Skocz do zawartości

swiezo po slubie


thelittle

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 47
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Karina ma racje!

Sama wyszpieralam w necie i przeczytalam to memo kiedy dowiedzialam sie od niej ze takie wyszlo.

Osobiscie wyslalam tylko za ostatni rok (w moim przypadku 2004) i wszystko jest ok. Nie dostalam zadnego RFE.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ladnie... to chyba jutro moge wyslac-dla pewnosci, maz jeszcze zwrotu podatku za 2005 nie dostac ale ja nie musze czekac wysylam tylko meza kopie W2? Prosze napiszcie bo jeszcze wysle nie to co trzeba a nawet jak przeczytam to niekoniecznie to musi byc prawda :evil:

Strasznie Wam dziekuje, dzieki Wam bede mniej spozniona niz juz jestem!

Wlasnie jak cos wiecie o jakis kruczkach jeszcze to pomocy, please!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ladnie... to chyba jutro moge wyslac-dla pewnosci, maz jeszcze zwrotu podatku za 2005 nie dostac ale ja nie musze czekac wysylam tylko meza kopie W2? Prosze napiszcie bo jeszcze wysle nie to co trzeba a nawet jak przeczytam to niekoniecznie to musi byc prawda :evil:  

Strasznie Wam dziekuje, dzieki Wam bede mniej spozniona niz juz jestem!

Wlasnie jak cos wiecie o jakis kruczkach jeszcze to pomocy, please!

Ale po co Ci zwrot podatku? To nie jest wymagane. Wymagane jest potwierdzenie employmentu czyli list od pracodawcy (ktory spelnia okreslone wymogi) badz kopie czekow za dany okres czasu (list preferowany). Bardzo wazne jest odpowiednie wypelnienie I-864 (tu beda inne zasady dla osob rozliczajacych sie z kims, inne dla osob, ktore nie spelniaja wymogu 125% poverty, inne dla rozliczajacych sie z wlasnego biznesu itd.). Dlatego wlasnie kazdy przypadek jest inny i nie mozna w 100% wzorowac sie na tym co ktos juz kiedys robil, bo on mogl miec inna sytuacje.

Dodatkow poniewaz non-stop sa jakies zmiany to nie zawsze jest to prawda co pisza w instrukcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy moglabym prosic o link do tego memo? nie umie sobie znalesc :cry:
In a November 23, 2005, U.S.C.I.S. policy memorandum regarding I-864 affidavits of support, the agency has significantly liberalized the requirements for supporting documentation. For any affidavit of support in connection with an I-485 filed on or after November 23, 2005, the sponsor is only required to submit the tax return from the previous year instead of from the previous three years. The memo gives as example that a sponsor now would only have to provide the 2004 federal income-tax return. For I-485s filed before the date of the memorandum, in which officers encounter situations where the sponsor included the most recent tax return but not one or both of the two earlier returns, adjudicators are no longer required to issue a request for evidence (RFE) for the missing earlier returns. When the sponsor files a photocopy of the tax return but does not submit forms W-2 or 1099, an officer can accept such without issuing a "RFE" if he/she establishes that the information on the tax return is true and correct. By so stating, the Service memo appears to endorse acceptance of a photocopy of the tax return along with original W-2s or 1099s.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co Ci zwrot podatku? To nie jest wymagane.

Serdeczne dzieki Karina!!! to jest bez sensu, ze oni jeszcze tego nie zmienili w instrukcji do formularzu, cale szczescie, ze Was mam bo bym sie nigdy nie dowiedziala :(  

No a podatek nawet w tym memorandum pisze, ze jest required no to wymagany czyli musze wyslac, wiem juz wprawdzie, ze to co pisze to niekoniecznie prawda i darze Karine przeogromnym zaufaniem w tym kwestiach ale w koncu musze czy nie musze?

Czy musze czy nie napewno wysle juz w poniedzialek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chryste Panie dziecko kochane! Podatek musisz wyslac, tylko zwrotu podatku nie musisz. Czyli rozliczenie podatkowe musisz wyslac, ale jesli czekasz na zwrot podatku to nie musisz wysylac kopii czeku na ktorym ten zwrot przyjdzie.

Albo... czekaj... czy Ty nie przetlumaczylas sobie przypadkiem tax return jako 'zwrot podatku' ? Moze o to Ci chodzi. Matko, to jak ty wszystko tak tlumaczylas i wypelnialas wg formularzy to good luck.

'Zwrot podatku' to zwrot nadplaconego podatku, natomiast tax return tlumaczy sie jako 'rozliczenie podatkowe' badz 'podatki'.

Upewnij sie czy na pewno masz wszystko wpisane tak jak ma byc zebys przez to nie miala potem problemow.

PS. Ciesze sie ze mnie darzysz przeogromnym zaufaniem - pozytywny akcent dnia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...