Skocz do zawartości

historia kredytowa


air

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 240
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Napisze cos od siebie odnosnie porownywania punktacji. CZesciej przebywam teraz w polsce niz w stanach ( takze czasami przez miesiace nie ma ruchu ale zawsze jakies zadluzenie utrzymuje). Pierwsza karta kredytowa wydana 20 miesiecy temu. Zadnych inych kredytow

I tak karta limit zwiekszanie limitu

chase 2300 (500-750-900-1400-2000-2300) od listopad 2006

capitalone 2200 (500-750-2200) 0d grudzien 2006

amecicanexpress (charge) od maj 2007

circuitcity (visa) 2000 (2000) od lipiec 2008

macys 1500 (200-500-1000-1500) od kwiecien 2007

Zadluzenie utrzymuje rozne ze dwa zrazy pewnie bylo i 80% czasmi do czysta. Aktualnie jakies 20%.

W miedzy czasie odmowiono mi karty do century21 i gap-u. Nigdy nie zglaszalem prosb o zwiekszenie limitow. Aktualny score 740

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miedzy czasie odmowiono mi karty do century21 i gap-u. Nigdy nie zglaszalem prosb o zwiekszenie limitow. Aktualny score 740

No to mniej więcej tak samo jak mój mąż po takim samym czasie :) Tyle że nie starał się nigdy o kartę Gap ani Century.

Nie wiem jaki aktualnie mąż ma score, mogę tylko przypuszczać że ciut większy, biorąc pod uwagę że nie zadłużał się od tego czasu dodatkowo i nie występował o nowy kredyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Score prawdziwy jest tylko z myfico.com

Na innych stronach to nie jest oficjalny fico score i moga roznic sie diametralnie! Nawet o 100 punktow. Agencje raportujace maja swoje produkty, ktore tak naprawde nic nie sa warte. Wszyscy posluguja sie FICO, tylko American Express ma swoj wewnetrzny sysmte i nie patrza na FICO.

Poza tym wysoki score FICO nie znaczy, ze bedzie karta kredytowa przyznana i to jeszcze wysoki limit. Mozna miec 750 i collection, charge offs czy bankructwo na raportcie! Score to nie wszyscy. Wszystko system analizuje. Patrzy czy sa negatywne aspekty na raporcie, czas zycia TL(trade line) oraz limity kredytow. Zazwyczaj przyblizaja limity do tych obecnie posiadanych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za informacje o myfico. Wiedzialam, ze jest ale akurat go nie wybralam. Dzisiaj sie zalogowalam na ich stronie i wyszlo, ze mam nizszy o 50pkt. I tak sie ciesze :) Naprawde nie myslalam, ze po 6 miesiacach taki bede miala. Ciagle myslalam, ze mam bardzo niski. Tak czy tak - mila niespodzianka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

witam

opisze moją sytuacje:)

W 2006 byłem na worku na FL miałem zwykła kartę Cirrus bodajże, przed wyjazdem zamknąłem konto w banku, wszystko ok.

W 2007 również byłem w worku na FL, założyłem darmowe konto w Regions Bank, dostałem debetową plantową checkcard Visa.

Wszystko było w porządku, dużo kupowałem przez neta, co dwa tygodnie wpłacałem kilka czeków, cały czas było sporo $ na koncie.

Przed wyjazdem poszedłem do banku i powiedziałem że wyprzedzam do domu, ale nie chcę zamykać konta, aby przy kolejnej wizycie w usa mieć juz konto wraz z kartą.

Panie powiedziały, że nie ma problemu, muszę zostawić tylko około 50$. Zostawiłem 50$ i podałem adres do korespondencji w Polsce.

W czasie powrotu skorzystałem z niej na lotnisku w Paryżu bo musiałem zadzwonić, pobrało mi kilka dolców, niewiele.

Po jakimś czasie zacząłem dostawać wyciągi i z konta zaczęły mi znikać pieniądze, niewielkie sumy, ale jakieś dziwne bankowe operacje, jakby jakieś utrzymanie konta, opłaty bankowe, a prze cały czas w stanach konto miałem za darmo. W końcu zrobiło się ok. -50$ więc przelałem 100$. Lecz znowu zaczęły się pokazywać te dziwne operacje bankowe i zamknęli mi konto z około -40$ zadłużenia.

Moje pytanie:

1) Czy to zadłużenie wciąż mi rośnie (pewnie tak) i jest w jakiejś agencji do sprawdzenia?

2) To pewnie bardzo negatywnie wpływa na moją historie kredytową?

3) Czy mogę mieć jakieś problemy jeśli tego nie spłacę, na lotnisku jak bym wjeżdżał na wizie turystyczne?

Chciałbym to spłacić bo nie wiadomo jak w życiu będzie i gdzie się wyląduje:)

I mam jeszcze jedną sprawę odnośnie zwrotu podatku

W marcu wysłałem wszystkie papiery ( ksera wizy, ds, paszportu, SSN itp, oryginał W2) o zwrot podatku. Wszyscy moi znajomi już dostali zwrot a u mnie cisza.

Sprawdzam na stronie https://sa1.www4.irs.gov/irfof/lang/en/irfofgetstatus.jsp i pisze: You may have made a mistake. Please verify your personal tax data.

