Skocz do zawartości

Maz obywatel - urzędnik nie wie gdzie są papiery


Slawomir70

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa dot. mojej mamy. Dzwoniła bardzo zdenerwowana wiec moze tłumacząc mi cos przeoczyła. Jezeli ktoś odpowie wysle dokładne info o sytuacji.

Fakt jest taki, że w 2004 roku mama wzięła ślub z obywatelem (prowadzą wspólne gospodarstwo domowe, mają jedno konto, kupili wspólnie dom sprawa czysta, przynajmniej tak mi się wydaje chociaż słyszałem już cuda).

W czerwcu (miesiąc po ślubie ) złożona została dokumentacja do immigration o przyznanie mamie GC. W tej chwili ma tylko pozwolenie na pracę i SS. Od złozenia dokumentów nic, kamień w wode, była raz wezwana na interwiew i tyle, napisała skargę do kongresmena na tempo w jakim załatwia się jej sprawy i dalej nic, umówiła infopass i pan urzędnik z uśmiechem na ustach powiedział, że on już nie prowadzi tej sprawy a na pytanie kto ma dokumenty nie potrafił odpowiedzieć.

Mama jest już poważnie zdenerwowana , bo nie wie na czym stoi.

Moje pytania czy jest jakiś konkretny termin po jakim mama otrzyma jakąś decyzję (obojętnie juz jaką). Lub ewentualnie jak sprawdzić gdzie są jej dokumenty czy przypadkiem nie zostały gdzieś zagubione lub już nie wiem co.

Bardzo proszę o jakąś odpowiedź, z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 czy ona mila juz interview malzenski o zielona karte, jesli tak to kiedy?

Jesli nie to okres oczekiwania na interview jest w niektorych miejscach nadal dlugi, gdzie mieszka twoja mama - w jakim stanie/ pod jakie bioro podlga

2 czy miala jakies RFE, tzn czy kazali jej dosylac dokumenty - to mozne przedluzyc sprawe

3. Sprawdz na USCIS.gov jej status (potrzebny jest numer MSC, znajdziesz na listach z USCIS) https://egov.immigration.gov/cris/caseStatu...id=aUcO-zMmtA79

4. Niech zadzwoni do USCIS i sprawdzi swoj adres. Czy zmieniala adres w ciagu ostatnich 2 lat?

wiecej mi nie przychodzi do glowy, powodzenia

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiadasz na zadane pytania - jak mamy pomóc? :)

Skorzystajcie z linka który podałam wczesniej, jest dokładnie wyjaśnione z kim się kontaktować. Trzeba:

- zadwonić na infolinię

- napisać list do lokalnego USCIS

- umówić się na Infopass

Najlepiej wszystko po kolei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto prowadzi mamie sprawe? Bo jesli ktos jej prowadzi, to powinien ja poinformowac co ma robic. Kazda sporawa jest inna i trzeba by zaczac od zrodla czyli zobaczyc dokumenty mamy, potem dowiedziec sie o interview (czyli do czego mogli miec zastrzezenia) i dopiero interweniowac. Ja nie znam nikogo kto od 2004 roku czeka w NJ na decyzje o przyznaniu badz nie Green Card. Sprawa jest rzeczywiscie dziwna, ze trwa to az tyle, ale tak jak napisalam: trzeba wszystko sprawdzic krok po kroku a potem dzialac.

Mialam ostatnio taka sytuacje, ze kobieta nie dostala decyzji po interview. Minelo 8 miesiecy a tu nic nie ma. I co sie okazalo? Ze jedna z pan (z NJ zreszta), ktora zajmuje sie wypelnianiem dokumentow 'od lat' (czyli slawne juz agencje wysylajace paczki itd.) po prostu zle wpisala pewne rzeczy. Po interview sprawdzili wszystko raz jeszcze i wyslali RFE. A ta Pani nie przekazala listu klientce i sprwa zostala zakonczona negatywnie. Uczciwosc ludzi nie zna granic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...