Skocz do zawartości

swiezo po slubie


thelittle

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Wprawdzie znalazlam sytuacje podobne ale nadal nie wiem- jesli wyszlam za maz w Nevadzie, na wizie turystycznej, ktora wygasla 10 kwietnia, a jeszcze nie udalo mi sie wyslac dokumentow (do konca z mezem nie bylismy pewni czy powinnam wracac czy idziemy na calosc:)) i kolejne dwa tyg zajmie mi ich zebranie to czy to moze wplynac negatywnie na ich rozpatrzenie? Jesli tak to jak bardzo negatywnie? Prosze uspokujcie mnie troszke...

I jeszcze jedno czy juz moge zaczac papierkowa robote ze zmiana nazwiska i gdzie- w DMV czy w INS? czy to sie zalatwia osobno czy razem z ubieganiem sie o status?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Witam wszystkich!

Wprawdzie znalazlam sytuacje podobne ale nadal nie wiem- jesli wyszlam za maz w Nevadzie, na wizie turystycznej, ktora wygasla 10 kwietnia, a jeszcze nie udalo mi sie wyslac dokumentow  (do konca z mezem nie bylismy pewni czy powinnam wracac czy idziemy na calosc:)) i kolejne dwa tyg zajmie mi ich zebranie to czy to moze wplynac negatywnie na ich rozpatrzenie? Jesli tak to jak bardzo negatywnie? Prosze uspokujcie mnie troszke...

I jeszcze jedno czy juz moge zaczac papierkowa robote ze zmiana nazwiska i gdzie- w DMV czy w INS? czy to sie zalatwia osobno czy razem z ubieganiem sie o status?

Jestes juz nielegalnie. Jesli to byl obywatel usa, to moze byc lzej, ale i tak nie powinniscie dopuscic do przebywania nielegalnie w usa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz legalnie od momentu przyjecia pezez urzad wniosku o adjustment.

Prawo do uzywania nowego nazwiska masz od slubu, niezaleznie czy jest to zaznaczone na akcie slubu czy nie. Jesli nie masz nic na mariage cetificate to sama decydujessz, jesli chcesz zmienic to zacznij wyrabiac pokolei wszystkie dokumenty, w kazdej instytucji osobno, potrzebny jest zawsze akt slubu. Petycje o adjustment rowniez skladasz na nowe nazwisko.

Powodzenia

krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak- po pierwsze dziekuje za szybciutkie odpowiedzi po drugi jesli jestem nielegalnie to czy to ma znaczenie przy rozpatrywaniu moiego I 485 i calej reszty makulatury? Takie dwa tygodnie opoznienia? Przyczepia sie? Oddala wniosek? Beda niemili? :?

Sa tu osoby, ktore sa nielegalnie od kilku lat; biora slub, skladaja wniosek o legalizacje pobytu i zapewniam cie, ze nikt nie jest dla nich niemily. Nikt nie oddala wniosku - bo takie sa przywileje obywatela, ze nawet jesli jego zona/maz jes nielegalnie to i tak moze dostac Green Card.

Tym bardziej w twoim przypadku. Zadbaj aby dokumenty byly DOBRZE i POPRAWNIE wypalnione zamiast martwic sie takimi rzeczami, jak 7 dni nielegalnego pobytu (nie ma znaczenia przy zatwierdzaniu I-485 - tak samo jest to zatwierdzane jak I-485 osob legalnych albo osob ktore byly tu 5 lat nielegalnie). Nikt sie do niczego nie przyczepi chyba, ze bedziesz miala Bog wie co w dokumentach - wtedy mozez sobie narobic problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i znowu ja...czytam i czytam i znowu mam pytania.

Po pierwsze czy zmiana nazwiska nie jest "upierdliwa" czy moze lepiej zostawic przynajmniej na razie karty , papiery, paszport na stare nazwisko? czy "oplaca sie zmienic"?

pyt. 2. ja bylam na J-1 teraz czekam na b-2 a w tym samym czasie wyszlam za maz za obywatela. czy jakies 212 (dwa lata w polsce) dalej mnie obowiazuja. mam dziwne wrazenie ze ja nawet tego nie mam w paszporcie. jesli mam to gdZie by mi to wbili? zaraz wezme paszport i szukam jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana nazwiska jest troche meczaca, ale bardziej po polskiej stronie niz tu. To zreszta zalezy czy i jakie dokumenty masz tu na panienskie. Ale wniosek o zielona karte radzilabym zlozyc na nowe jesli planujesz kiedykolwiek zmienic, bo zalatwienie tego po przyznaniu do dodatkowe formalnosci. A im mniej kontaktow z USCIS tym lepiej.

Nawet jesli zmienisz nazwisko mozesz uzywac przez jakis czas starego paszportu, ale wtedy warto miec przy podrozowaniu przy sobie rowniez akt slubu. Wymiana paszportu Polskiego w USA po slubie to duzo formalnosci, mozesz poczytac na stronie konsulatu w Nowym Jorku. W skrocie chodzi o to ze potrzebny jest do nowego paszportu akt slubu wystawiony w Polsce, musisz tlumaczyc tutejszy, zlozyc wniosek w USC...

powodzenia

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pyt. 2.  ja bylam na J-1 teraz czekam na b-2  a w tym samym czasie wyszlam za maz za obywatela. czy jakies 212 (dwa lata w polsce) dalej mnie obowiazuja. mam dziwne wrazenie ze ja nawet tego nie mam  w paszporcie. jesli mam to gdZie by mi to wbili?  zaraz wezme paszport i szukam jeszcze raz.
W moim paszporcie na kazdej wizie z J1 jest napisane, ze "bearer is not a subject to section 212(e) two year rule does not apply", podobnie na DSie, tez jest tam taka rubryczka i tam konsul zaznacza czy sie jest czy nie jest. Pewnie nie podlegasz tak jak ja. Niestety nie wiem czy przy zmianie statusu cos sie z 212 zmienia wiec moze mnie tez ktos oswieci :lol:

A takie wyjasnienie znalazlam na stronie University of Minessota:

This is part of the Immigration and Naturalization Act (section 212e). The J visa was created to increase the exchange of knowledge and to increase communication and understanding between nations. In order to accomplish the exchange goals of the J program, Congress created section 212e to ensure that significant numbers of exchange visitors return home at the end of their J programs. 212e does not apply to all exchange visitors. It applies whenever an exchange visitor receives government funding (U.S. government or other government source). It also applies if the exchange visitor's country of nationality publishes a "skills list" containing the exchange visitor's career specialty. Many countries publish a skill list of essential specialties which are needed in the home country for its continued development. Many countries do not publish a skills list. 212e also applies to visitors who are in the United States for graduate medical educational programs.

If 212e applies, it prevents an exchange visitor from having legal permanent residence, or a temporary employment visa (H or L) in the United States, until the visitor first is physically present in his or her country of nationality for 2 years. It is possible in some cases to receive a waiver of 212e. See your J advisor for more information.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...