Wygląda na to jakby wogóle nie mieli moich papierów i nic się w mojej sprawie nie dzieje. Dwa lata temu dostałem zwrot bez problemu. Próbowałem się dodzwonić do Internal Revenue Service pod numer 1-800-829-1040 cały czas jest automat aby wybierać kolejne przyciski a jak już po 15 min dochodzę do customer service to nikt nie odbiera.

4) Czy ktoś wie jak się można do nich dodzwonić?

5) jaka może być przyczyna że nie dostałem zwrotu (poza tym że mogli nie dostać moich dokumentów) czy to zadłużenie w banku mogło mieć jakiś wpływ na to?

6) Czy jakiś tam urząd w którym jestem zadłużony mógł ściągnąć automatycznie moje zadłużenie ze zwrotu podatku? (podatku miałem 700$)

Jeżeli komuś się będzie to chciało przeczytać:) i coś wie na ten temat to prosze o info.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetny temat żałuje tylko ze dopiero teraz go zauważyłem chcialem opowiedziec moja przygode z historie kredytowa i prosil bym o ocene

Pierwsza credit cart otworzyłem sobie w uni credytowej w naszym polskim banku ta z zabezpieczeniem (security depozyt) najpierw na 300$ pozniej sam zwiekszylem na 1000$

w miedzy czasie raz w pracy ukradli mi telefon i portfel a w nim moja C Cart zanim sie zorientowalem i zablokowałem ja minęło 2h w tym czasie nowy posiadacz zrobił sobie zakupy na jakieś 200$ w subwayu w postaci metrocard i próbował jeszcze wyciągnąć gotówkę z atm (ale to już mu nie wyszło )

wiec poszedlem na policje zglosilem sprawe zadzwonilem do banku i ku mojej wielkiej radości usunęli te tranzakcie z mojego balansu bez żadnych pytan moja radosc byla dosc krotka bo kolega powiedzial mi ze w ten wlasnie sposób naplułem sobie do historii i ze lepiej było by mi zapłacić za te 200$ moje pytanie czy to prawda ???

nastepnie jakies 2 miesiace pozniej dałem sie namówić C Cart z old navy przy zakupie na jakies 15$ zaplacilem maja stara CC. pokazalem prawko i moja aktualna CCart i za jakis czas przyszla mi do domu ale wog jej nie używałem a moja kochana wspol lokatorka jak zwykle wyrzuca wszystkie reklamy i okazuje sie ze po 3 a moze nawet 4 miesiącach wpadl w moje rece rachunek z old navy ale juz ze spoznieniem okazuje sie ze to co zaplacilem moja stara cc zostalo zwrocone a rachunek przeszedl na moja nowa cc z old navy nie zzplacilem w terminie itd i musze teraz zaplacic 40 $ szlak mnie trafil bo myslalem ze nie mam tam nic do placenia wiec zdenerwowany zadzwonilem do nich zapalcilem stara carta i chcialem zrezygnowac z ich no i oczywiscie zakladaja za darmo ale zeby zlikwidowac to musze im zaplacic 30 $ tak wiec cala impreza kosztowala mnie wyrzuceniem 70$ i zpie.... mojej histori , za jakis czas moj kolega to samo zrobil w gapie ( zreszta to i banana republik- jedna firma) wykiwali tak samo tyle ze on zaplacil gotówka ale zareagował szybko i poszedl do sklepu z rachunkiem ze sklepu i tym z karty (jak sam mówi dziwne ze nie wyrzucił tego rachunku) wyjasnil sprawe bez konsekwencji ale kosztowalo go to kilka telefonow nerwow i spacerek do gapa .Moze to tylko dwa wyjatki ale ja tego typu kart nie polecam

pozniej juz ze świadomością ze ze jest zle z moja historia na samym starcie sfrustrowany może ze dwa razy spóźniłem się z zaplaceniem i wkoncu zlikwidowalem ta karte (o dziwne ze za darmo)

Ale dowiedzialem sie ze polska unia nie wysyla zadnego rekordu z tego typu kart (wiadomosc nie potwierdzona od kolegi)

Wiec polecialem do chase założyłem kato z pomyslem o zaczecie wszystkiego od nowa i zlorzylem wniosek o cc ale niestety zostala mi ona odmowiona :-(

Chcialem prosic o opinie starych wyjadaczy bo widze ze jest tu kilku ja bardzo jest zle z moja sytuacja dodajac grzechy :

1kradziesz mojej karty

2spoznienia z platnosciam w polskiej unia (czy oni wysyłają te dane )?

3spoznienie z platnosciami cc old navy czy to ze to byla mala suma ma jakies znaczenie ?

4 no i jeszcze musze dodac ze z rachunkami za telefon i internet zwyklem spozniac sie i tez place co 2 miesiace ale tylko dlatego ze powiedzieli mi ze dopiero przy duzych spoznieniach siadaja na historie ale dowiedzialem sie przy ostatniej wizyc ie jak chcialem kupic nowy tel ze wcale nie tak wiec zal kogo w at&t zapytam odpowiada mi inaczej

Proszę o komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...