Skocz do zawartości

historia kredytowa


air

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 240
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Na moje oko to za duzy splot negatywnych wydarzen wokol ciebie i twoich staran o karty kreytowe...

nie gra mi zadna z tych opowesci

ale to nie jest forum ""uwiez w moja historie " ja mowie jak bylo a co ci niby nie gra nie czaje tego powiedz mi lepiej czy masz doswiatczenie w tego typu sprawach i potrafisz ocenic moja sytuacje .a to ze nie gra ci zadna z moich opowiesci to prosze podaj pyatnia a odpowiem i postaram sie wyjasnic "co ci nie gra "!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia czy suma jest mała czy duża - niepłacenie w terminie to jedna z najgorszych rzeczy, która mają negatywny wpływ na historię kredytową. Zamknięcie konta kredytowego też obniża score. Jak nie płacisz regularnie rachunków za telefon i internet w AT&T, to nie zdziw się jak AT&T nie będzie ci chciało sprzedać komórki z abonamentem.

Pilnuj takich spraw, bo robisz sobie dziadostwo. Nie wiem ile zarabiasz, ale np. my nie bierzemy nigdy kredytu którego nie będziemy mogli spłacić w rok, ew. półtora roku. Dobrze mieć oszczędności które w razie czego pokryją wszystkie kredyty i życie przez parę miesięcy, żeby nie trzeba było żyć na kredyt w razie stracenia pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisalem na twoj post, ale jakis cwany moderator go usunal, a ze nie chce mi sie pisac drugi raz, to napisze tylko tyle, ze PLAC na czas.

W śmietniku nie ma Twojego postu, ale coś się mogło sknocić podczas wysyłania. sama kiedyś wymaściłam kilometrowy post i zniknął... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, sama kradzież nie odbija sie na rekordzie. Owszem, ludzie sobie szkodzą gdy w razie kradzieży zamykają konto, zamiast po prostu unieważnić kartę (dostaje sie wówczas nowa kartę z innym numerem, ale konto jest to samo).

Moja rada (choć niektórym wyda się przesadą) - nie nosić przy sobie kart kredytowych w ogóle. My trzymamy karty w domu. Jest o wiele mniej prawdopodobne że się je zgubi lub że ktoś je ukradnie, a po drugie nie kupuje się pod wpływem impulsu zbędnych dupereli. Jak naprawdę coś będziesz chciał kupić, to wrócisz po kartę do domu i jeszcze będziesz miał w drodze czas, by się zastanowić czy naprawdę warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dobre zostawiac karty w domu. Nie no nie przesadzajmy kto w USA nosi gotowke?

Ja. Mam zawsze w portfelu dwudziestkę lub dwie na wszelki wypadek (taksówka, lody, kawa itp.). Kartę zabieram ze sobą tylko gdy idę na zakupy. Nie widzę sensu noszenia ze sobę karty zawsze i wszędzie. Jak ktoś chce to niech nosi, ja nie lubię, bo po co. Na pewno należę do mniejszości, ale nie jestem żadnym dziwolągiem w tej kwestii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KArty kredytowe nosic jak najbardziej, bo one sa ubezpieczone od kradziezy i zakupow federalnie. Gorzej z kartami debetowymi. Te wogole nie sa chronione, chyba, ze bank daje taka ochrone, ale tez nie warto im ufac. Najlepiej trzymac na saving cala forse, a na checking do $300 jak chcesie wyplacic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...