestem w trakcie zalatwiania zielonej karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Venus jestes w bardzo podobnym polozeniu... Gratulacje po pierwsze a drwa- powodzenia z papierkami. wypelnilas juz te CHOLERNE papierzyska? Moje leza na biurku i nabieraja "mocy prawnej" ....

moje leza w kacie bo czekam na meza zeznanie podatkowe 2003 czy cos i jak mam je wziasc do reki i cos z nimi robic to mi sie zaraz humor psuje...

good luck girls! :(

swoja droga Venus albo ktokolwiek kto wie moze powinnam wyslac i tylko doslac ten zalegly dokument o podatku za 2003 czy mi to oddala i bede miala tylko wiecej klopotow?co myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thelittle  chyba tylko z ostatniego roku zeznanie podatkowe potrzebne.... mam nadzieje ze sie nie myle ! Niech nam ktos bardziej obeznany pomoze ale wydaje mi sie ze wg nowych przepisow tylko z ostatniego roku mezulo musi pokazac podatki!

nawet mnie nie strasz...bo ja juz zwatpie calkiem w moje umiejetosci czytania, myslenia i rozumienia tekstu...pisze w affiliant of support, ze z 3 ostatnich lat ide na strone INS i sprawdzam natychmiast czy sie cos zmienilo odkad wydrukowalam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz dawno wydane bylo memo stwierdzajace, ze wymagane jest tylko ostatnie rozliczenie podatkowe. To ze formularze maja jeszcze stare opisy do wypelniania ich to juz niestety sprawa zaineresowanego aby dowiedzial sie, ze to sie zmienilo. Witamy w Ameryce gdzie wszystko zmienia sie jak w kalejdoskopie. Takich podchwytliwych rzeczy jest kilka w formularzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...