Skocz do zawartości

Slub... Kilka waznych pytan!!!


klopotka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wzystkich.

Ostatnie kilka tygodni aktywnie sledze wszystkie dyskusje, dziekuje wam za rozjasnienie mi wielu waznych kwestii.Mam jednak jeszcze kilka pytan i bardzo prosze o pomoc!!!!!

Jestem w usa na wizie turystycznej, waznej do 5 grudnia 2006.

Mam zaplanowany slub z obywatelem na listopad (Vegas oczywiscie! :) )

Pytanie:

1. Czy powinnam przedluzac wize turystyczna, wiadomo ze nie zdaze wyslac wzystkich dokumentow do 5, wiec jesli dobrze rozumiem, bede tu nielegalnie. Czy to potem mi nie zaszkodzi? Doradzcie prosze!!!

2. Wiem juz ze w mojej sytuacji nie potrzebuje zaswiadczenia o niekaralnosci, pytanie czy jest to sprawdzane w Polsce? Moj rekord nie jest jeszcze czysty, wiec nie wiem czy beda z tym jakies klopoty??

3. Jak dlugo bede czekac na rozmowe? Mieszkamy w Chicago.

4. Czy bede mogla poleciec do Polskii wrocic tu oczywiscie ;)

przed otrzymaniem GC?

Z gory bardzo wszystkim dziekuje za pomoc!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy powinnam przedluzac wize turystyczna, wiadomo ze nie zdaze wyslac wzystkich dokumentow do 5, wiec jesli dobrze rozumiem, bede tu nielegalnie. Czy to potem mi nie zaszkodzi? Doradzcie prosze!  
Pare dni przesiedzianej wizy nie bedzie razaco przeszkadzac, a zreszta do 5 Grudnia jeszcze daleko, jak sie postarasz to sie wyrobisz.
3. Jak dlugo bede czekac na rozmowe? Mieszkamy w Chicago.

zajrzyj tu: http://www.visajourney.com/timeline/aoslis...p8=Chicago%20IL

ale wez pod uwage ze na tej liscie jest wiekszosc ludzi z K1, wiec tobie zajmie to wiecej bo skladasz wiecej dokumentow.

4. Czy bede mogla poleciec do Polski wrocic tu oczywiscie  

przed otrzymaniem GC?

Aby moc latac przed otrzymaniem GC musisz złożyć wniosek o "Advance parole" ale jesli masz cos na sumieniu w sensie imigracyjnym to moga cie mimo wszystko nie wpuścić spowrotem.

powodzenia

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wzystkich.

Ostatnie kilka tygodni aktywnie sledze wszystkie dyskusje, dziekuje wam za rozjasnienie mi wielu waznych kwestii.Mam jednak jeszcze kilka pytan i bardzo prosze o pomoc!!!!!

Jestem w usa na wizie turystycznej, waznej do 5 grudnia 2006.

Mam zaplanowany slub z obywatelem na listopad (Vegas oczywiscie! :) )

Pytanie:

1. Czy powinnam przedluzac wize turystyczna, wiadomo ze nie zdaze wyslac wzystkich dokumentow do 5

Poprawka - nie liczy się data wysłania a data przyjęcia. Zbierz i wypełnij wszystkie papiery od razu, potem dołączycie tylko kopię ksero aktu ślubu. Musicie wypełnić I-130, I-485, G-325A, I-864, I-693 i ew. I-765 (jesli chcesz pracować) oraz I-131 (jesli chcesz Advance Parole). Nic nie stoi na przeszkodzie by wypełnić je już teraz. Fotografie też możesz zrobić nie czekając aż będzie po ślubie.

Zróbcie kopie ksero:

- dowodu obywatelstwa męża (paszport amerykański, akt naturalizacji, akt urodzenia)

- Twojego aktu urodzenia (ma być pełny odpis)

- strony twojego paszportu wraz z wizą

- obu stron I-94

A już po ślubie dołączcie tylko kopię świadectwa ślubu i można wysyłać papiery do USCIS. Nie zapomnijcie o czeku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...