Skocz do zawartości

konsulat 2007


Rekomendowane odpowiedzi

Moja siostra pracuje w Ytp stad ma te dane ze w BTC wszyscy dostali? Pozatym nikt nic nie wie... Ludzie do tej pory mysleli ze z Ytp tez wszys y dostali wizy... Aby dostac wize nie trzeba zabierac ze soba pecha... szczescie mozna w domq zostawic ale i pecha tez... Wtedy napewno bedzie good... Ale moge powiedziec cos dobrego jesli sie wyrobicie mozecie podchodzic drugi raz do rozmowy w Ambasadzie. Trzeba tylko zaplacic 300 zl i zdjecia zrobic....

Powodzenia wszystkim... Napisze po 7 Maja jak mi poszlo... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 156
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dziwne ze tak duzo osob nie dostaje. Ja sie tez spotkalem ale dana osoba nie spelniala wymogow programu, (i tu sie pojawia pytanie co za biuro wyslalo taka osobe do konsulatu).

Co do YTP to nawet nie chce sie wypowiadac, nasluchalem sie od studentow w USA juz rok temu ile to problemow mieli. Mam nadzieje tylko ze nie jest tak ze biura biorą do programow osoby bez sprawdzenia ich realnych szans na wyjazd.

Co do tego co mowia osoby po nie otrzymaniu wizy, to ja bym osobiscie nie wierzyl temu do konca. Jakos z doswiadczenia wiem, ze mowia czesto nieprawde. Dobrze ze juz nie pojawiaja sie jak przed rokiem 2000 niestworzone historie o tym, ze ktos nie dostal wizy bo w konsulacie wiedzieli ze ktos w USA jest nielegalnie.

Czasem padaja pytania "co bedziesz robic po powrocie", i takie podobne i ludzie nie wiedza, a tu prosta droga do dedukcji ze skoro nie wiedza to pewnie nie maja zadnych planow zwiazanych z powrotem do Polski.

Na program WAT zeby nie dostac wizy to naprawde trzeba miec pecha. I najwazniejsze jesli konsul wize dal a potem przyszlo do domu pismo ze nie dal to znaczy, ze ktos gdzies sklamal w papierach albo minal sie z prawda mowiac delikatniej. Kazdy wniosek jest ponownie sprawdzamy ale juz nie przez konsula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszlym roku bylo spoko z wiza a w tym roku jakos tak dziwnie... :) W zeszlym roku z YTP nie dostalo wizy 0,1% A w tym roku juz 25 osob odwalili :/ A osobiscie znam 10  ;) Sam lecie 2 raz i sie troche boje...

Bartek, no to pieknie mnie nastraszyles!!! Ja wlasnie w tym roku jade pierwszy raz na program i to z YTP!!!

Ciekawa jestem jak to bedzie!!! :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze nie odwiedzilas tego forum zanim sie zapisalas na WAT do YTP..... :shock: tyle sie o nich naczytalam- szkoda słów. No ale nie ma co gdybac na przyszlosc- a noz tym razem bedzie wszystko ok (w co bardzo watpie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze nie odwiedzilas tego forum zanim sie zapisalas na WAT do YTP..... :shock:  tyle sie o nich naczytalam- szkoda słów. No ale nie ma co gdybac na przyszlosc- a noz tym razem bedzie wszystko ok (w co bardzo watpie)

Bebe akurat nie to mialam na mysli!!! Chodzilo mi raczej o te wiesci, ze tak duzo osob nie dostaje wizy!!

Przeciez wszyscy doskonale wiemy, ze to od konsula zalezy czy nam da wize, a nie od biura!!!

Ja jak narazie jestem zadowolona z biura!!! Moze z tego wzgledu, ze mam wlasnego pracodawce i bilet kupuje tez sama!! A reszte to sie zobaczy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, sa to zwykli ludzie, ktorych przekonuja glownie slowa a nie sterty papierow :)

hmm tak czy tak musisz konsula przekonac to nie jest tylko figurant, w razie koniecznosci jest to pierwsza osoba, ktora moze rozpoczac procedowanie w Twoim imieniu np. o waiver (wydajac Ci pozytywna opinie - to pomaga). A nawet jesli nie moze to zawsze moze sie odwolac do przelozonego.

Jesli podczas rozmowy stwierdzi w jakis sposob ze nie jedziesz na chwile a na stale to chocby w papierach mial napisane ze dany aplikant jest sprawdzony w CLASS i przeszedl weryfikacje, moze Ci odmowic wizy.

Nie wolno porownywac wyjazdow na WAT itp. z wyjazdami na wizy turystyczne, inna wiza inne warunki trzeba spelnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...