Skocz do zawartości

wiza rodzinna... POMOCY!!


slifka_fenghierka

Rekomendowane odpowiedzi

Moja sprawa jest troche skaplikowana i zagmatwana wiec zeby rzucic troche swiatla zaczne od poczatku. Moze ktos z was bedzie mogl mi poradzic co robic.Od kilkunastu lat moj ojciec przebywa w Stanach, od kilku ma zielona karte... w tym czasie wiele sie wydazylo,rodzice rozwiedli sie ja wydoroslalam i zaczelam zyc na wlasny rachunek nie ogladajac sie za siebie... kilka lat tenu ojciec sciagnol do siebie w ramach laczenia rodzin mojego wtedy jeszcze maloletniego brata a zeby bylo bardziej zagmatwane losujac wize, do stanow poleciala moja jedyna siostra ze swoja rodzina. Kilka krotnie probowalam poleciec do nich turystycznie ale dostawalam odmowe... sama nie wiem dlaczego, pewnie zle mi patrzy z oczu ;) miesiac temu moj brat zdal egzamin... hmmm... Od 3 lat mieszkam w niemczech, wyszlam tu za maz i mam 2 letnia coreczke. Ale o co mi chodzi ? Chodzi mi o to ze bardzo chce wyjechac do Stanow, tesknie za moim rodzenstwem i ich dziecmi,okropnie...Nic nas tu nie trzyma, moj maz jest sam na swiecie. Nie wiem co robic jak sie do tego wszystkiego zabrac zeby wyjazd legalny byl dlanas mozliwy. Czy ja moge zlozyc jakis wniosek od siebie czy musi to zrobic np. moj ojciec ? jaka roznica czasowa w oczekiwaniu na wize jest jesli wystapi z nim moj ojciec a jaka gdy np brat? Ojciec ma nowa zone a ona nie jest nam dziecia zbyt przychylna stad te moje rozterki... Poradzcie co robic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli tylko masz paszport niemiecki to nie potrzebujesz wizy do USA, możesz jechać turystycznie na 90 dni. Wpuszczą raczej bez problemu, choć gwarancji nigdy nie ma.

Co do stałego pobyu: jesli petycję złoży na Ciebie ojciec to będziesz w kategorii zwanej Family Third Preference i bedziesz czekać na wize imigracyjną ok. 8 lat (przynajmniej teraz rozpatrywane są wnioski z 1998 r.). Jeśli petycję złoży brat to dostaniesz się do Family Fourth Preference i poczekasz o wiele dłużej, bo ok. 11 lat. Brat musi mieć skończone 21 lat by zacząć sponsorować.

Sama na siebie petycji nie możesz składać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziekuje za podpowiedzi. Moj maz urodzil sie w Polsce i ma niemieckie obywatelstwo, jestesmy tu legalnie. A czy np.jezeli  wyjedziemy turystycznie to mozemy starac sie o zielone karty na miejscu?

Nie. Chyba że znajdziecie sposób na legalne przebywanie w USA kupę lat, a na to raczej nie ma co liczyć. Samo złożenie petycji w kategoriach które są dla Ciebie dostępne nie upoważnia do pobytu i pracy w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jeszcze nie zdal egzaminu... Czy to prawda ze jesli zacznie mnie spasorowac moj brat to gdy moj ojciec zda egzamin bedzie mogl przejac spasorowanie mnie i tym samym zmienic moja kategorie? Czy jesli zacznie mnie spasorowac brat to bedzie on musial doprowadzic to do konca... Rany ile niewiadomych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...