Skocz do zawartości

konsulat 2007


Rekomendowane odpowiedzi

ja mam podobną sytuacje. kobietę która mnie wysłala do USA widziałem dopiero w lutym tego roku, przy drugim podchodzeniu do Worka ( przymus). ja na lubelszczyźnie, ona w Gdańsku. Także wszystko można załatwić tylko trzeba chcieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 156
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

otrzymalem dzis swoj paszport i zdziwila mnie jedna rzecz. otoz data przy issue date jest 25 kwiecien, a expiration date 25 wrzesien, czyli 5 miesiecy zamiast 4. czy to jest jakis problem? dodam, ze na ds-ie mam daty od 26 maja do 25 wrzesnia i to sa te prawidlowe daty, te o ktore zabiegalem. mam nadzieje ze nie bede mial problemu przy wyjezdzie 25 padziernika (bo mam zamiar skorzystac z grace period)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zdam relacje z 8 maja, dla tych tak jak ja majacych jakiestam watpiwosci bo sa na 5 roku studiow . Otóż poszlo bardzo szybko i pozytywnie. konsul zapytal sie co studiuje i kiedy koncze studia - odp. ze w pazdzierniku, ile razy bylam w usa, czy jade znow w to samo miejsce i co bede robic i koniec. musialm mu dac TYLKO wnioski wizowe i paszport. nie chcial indexu, legit., nie pytalo plany zyciowe, pism o przesuniecie obrony itd. tak bylo w moim wypadku. takze powodzonka!! Acha dodam ze odbywalo sie to w Krakowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otrzymalem dzis swoj paszport i zdziwila mnie jedna rzecz. otoz data przy issue date jest 25 kwiecien, a expiration date 25 wrzesien, czyli 5 miesiecy zamiast 4. czy to jest jakis problem? dodam, ze na ds-ie mam daty od 26 maja do 25 wrzesnia i to sa te prawidlowe daty, te o ktore zabiegalem. mam nadzieje ze nie bede mial problemu przy wyjezdzie 25 padziernika (bo mam zamiar skorzystac z grace period)?

Najwazniejsze dla Ciebie sa daty na DS'ie tzn. nie powinienes (pisze nie powinienes bo malo kto sie tego czepia) wjezdzac do USA wczesniej jak 5 dni przes data startu i przebywac na terenie USA wiecej niz 30 poza datami na DSi'ie. Przyklad:

Jesli DS masz 26.05 do 25.09 to jesli wjedziesz 21 maja to mozesz zostac do 20 pazdziernika. (5 dni przed programem i 25 po progamie daja 30 dni pobytu na tzw. zwiedzanie).

Data na wizie okresla jedynie jej czas wydania i nic wiecej. Jesli chcesz podrozowac i masz wize wielokrotna (M) to wolno Ci wjechac ponownie do USA jedynie do czasu wygasniecia wizy w tym wypadku 25.09.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyklad: Jesli DS masz 26.05 do 25.09 to jesli wjedziesz 21 maja to mozesz zostac do 20 pazdziernika. (5 dni przed programem i 25 po progamie daja 30 dni pobytu na tzw. zwiedzanie).

jestes pewien ze okres przed i po sie sumuje? z tego co czytalem w innych tematach na tym forum, to sa to niezalezne okresy od siebie i jakby sie uprzec, to mozna wjechac nawet 30 dni przed i wyjechac 30 dni po terminach wyznaczonych w ds-ie. o tyle to istotne, ze faktycznie wjezdzam 21 maja (5 dni przed startem ds-a), ale planuje wyjechac 25 padziernika (czyli 30 dni po koncu ds-a).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem chwile temu przepisy na stae gov i tam pisze ze WAT upowaznia Cie do pobytu nie dluzszego jak 5 miesiecy.

Wiem tez ze nie jest to duzy problem jak sie to przeciagnie kilka dni, za duzo studentow wyjezdza i praktycznie nikt tego nie sprawdza dokladnie.

Wazniejsze jest zeby pobyt w USA zakonczyl sie definitywnie przed koncem daty okreslonej w przepisach dotyczacych WAT Summer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, no wiec ja tez czerpalem informacje ze state.gov i nie znalazlem tam nic o sumowaniu sie okresow "przed" i "po". jedyne co na ten temat widze to:

My Visa Has Been Issued- When Can I Travel to the U.S.?

* Be advised of the Department of Homeland Security regulation which requires that all J exchange visitors, and J-2 spouse and dependents enter the U.S. 30 days or less in advance of the applicant's program start date as shown on the Form DS-2019.

( http://travel.state.gov/visa/temp/types/ty...pes_1267.html#9 )

a potem:

How Long am I Permitted to Stay in the U.S. After my Program has Ended?

The initial admission of an exchange visitor, spouse and children may not exceed the period specified on Form DS-2019, plus a period of 30 days for the purpose of travel. The 30-day grace or travel status period is intended to be a period following the end of the exchange visitor’s program and is to be used for domestic travel and/or to prepare for and depart from the U.S., and for no other purpose.

( http://travel.state.gov/visa/temp/types/ty..._1267.html#long )

znalazlem jeszcze cos takiego:

Wprawdzie wiza jest wystawiona na 4 miesiące, ale do tego okresu należy doliczyć 30 dni tzw. "grace period". Grace period jest to okres, w ktorym nie można juz pracować, ale można pozostawać na terenie Stanów Zjednoczonych. Tak więc wiza jest wystawiona na 4 miesiące, ale można zjawić się w USA 30 dni przed rozpoczęciem programu, a także wyjechać 30 dni po zakończeniu wizy ( tzw. grace period), więc maksymalnie można zostać w USA przez 6 miesięcy .

( http://www.ewiza.com/wt.html )

nie zebym sie wymadrzal. chce miec tylko pewnosc czy dobrze rozumiem powyzsze przepisy.

p.s. jaka jest ta koncowa data dla w&t?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...