Skocz do zawartości

historia kredytowa


air

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Obecnie w USA studiuje. Chcialbym sobie zrobic dobry score jak najmniejszym kosztem. Co polecacie. Mam zalozone konto w Polish Slavic bank, zwyklą debet card.

Zastanawiam sie czy nie otworzyc C Card z poreczeniem 300$ wlasnie w tym banku. Zastanawiam sie tez nad otworzeniem konta i C Card z poreczeniem w innym banku, moze w dwoch, zebym mial kilka Card.

A teraz pytanie odnosnie robienia score malym, albo praktycznie zerowym kosztem. Chce zaznaczyc ze sam to wymyslilem i moge byc w bledzie, wiec prosze o opinie.

Nie mam na tyle pieniedzy zeby operowac np 3 kartami i caly czas miec na nich ruch, tzn kupowac i splacac. Wiec wymyslilem ze ten ruch moge sobie "wygenerowac" bez ponoszenia kosztow. Otoz kupilbym karta towar w sklepie, np ciuchy w old navy. Zaplacilbym karta, a na nastepny dzien oddalbym ciuchy do sklepu, ze mi sie nie podobaja. Dostalbym gotowke za zwrot, mialbym na splacenie karty i tak w kolko na wszystkich kartach, podnosili by mi limity, ja bym podnosil wydatki, za kazdym razem oddajac towar i dostajac gotowke na splate karty. Oto moj pomysl.

Prosze o komentarze czy takie cos wogole przejdzie

Z jakiej racji mialbys dostac gotowke? Dostaniesz zwrot na karte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 240
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Nie mam na tyle pieniedzy zeby operowac np 3 kartami i caly czas miec na nich ruch, tzn kupowac i splacac. Wiec wymyslilem ze ten ruch moge sobie "wygenerowac" bez ponoszenia kosztow. Otoz kupilbym karta towar w sklepie, np ciuchy w old navy. Zaplacilbym karta, a na nastepny dzien oddalbym ciuchy do sklepu, ze mi sie nie podobaja. Dostalbym gotowke za zwrot

Prosze o komentarze czy takie cos wogole przejdzie

Nie przejdzie, w przypadku zwrotu towaru dostajesz zwrot kasy w takiej formie w jakiej za niego zapłaciłeś: karta-karta, gotówka-gotówka, czek-gotówka. Poza tym ile byś musiał wykonać takich operacji żeby Ci się to odbiło na score? Możesz tych kart używać naprzemiennie, np. jeden tydzień jedna, drugi druga etc. do wszelkich zakupów jakich dokonujesz tj. paliwo, jedzenie, piwo i cała reszta, spłacając je oczywiście przed upływem grace period.

Co do kart, do kilka banków np. Capital One wydaje karty dla początkujących, z maksymalnie niskim limitem (ja zaczynałem bodajże od 200$) który potem powoli Ci podnoszą. Karta jest wyłącznie do tego, żeby budować na niej score bo oprocentowanie jest chore (ok. 20%) a limit znikomy. Dobrze jest mieć dwie różne karty np. Visa i MasterCard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowanie historii kredytowej i "score" to uzywanie karty i splacanie calosci.Jesli bedziesz kupowal nawet male rzeczy lub placil za studia karta kredytowa a potem cale (niewielkie sumy) zadluzenie splacal nie zostawial balansu i splacall tylko wyznaczonego przez bank minimum w ten sposob bedziesz budowal sobie score.

Bank musi widziec ze nawet ze masz male mozliwosci (limitowana karta $300 czy $500 tylko)

to jestes odpowiedzialnym kredytobiorca. Nie ma znaczenia ze nie bedziesz obracal wielkimi kwotami

licza sie nawet takie operacje ja splata rachunkow za telefon czy inne media z jakich korzystasz

(swiatlo gaz cable tv) do score.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie dajta se spokoj z kartami kredytowymi - no chyba ze chcecie byc w dlugach po uszy i pracowac na kryminalistow

kubaki co ty wiesz o kartach kredytowych ???????????????????? nic

teraz jest czas na zmiany - wyzbyc sie kart kredytowcyh i nie uzywac

kupic samochod ?????? tez mozna z niskim scorem - trzeba negocjowac - negocjacje to podstawa - w lutym tego roku kupilem nowiutkie auto z kiepskim scorem - wynegocjowalem dobbra cene i niska stope procentowa - a znam ludzi co maja o wiele lepszy kredyt a miesiecznie splata jest na 8% - hahahhaah - smiech na sali na 8% bym nie kupil auta na kredyt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to sa katy kredytowe? Kolejny z grajewa czy co??

