Skocz do zawartości

konsulat 2007


Rekomendowane odpowiedzi

bułgaria weszła już chyba do UN więc im się też nie opłaca , przy tak niskim kursie dolara nikomu się nie opłaca już chyba, a Rosjanie którzy tam jeżdżą chyba mają tyle $$$ jak mogą sobie pozwolić na wyjazd ,że nie koniecznie jadą zarabiać , pamiętasz Artura z którym mieszkałem w BG? kolo miał tyle kasy ,że go robota w BG nie obchodziła totalnie

zresztą nie o tym dyskusja więc nie warto zbaczać z tematu ,

moje cudowne biuro nie załatwiło nam jeszcze DS a papiery wizowe dopiero kilka dni temu mieliśmy wysłać więc dla mnie maj to realna pora a gatka była w grudniu jak się zapisywałem o marcu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 156
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Co roku te same niejasnosci:

1. Osoba wyjezdzajaca na WAT po powrocie musi byc nadal studentem (czyli bronic sie po powrocie) - taki wymog programu, ale nic nie stoi na przeszkodzie zeby bronic sie wczesniej. Na pytanie w konsulacie/ambasadzie odpowiada sie poprostu wrzesien, pazdziernik.

Mozna nie zalatwiac na studiach przeniesienia obrony, ale lepiej sie do tego nie przyznawac w ambasadzie bo to dyskwalifikuje taka osobe z programu.

Mozna odpowiedziec ze obrona po powrocie a jesli zapytaja o decyzje (a watpie), to sie mowi ze jest za wczesnie na zlozenie decyzji o to, ale nie pytaja, no chyba ze kogos puscic nie chca z innych powodow to kazdy powod zeby sie doczepic sie jest dobry.

2. Osoby jadace drugi raz sa mniej szczegolowo sprawdzane, rzeklbym prawie wcale. Oni sobie zdaja sprawe ze Ci co mieli nie wrocic juz nie wrocili. Zainteresowanie WAT w niektorych biurach spadlo o polowe nawet.

3. Jesli ktos nie sklamal ich wczesniej o ubieganie sie o wize, nie ma najblizszej rodziny nielegalnie w USA (jesli ich znajda, np. po prawie jazdy lub wyrobionym SSN, bo wcale nie musza szukac), to nie ma sie czym przejmowac, wizyta w ambasadzie/konsulacie jest formalnoscia.

Do listy problemow utrudniajacych wizowanie jest popelnienie wykroczenia lub przestepstwa w USA, to niestety u nich dziala dosc dobrze. Nie przekresla to niczyich szans na wize! zwlaszcza jesli sa to drobne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak mozna sie bronic przed wyjazdem czy nie bo kazdy mowi co innego. Redmedes mowisz, zeby nawet jak bronisz sie przed wyjazdem to powiedziec w konsulacie ze jednak w pazdzierniku, a jak konsul zechce zobaczyc kwit o przelozeniu obrony to co? To bedzie juz ewidentnie ze cos krecisz!!! Mysle ze najlepiej mowic prawde, a wize jak masz dostac to i tak dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak mozna sie bronic przed wyjazdem czy nie bo kazdy mowi co innego. Redmedes mowisz, zeby nawet jak bronisz sie przed wyjazdem to powiedziec w konsulacie ze  jednak w pazdzierniku, a jak konsul zechce zobaczyc kwit o przelozeniu obrony to co? To bedzie juz ewidentnie ze cos krecisz!!! Mysle ze najlepiej mowic prawde, a wize jak masz dostac to i tak dostaniesz.

Tutaj chodzi tylko o to zeby sie nie okazalo ze nie kwalifikujesz sie juz wiecej na program, po PRZED i PO powrocie masz miec status studenta. Tracisz go w dniu obrony. I najzabawniejsze ze o te studia moze Cie zapytac Polak w sekretariacie zanim z konsulem bedziesz rozmawial, potem przekaze konsulowi info ze sie nie kwalifikujesz i odmowa. Niech mnie nikt zle nie zrozumie nie pisze zeby kogos nastraszyc, bo te pytania o obrone to sie bardzo rzadko zdarzaja, ale bylem swiadkiem jak ktos nie dostal wizy. Trzeba dmuchac na zimne :)

Jak pisalem wyzej, nie pytaja o terminy obrony a jesli nawet to mowisz ze w pazdzierniku a jak zapytaja o decyzje to mowisz ze dopiero bedziesz skladal bo za wczesnie jest i podanie nie moze byc rozpatrzone dopoki np pracy nie oddasz.

