Skocz do zawartości

prawko w Stanach


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 90
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Egzamin praktyczny jest bardzo prosty, gorzej z piemnym -> pytania są trochę zawiłe,ale jak sie dobrze pomyśli to nie ma żadnych problemów. Do Twojego autka wchodzi pan egzaminator, na małym placu jazda prosto, skręt i zatoczka, pamiętaj żeby zwracać uwagę na znak STOP! Aby podejść do egzaminu musisz mieć dwie koperty urzędowe z potwierdzeniem adresu ( może być np. z banku i ubezpieczalni, potwierdzenie zakupu auta itp. ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli tylko egzaminatorzy w USA nie wyznają zasady, że "za pierwszym razem nie powinno zdać się egzaminu, im później tym lepiej" - jak ci w Polsce,a przynajmniej w Gdańsku, to i tak warto tam zdawać ;p

Skończyłam kurs w Polsce na prawko, dzień przed wylotem mam egzamin teoretyczny, a w Stanach - nie ukrywam, prawo jazdy by się przydało więc widzę że jest możliwość zrobienia tam..

w momencie kiedy przychodzę po ukończonym kursie i zdanej teorii, mam 19 lat, wizę J-1, SSN będzie.. mogę tam po prostu przyjść na egzamin bez wykupywania kursów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam następujące pytania:

1.Jak wygląda zdawanie prawa jazdy w Mass na wizie turystycznej?

2.Czy trzeba mieć koniecznie ten numer SSN, a jeżeli tak to w jaki sposób go uzyskać?

3.Ile czasu zajmuje oczekiwanie na egzamin i jaki jest koszt uzyskania tam prawka?

4.Jakie dokumenty potrzebne są aby załatwić wszelkie formalności?

5.Jaki jest koszt zrobienia driving license?

6.Czy mogę legalnie jeździć samochodem z moją ciotką (na którą samochód jest zarejestrowany) w ramach przygotowania do egzaminu i co by się stało w przypadku spowodowania przeze mnie jakiejś kolizji?

Dodam, że nie posiadam jeszcze prawa jazdy, gdyż po 4 "wymuszeniach pierwszeństwa" na egzaminie w Polsce odpuściłem sobie kolejne próby zdawania.

Jeśli znacie jakieś strony na których znajdują się odpowiedzi na te pytania to proszę o linki.

Dzięki za odpowiedzi

PS. Proszę aby na pytania odpowiadały osoby, które znają obecne przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam następujące pytania:

1.Jak wygląda zdawanie prawa jazdy w Mass na wizie turystycznej?

2.Czy trzeba mieć koniecznie ten numer SSN, a jeżeli tak to w jaki sposób go uzyskać?

3.Ile czasu zajmuje oczekiwanie na egzamin i jaki jest koszt uzyskania tam prawka?

4.Jakie dokumenty potrzebne są aby załatwić wszelkie formalności?

5.Jaki jest koszt zrobienia driving license?

6.Czy mogę legalnie jeździć samochodem z moją ciotką (na którą samochód jest zarejestrowany) w ramach przygotowania do egzaminu i co by się stało w przypadku spowodowania przeze mnie jakiejś kolizji?

Dodam, że nie posiadam jeszcze prawa jazdy, gdyż po 4 "wymuszeniach pierwszeństwa" na egzaminie w Polsce odpuściłem sobie kolejne próby zdawania.

Jeśli znacie jakieś strony na których znajdują się odpowiedzi na te pytania to proszę o linki.

Dzięki za odpowiedzi

PS. Proszę aby na pytania odpowiadały osoby, które znają obecne przepisy.

http://www.dmv.org/ma-massachusetts/depart...or-vehicles.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowal88 jako turysta nie mozesz uzyskac SSN no chyba ze lewe ale tego nie polecam bo mozesz miec duzee problemy.

Nawet jesli bedziesz miec prawko a Twoja Ciotka nie bedzie miec Ciebie dopisanego do ubezpieczenia to w razie wypadku jej ubezpieczenie nie zwroci nic i bedzie musiala z wlasnej kasy placic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, osobiscie nie znam nikogo, kto chodzilby na jakies "kursy" przed egzaminem.

Ok, a w takim razie czy w Polsce muszę coś przed wyjazdem załatwiać? Czy dopiero w USA się tym mogę zająć?

Szkoda, że opłaciłam już egzamin prakt. w PL ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...