Skocz do zawartości

historia kredytowa


air

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 240
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

no pewnie .... przestan splacac i tyle ....... tylko najpierw nabierz tyle i tylko sie da i sie dobrze baw a potem jak przestaniesz placic to minie jakis czas zanim ewentualnie uslyszysz od bankow , zalezy ile bedziesz miec dlugu u danego kredytodawcy ,,,, jak mniejsza suma to wysla do kolekcjonerow a ci to juz w ogole moga naskoczyc .... jak wieksza suma to bank moze sprobowac wejsc Ci na pensje ale za nim by to sie stalo to musza pozwac cie do sadu i miec wyrok sadowy ...... bedziesz wiedziec czy sie zanosi na to czy nie i jakby sie zanosilo to juz wtedy oglaszasz bankructwo i umywasz wszystko .... jednak do tego sie trzeba przygotowac troche ..... a jak masz mniejsze dlugi w wiekszej ilosci bankow to moze byc tak ze banki sprzedaja Twoj dlug do kolekcjnerow bo nie oplaca im sie scigac Cie za jakas mala kwote .... wiec przestajac placic na kartach kredytowych mozesz wcale nie musiec oglaszac bankructwa .... bo jak dlug pojdzie do kolekcjonerow to luz ...

oprocz kart kredytowych dorzuc wszystkie inne mozliwe naleznosci jakie masz do splacenia .... pociagnac ile sie da na maksa ..... jak masz na przyklad z 5-10k zadluzenia to malo zeby oglaszac bankructwo ale jednoczesnie za duzo zeby splacac bo splacanie nawet 10k na kartach kredytowych moze oznaczac wieloletnie niewolnictwo ...... wtedy starasz sie dobrac wiecej kart i pozyczek o ile oczywiscie dostaniesz .... podejzewam ze jest szansa ze dostaniesz ...... im wiecej tym lepiej ..... jak oglaszasz bankructwo pozbywajac sie 10k to rownie dobrze mozesz sie pozbyc 50k czy 100k ..... albo i jeszcze wiecej ...... dobra koncze bo mozna o tym pisac i pisac ..... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
czy w tych serwisach o ktorych wspominacie da sie zobaczyc ile kart kredytowych jest przypisanych na osobe i w jakim sa one stanie ? czy to tylko score pokazuje

http://www.creditreport.com/dni/default.as...CFYXd4AodcwN1HQ

Wszystkie trzy biura pokaza jedno i drugie

Equifax

P.O. Box 740256

Atlanta, GA 30374

(800) 685-1111

Website: www.equifax.com

Experian

P.O. Box 2002

Allen, TX 75013

(888) 397-3742

Website: www.experian.com

TransUnion LLC

P.O. Box 2000

Chester, PA 19022

(800) 888-4213

Website: www.transunion.com

Read more: Contacting credit bureaus http://www.bankrate.com/finance/credit-deb...x#ixzz1KBJdFOlk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

o słodka naiwności... nie miałam pojęcia że coś takiego jak credit score istnieje i że jest to takie ważne. Jestem w stanach od 3 mcy i nie dziwię się teraz, że odmówiono mi wydania karty ze sklepu carson. Dzięki za to forum. A teraz pytanie. W Polsce miałam złotą kartę citibank (zreszta tutaj też jej używam), tutaj dopisałam się do rachunku męza w banku chase. Ani mąż ani ja nie mamy w usa żadnych kart kredytowych. Co byście mi polecili zrobić? Rozumiem, że mogę przetransferować swoją historię kredytową z Polski, tak? Ale czy to oznacza, że muszę ubiegać się o kartę w citibanku? Czy może postarać się wyrobić kartę w chase? Czy może jeszcze coś innego. Zapewne to zależy od tego czy Chase wogóle będzie chciał mi wydać kartę kredytową. Proszę o podpowiedzi. Pozdrawiam. Acha, a jak nie mam karty kredytowej z usa to czy mogę sprawdzić siebie i męża jakie mamy scory i czy wogóle mamy? Nie chciałabym nic płacić za taki raport...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce miałam złotą kartę citibank (zreszta tutaj też jej używam), tutaj dopisałam się do rachunku męza w banku chase. Ani mąż ani ja nie mamy w usa żadnych kart kredytowych. Co byście mi polecili zrobić?

