Jump to content

weterynarz


malpik

Recommended Posts

Koncze w tym roku studia weterynaryjne i moim marzeniem zawsze byla emigracja do usa, ale niestety niegdzie nieznalazlem jak to jest z moim zawodem w usa z nostryfikacja i czy wogole z tym zawodem oplaca sie do usa emigrowac? Wg. mnie weterynarzy wszedzie potrzebuja i mysle ze tam bym prace znalazl ale czy bym znalazl przed nostryfikacja wie moze ktos?

Link to comment
Share on other sites

Tylko tu weterynarze sa wybitni. Ciezko z nimi konkurowac, to tak apropo drugiego sezonu prison break :).

A tak na powaznie to tak jak z wiekszoscia zawodow, dyplom magisterski z polski niewiele znaczy i jezeli chce sie wykonywac zawod szczegolnie zwiazany z mniejsza czy wieksza odpowiedzialnoscia trzeba z powrotem do szkoly.

Ale tutej niezle Ci podpowiedzial sly6, zastanow sie nad wczesniejsza emigracja do Kanady. Bo jak piszesz emigracja jest towim marzeniem i wychodzi ze to emigracja na stale, tak wiec najlepiej byloby to zrobic legalnie. A potem z obywatelstwem kanadyjaskim bylo by znacznie latwiej. No i w kanadzie jezeli przeszedlbys byc cala procedure emigracyjna to uznanoby twoje kwalifikacje.

Link to comment
Share on other sites

malpik, zazdroszcze ukonczenia.. ja studiuje wet i jestem dopiero na 3 roku. Tez chcialabym w przyszlosci wyjechac ale nie wiem jak to wszystko sie potoczy..

chcialam juz rok temu jechac, przeniesc sie labo cos ale zrezygnowalam :/

mam nadzieje że Tobie sie uda :)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Hej, pozwolę sobie podbić temat zamiast zakładania oddzielnego wątku.

Zaciekawiliście mnie mocno tym uznawaniem kwalifikacji w Kanadzie po przejściu całej procedury emigracyjnej. Czy ktoś orientuje się, jak to wygląda w praktyce? Czy rzeczywiście nie wymagają dodatkowych lat kursów i kolejnych certyfikatów/egzaminów do uznania dyplomu i prawa wykonywania zawodu? Jeśli tak jest, to wygląda dużo bardziej kolorowo, niż w przypadku weterynarza w USA.

Ale druga sprawa jest taka- wspominacie tutaj (i w innych miejscach), że łatwiej legalnie przenieść się do USA z Kanady (a raczej z kanadyjskim paszportem) niż z Polski- ok. A jak to się ma do dalszego uznawania wykształcenia w USA? Czy skoro Kanada uznała polski dyplom lekarza weterynarii, to oni też uznają i hulaj dusza, czy nadal trzeba dokształcać się, a po prostu łatwiejsza jest kwestia samej przeprowadzki?

Link to comment
Share on other sites

Ale druga sprawa jest taka- wspominacie tutaj (i w innych miejscach), że łatwiej legalnie przenieść się do USA z Kanady (a raczej z kanadyjskim paszportem) niż z Polski- ok.

To jest generalnie bzdura. Poza wizami pracowniczymi TN, przeciesc sie z kanadyjskim paszportem jest tak samo latwo (trudno) jak z polskim.

Link to comment
Share on other sites

jnna kazda Prowincja ma swoje zasady ,prawo kto i jak moze pracowac jako weterynarz

I tak dla prawa emigracyjnego studia sie licza ale nie do pracy jako weterynarz ;)

Nalezy zobaczyc strone danej Prowincji jakie sa zasady pracy jako weterynarz

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...