Skocz do zawartości

Jaka droga najlepiej do USA


Rekomendowane odpowiedzi

Moja Narzeczona nie zarabia wystarczajaco. Ale sponsorem bedzie Jej Ojciec. Wiec ktory dokument w tym wypadku powinnismy wypelnic ?

Sponsorem będzie ŻONA, takie są przepisy i MUSI wypełnić I-864. Jeśli nie zarabia wystarczająco to jej ojciec może być albo joint-sponsorem (wówczas wypełnia drugi egzemplarz I-864) albo, jeśli ojciec mieszka z nią w jednym domu i mają wspólny household - wypełnia I-864A dołączony do I-864 wypełnionego przez Twoją żonę. Uwaga - wspólny household oznacza rozłożenie wspólnego dochodu na WSZYSTKICH mieszkających razem.

Można też dołączyć tzw. assets (nieruchomości, konto w banku itp.) ale to już jest wyższa szkoła jazdy i szczerze wówczas polecam skorzystanie z prawnika. Nasze Affidavit wypełniał prawnik (nie czułam się na siłach, netto, brutto i konta bankowe to zbyt wiele na moją głowę :) ) i wziął za to 200 dolarów. W tej kwestii wiele nie pomogę, bo nie mam blade pojęcie jak przelicza się te assets na dochody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Sytuacja z Moja Zona wyglada nastepujaco, Zona pracowala ostatnio tylko przez 2 miesiace zeby sobie zarobic na bilet do polski, wczesniej nie pracowala i raczej rozliczen podatkowych nie ma, ma 21 lat studiuje i nie pracuje wiec tym samym nie ma zadnych dochodow. Wiec jak wypelnic Affidavit of Support ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do nazwiska to czy nie zmienianie nazwisk Mojego i Mojej Zony moze cos zmienic ? Ja zostawilem Swoje i Zona zostawila Swoje poniewaz doszlismy do wniosku ze to ulatwi nam zalatwianie spraw zwiazanych z dokumentami takimi jak dowod osobisty etc. Zalezy nam bardzo na czasie zeby to zrobic jak najszybciej dlatego nazwiska sobie zostawiamy narazie a zmienimy jak bedzie na to troszke czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...

Ja mam pare pytan bo juz spac po nocach przez te wszystkie przepisy nie moge:(((

Moj maz posiada obywatelstwo polskie i amerykanskie.

Obecnie mieszka w USA i zalatwia mi wize imigracyjna. Kiedys mozna bylo w Polsce to zalatiac ale jakies 2 mce temu sie przepisy jakies pozmieniały i mozna to tylko w USA zalatwiac. Czy ktos orientuje sie jak długo to trwa???Mowilinam ze pol roku, ale myslicie ze cos szybciej ruszy czy nie da rady??:)((

Wogole to prosilabym o wytlumaczenie mi G 325a. Po co 4 egzamplarze na zone i 4 na meza???tego nie zrozumialam.

Czy potrzebne mi zaswiadczenie o niekaralnosci??I czy musze robic te badania o ktorych czytalam?(RTG, ogolne, na hiv i cos tam jeszcze)???

Z gory dzieki za odpowiedz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lilkaa

a gdzie ty jestes, w polsce czy USA?

G325 musi byc w czterech kopiach bo kazda jest dla innego uzedu.

Jesli czeksz w poslce to zajzyj na forum do sekcji emigracja, wczoraj dalam komus link do pakietu jaki wysyla ambasada przed rozmowa, tam wszystko znajdziesz.

powodzenia

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli idac do ambasady musze miec to zaswiadczenie o niekaralnosci i badania tylko??Zdjecia i reszta papierow ma byc zlozona w stanach??

Sory za moze oczywiste pytania ale ja juz jestem tak zakrecona ze nie wiem...

Wogole ktos z was ma imigracyjna wize??Jak tak to jak dlugo ja zalatwial??Bo nie wiem na jaka rozlake mam sie szykowac w sumie:((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...