Zaczac od karty kredytowej zabezpieczonej wkladem wlasnym (secured credit card) w jakims ogolnokrajowym banku. Powiedzmy z limitem $1000. I budowac sobie historie.

Rozumiem, że mogę przetransferować swoją historię kredytową z Polski, tak?

Zapytaj w city banku, moze ci cos takiego uznaja, ktos powyzej pisal ze City robi to dla posiadaczy zlotej karty.

Acha, a jak nie mam karty kredytowej z usa to czy mogę sprawdzić siebie i męża jakie mamy scory i czy wogóle mamy? Nie chciałabym nic płacić za taki raport...

Nie macie zadnej historii kredytowej, bo i skad. Raz do roku masz prawo do bezplatnego raportu z 3 glownych agencji. Nie rozpisuje sie, bo was to na razie nie dotyczy (post gal'a powyzej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczac od karty kredytowej zabezpieczonej wkladem wlasnym (secured credit card) w jakims ogolnokrajowym banku. Powiedzmy z limitem $1000. I budowac sobie historie.

chyba nie mam innego wyjścia i muszę zacząć od tego...

Zapytaj w city banku, moze ci cos takiego uznaja, ktos powyzej pisal ze City robi to dla posiadaczy zlotej karty.

pytalam, nie uznają czegoś takiego. Niestety ;) Sprawdzają tylko historię kredytową z usa. Czy w takim razie jest szansa, że Chase wyda mi normalną kartę kredytową skoro ja nie pracuję?

Nie macie zadnej historii kredytowej, bo i skad. Raz do roku masz prawo do bezplatnego raportu z 3 glownych agencji. Nie rozpisuje sie, bo was to na razie nie dotyczy (post gal'a powyzej).

to nie tak, bo moj mąż jest stąd tylko ostatnie kilanaście lat mieszkał w polsce. Kiedyś tam dawno temu miał karty kredytowe także jakąś historię ma i dlatego chciałabym sprawdzić jego score. Tylko że nie ma karty. Czy mogę sprawdzić bezpłatnie jego score?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w takim razie jest szansa, że Chase wyda mi normalną kartę kredytową skoro ja nie pracuję?

"Normalna" moze nie od razu ale co szkodzi sprobowac. Jezeli nie to zawsze zostaje secured.

moj mąż jest stąd tylko ostatnie kilanaście lat mieszkał w polsce. Kiedyś tam dawno temu miał karty kredytowe także jakąś historię ma i dlatego chciałabym sprawdzić jego score. Tylko że nie ma karty. Czy mogę sprawdzić bezpłatnie jego score?

Tak, tutaj:

https://www.annualcreditreport.com/cra/index.jsp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Po otrzymaniu GC zaczęły się początki legalnego życia, początki, bo praca jeszcze na lewo... Ale: od czerwca 2012 mam na siebie opłaty za gaz oraz za prąd, sklepową kartę z Marshalls (początkowy kredyt był 700$ - powiedziałam, że zarabiam 1000/mc), teraz jest już 1000$. Podczas szaleństwa na Black Friday chciałam założyć kartę w Walmarcie (tylko sklepową), ale z tego wszystkiego chyba wyszła mi Discover kredytowa z limitem koło 2000$.

Czy to dobrze na początek? Używam też mojej debit'owej z PNC, gdzie założyłam konto od razu po otrzymaniu GC. Czy mogę jeszcze kilka kart sklepowych albo jakąs kredytową założyć czy nie warto? Nie wiem ile to jest za dużo lub za mało.

Czy historia kredytowa męża (BAD CREDIT - ma dług i w dmv i w banku i w at&t) ma wpływ na moją osobistą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...