Teraz jest czas na zapier... wszystkiego z kart i nie splacac.

Ale z ciebie negocjator - wystarczy zazdroscic :) Dla dealera jestes nikim, tylko twoja historia kredytowa. Poprostu taki procent byl dla takich miernot, ze sie dales ujarac jak bobas. PAtetic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahhahhahha

kubaki ja sie ciebie nie pytam co to sa karty kredytowe bo ty nic o nich nie wiesz - hahahhahahhahahah

ci biedni forumowicze sluchaja tutaj twoich rad - hahhahahhaha

dla mnie dealerzy samochodowi sa niczym - sa prosci jak sto metrow sznurka w kieszeni

a teraz placza do feda o bailout - po co ????? na szcescie nie dostali hahahahahah - mam nadzieje ze badziewny dodge/chrysler zbankrutuje

a niedlugo wielu takich madrali jak ty bedzie wracac do grajewa - hahhhaa - czyli do polski - bo w usa bedzie syf i malaria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Hej,

Jest sposob zeby przeniesc sobie chociaz ulamek historii kredytowej z Polski do USA. Amex ma cos co sie nazywa "Global Transfer", generalnie polega to na tym ze dostaniesz w dowolnym kraju karte zblizona do obecnie posiadanej w innym kraju i dzieki temu mozna znacznie przyspieszyc budowanie historii kredytowej.

Moja historia:

1. Wyjazd do pracy do usa, troche ponad rok temu. Przed wyjazdem zrobilem sobie Amexa gold w banku millenium w Polsce. Limit 15 tys zl (do tego limitu byla uproszczona procedura). Na jakies dwa miesiace przed wyjazdem.

2. Po przyjezdzie, jak tylko dostalem SSN, telefon do Amexa w stanach. Bylo troche cyrkow, zeby zweryfykowali te karte z Polski (przez telefon w Polsce banki malo chetnie udzielaja informacji, musialem chyba jakis fax poslac do oddzialu) ale w koncu sie udalo i tylko sie zapytali jaki kolor sobie zycze i czy bede zamykal ten rachunek w Polsce. Powiedzialem ze na razie nie i wzialem Blue. Limit $5000. Bez jednego otwartego rachunku na raporcie kredytowym.

3. Samochod w leasing, wziety jeszcze zanim ten nowy amex pokazal sie na raporcie kredytowym. Musialem im dac zaswiadczenia z pracy o zarobkach, moj kontrakt i tak dalej, ale generalnie bez problemow.

4. Tez od razu wzialem MasterCard z banku w ktorym mam konto, ale ze nic nie widnialo na raporcie to limit $500 i APR kolo 20%.

Po tym sie uspokoilem, na tego amexa ze stanow staralem sie nie uzywac za czesto i maksymalnie obciazenia to bylo kolo $1700 miesiecznie. W swojej naiwnosci wydawalo mi sie, ze jak splacam calosc zadluzenia w kazdym miesiacu, to jest to widoczne w jakis sposob na historii, ale nie. Nie ma znaczenia czy splaca sie calosc czy minimalna kwote, liczy sie tylko stosunek kwoty umieszczonej na wyciagu do limitu karty. No wiec zaczalem jej sobie uzywac do woli i splacac w calosci na kilka dni przed zamknieciem cyklu, takze na wyciagu obciazenie bylo bliskie zera. Jak minelo 6 miesiecy laskawie amex zgodzil sie dac mi sluzbowa Green Business (nie pojawia sie na osobistym raporcie kredytowym). No i gdzies po roku (ze dwa miesiace temu) przyszedl mi pre-approval z Discover (wszystkie z Capital One czy WaMu wyrzucalem do kosza). Odpowiedzialem i szczeka mi opadla jak dali limit $11000 i 0% APR do konca kwietnia 2010. Sprawdzilem sobie score i okazalo sie ze mam juz po roku 740.

Amex jest jedyna znana mi firma ktora pozwala na taki numer.

Pozdrawiam,

Wladek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ladny score :-)

dobrze wiedziec, ze jest taka mozliwosc zadbania o swoja historie kredytowa :-)

przy pierwszej karcie jaka mialem w USA, jak zaciagalem kredyt na maksa, po 3 miesiacach podniesli limit sporo w gore, swoja droga na historii kredytowej mozna potem doczytac sie jakie bylo miesieczne zadluzenie na kazdej z kart, o ile splata nie nastapila przed data na "statement"

zastanawiam sie ile trzeba czekac zeby score przekroczyl np. 800 pkt, bylem blisko rok temu ale braklo kilku punktow :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...