Skocz do zawartości

pomocy!


Kajak

Rekomendowane odpowiedzi

Przyjechalam do USA na work and travel, spotkalam mezczyzne mojego zycia, zareczylam sie i niedlugo wezmiemy slub - moja wiza J-1 jest wazna do 17 pazdziernika. Czy ktos wie, czy bede musiala wrocic do Polski? Jakie dokumenty beda mi potrzebne? Gdzie mam sie z nimi udac??? Napisalam maile do ambasady polskiej w USA i do amerykanskiej w Polsce, ale poki co odpowiedzi nie dostalam :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

nie musisz wracac do Polski zeby aplikowac.

Bedziesz musiala zlozyc wniosek I-130 ( o numer) i wniosek o adjustemnt of status.

zajzyj tu:

http://www.visajourney.com/forums/index.ph...page=i130guide2

Mozesz rowniez wrocic do Polski i skladac wniosek o K1( ale nie ma to zbyt duzego sensu jesli juz tu jestes.

Lub wrocic do polski i skladac wnisek o zielona w Polsce, ale wtedy slub musi byc w Polsce i twoj facet lepiej zeby mial rowniez obywatelstwo polskie

wiecej info na:

www.uscis.gov

www.visajourney.com

powodzenia

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musicie wypelnic formy na sponsorowanie przez meza ale to juz po slubie a jesli bedziecie mieli jakies watpliwosci co do wypelnienia lub jakie jeszcze dokumenty potrzebujeci mozecie zwrocic sie do adwokata imigracyjengo ktory wam pomoze ale zwroccie uwage aby adwokat byl dobry,zaufany bo zdazaja sie tacy ktorzy tylko kase zdzieraja i wystrzegajcie sie agenci bo to z reguly oszusci ale to wszystko juz po slubie nic przed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub wrocic do polski i skladac wnisek o zielona w Polsce, ale wtedy slub musi byc w Polsce i twoj facet  lepiej zeby mial rowniez obywatelstwo polskie

Nie całkiem :) Można wziąć ślub w USA a składać papiery w konsulacie. Mąż nie musi mieć obywatelstwa polskiego - to jest ułatwienie tylko w przypadku samego brania ślubu w Polsce, jeśli chodzi o składanie petycji nie ma to najmniejszego znaczenia. Niektóre konsulaty i ambasady wymagają by do Consular Processing obywatel składający petycję miał residency kraju w którym znajduje się ambasada/konsulat. Polska nie ma tego wymogu :P

Moim zdaniem jeśli tylko jest taka możliwość to lepiej zdecydować się na Consular Processing. Jest to droższa impreza z racji podróżowania w te i we wte, ale GC dostaje się od razu po wlocie do USA (nie trzeba żadnych pozwoleń o pracę itp) i nie ma upierdliwego niekiedy interview w USCIS. Interview w konsulacie to zupełnie inna, przyjemniejsza bajka :) No i póki co czas oczekiwania jest o wiele krótszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...