A tak na marginesie czemu nie mozna sie poprostu bronic po powrocie? uczelnia robi problem?

Aha i najwazniejsze w konsulacie nie odpowiadamy na pytania ktorych nam nie zadano, tzn jak pytaja co studiujemy to mowimy np. pedagogike, a nie cale litanie ze na 5 roku i ze obrona ma byc itp. i tak na kazde inne pytanie :-)

I nie zapominajcie o usmiechu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o co chodzi z tą decyzją? bo już drurniałam... ja mam np pismo ze zgodą o przełożenie ZŁOŻENIA pracy do 30 paźdz. a nie obrony bo złożenie na mojej uczelni ( może na innych też?) to obrona po złożeniu pracy do 30 dni. i tutaj były też klocki bo pani w dziekanacie czegoś takiego w życiu nie podpisze. na szczęście nie było problemu u promotora i u dziekan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o co chodzi z tą decyzją? bo już drurniałam...  ja mam np pismo ze zgodą o przełożenie ZŁOŻENIA pracy do 30 paźdz. a nie obrony  bo złożenie na mojej uczelni ( może na innych też?) to obrona po złożeniu pracy do 30 dni. i tutaj były też  klocki bo pani w dziekanacie czegoś takiego w życiu nie podpisze. na szczęście nie było problemu u promotora i u dziekan.

a to juz kompletnie nie rozumiem gdzie widzisz problem, nie mozesz sie bronic jak nie zlozyles pracy, a prawda w sumie jest ze na wielu uczelniach aplikuje sie o termin zlozenia pracy

waze ze jest czysta sytuacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiedziałam po prostu o jaką decyzję ci chodzi : moją czy chcę się bronic wcześniej - to są tylko słowa nie potwierdzone niczym czy decyzję z uczelni... no ale już w sumie mi obojętne :)

ja żadnego problemu nie widzę tylko po prostu mam jak zwykle stresa bo już się naczytałam o różnych bzdurnych powodach odmowy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W tym roku osoby będące na ostatnim roku studiów mogą wziąć udział w Programie niezależnie od tego, kiedy mają obronę pracy magisterskiej/licencjackiej, jednak w przypadku osób, które będą „broniły się” po powrocie z USA, sugerujemy wzięcie zaświadczenia (z dziekanatu lub od promotora) stwierdzającego, że po powrocie z USA mają obronę pracy magisterskiej/licencjackiej (albo egzaminy) lub też, że będą kontynuować naukę na studiach magisterskich/uzupełniających.

Osoby, które będą „broniły się” przed wyjazdem do USA, powinny być przygotowane na pytania konsula, co zamierzają robić po powrocie z USA, jakie są ich plany zawodowe/osobiste – muszą być w stanie przekonać konsula, że zamierzają wrócić do Polski." BTC

Wiec niewiem dlaczego uwazasz ze musze miec status studenta po ppowrocie :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby, które będą „broniły się” przed wyjazdem do USA, powinny być przygotowane na pytania konsula, co zamierzają robić po powrocie z USA, jakie są ich plany zawodowe/osobiste – muszą być w stanie przekonać konsula, że zamierzają wrócić do Polski."  BTC

Wiec  niewiem  dlaczego uwazasz ze  musze miec status  studenta po ppowrocie   :?

Po raz kolejny mamy do czynienia z sytuacja gdzie biura swoje a przepisy swoje. Chyba celowo wprowadzaja w blad, zeby zwabic wiecej studentow, otoz jest dokladnie tak jak napisalem o czym swiadczy ponizszy tekst:

(Pochodzi ze stron state.gov)

Is a student who has finished their course work, but who has not yet formally graduated, eligible for this program?

A student who has finished his/her course work but has not yet formally graduated is not/not eligible for the program unless they can demonstrate enrollment in another degree program or otherwise demonstrate that they return bona fide student status of their academic institution.

Dla niewtajemniczonych "bona fide" znaczy w dobrej wierze, a koncowka mowi sama za siebie: return bona fide student status of their academic institution

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...