Skocz do zawartości

prawko w Stanach


Rekomendowane odpowiedzi

Kowal88 jako turysta nie mozesz uzyskac SSN no chyba ze lewe ale tego nie polecam bo mozesz miec duzee problemy.

Nawet jesli bedziesz miec prawko a Twoja Ciotka nie bedzie miec Ciebie dopisanego do ubezpieczenia to w razie wypadku jej ubezpieczenie nie zwroci nic i bedzie musiala z wlasnej kasy placic.

Na podanej wyżej stronie jest napisane w rozdziale Prawo jazdy dla obywateli innych państw następujące zdanie "In addition to providing a valid and current foreign passport, and either a Social Security Number or a Denial Notice issued by the Social Security Administration," więc wnioskuję z tego, że jako nie-obywatel można uzyskać Denial Notice.

Wiecie może ile kosztowałoby wynajęcie samochodu z hamulcem po stronie pasażera, bo z tego co wyczytałem egzaminator w Mass musi mieć dostęp do hamulca nożnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...

  • Odpowiedzi 90
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

W Polsce zdałem egzamin teoretyczny, ale poległem 2 razy na praktycznym. Przy moim poziomie stresu którzy powodują egzaminatorzy jestem pewien że nigdy nie zdam.

Za to za 2 dni jadę do USA na Work & Travel. Posty są dość stare dlatego raz jeszcze zapytam.

Czy mogę w Colorado zrobić prawo jazdy i w Polsce wymienić je na "nasze"?

Jeśli tak to jak wygląda cały proces, i czy jest w ogóle sens.

Dodam że pracować będę w 2,5 tysięcznym miasteczku Breckenridge. Nie wiem czy w Stanach prawko można zrobić wszędzie, czy jak u nas tylko w większych miastach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niras gdzie mozesz zrobic prawko bedziesz miec na stronie dmv kazdego stanu a Ty masz Colorado:

http://www.colorado.gov/revenue/dmv

bedziesz mogl takie prawko wymienic w Polsce ,zdajesz aby teorie jak to bylo pisane na forum.

Uwazaj aby to prawko bylo wazne jak bedziesz je wymieniac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wybieram się niedługo do Chicago i na pewno w krótce będę chciał zrobić sobie prawo jazdy. Będę miał SSN i inne wymagane dokumenty.

Wie ktoś może czy jak przedstawię w DMV polskie i międzynarodowe prawko to czy będę musiał zaliczyć test z jazdy czy jedynie test oczu i egzamin z przepisów? Koszty i formalności wyrobienia międzynarodowego prawka to pikuś, a nie musiałbym się martwic od kogo pożyczyć auto lub płacić kilkadziesiąt $ za jego wynajęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli musialbym oddac polskie prawko to na pewno lepiej bedzie zdać jazdę.

Mam nadzieję, że prędzej czy później dorobię się jakiegoś auta. Nie zastanawiałem się zbyt długo zanim zadałem pytanie, a myślałem jeszcze polskimi kategoriami czyli najpierw muszę posiadać prawko, a później kupować samochód. Faktycznie, najpierw kupię auto, chwilę pojeżdżę na polskim prawku, a potem wyrobie sobie amerykańskie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...