Skocz do zawartości

konsulat 2007


Rekomendowane odpowiedzi

Byłem właśnie w ambasadzie w piątek (20.04) w wawie i dostałem wizę J1 już drugi raz!

Najciekawsze jest to, że jestem aktualnie na 5 roku, miałem wszystkie zaświadczenia (o przełożeniu obrony, i inne papierzyska) ale konsul zapytał mnie jedynie o to czy jadę w to samo miejsce gdzie byłem poprzednio - powiedziałem, że nie, w zupełnie inne. Zapytał co będę teraz robił i u jakiego pracodawcy pracował - odpowiedziałem. "Rzucił" żarcik sytuacyjny w stosunku do mojej odpowiedzi i powiedział 'have a great summer' :wink:

Nie interesowało go na którym jestem roku, co i gdzie studiuje. Może to dlatego, że byłem w USraju 2 lata temu i ubiegałem się o wizę już drugi raz.

Do całej tej ambasada "thing" pochodzę na luzie, co też zrobiłem teraz - do okienka z konsulem podszedłem jak sobotnim rankiem po jeszcze ciepłe bułeczki :)

Także głowa do góry, wizyta w ambasadzie organizowana przez biuro to czysta formalność, schody się zaczynają np. na wizie turystycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 156
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Poprawiam się i potwierdzam wypowiedź kolegi <ostryus>.Na stronie ambasady jest informacja,że niezależnie od tego,czy się broni przed wyjazde,czy też nie można wyjechać na W&T.

Dokładnie tak jest od tego roku!

Każde biuro powinno udzielić takiej informacji.

Jest też napisane, że przy obronie PRZED wylotem, zachodzi ew. konieczność udowodnienia konsulowi, że wrócisz do polski, tak jak to ma miejsce przy ubieganiu się o wizę turystyczną, ale jak widać z mojego poprzedniego postu - są odstępstwa od tej reguły 8)

Od teraz studenci ostatniego roku studiów, którzy chcą wziąć udział w programie Work & Travel nie muszą już przekładać obrony pracy magisterskiej czy licencjackiej na jesień.

Oto fragment oficjalnego komunikatu Ambasady USA w Warszawie i Konsulatu USA w Krakowie, który otrzymaliśmy dzisiaj w tej sprawie:

MEMORANDUM

Do: Polskich Menagerów Programów J1

Od: Ambasady USA w Warszawie i Konsulatu USA w Krakowie

Temat: Nowe przepisy regulujące program Work and Travel

Data: 01/24/2007

Nowe przepisy regulujące wizy typu J1

Informujemy, iż od dnia 20-tego listopada 2006 r. wszyscy studenci realizujący pełen program nauczania, niezależnie od roku studiów, mogą brać udział w programie Work and Travel. Zmiana ta pozwoli na udział w programie studentom ostatniego roku, nawet, jeżeli obronią prace i ukończą studia przed wyjazdem do USA. Została ona opublikowana w Dzienniku Federalnym jako rozporządzenie nr 5614 „Wymagania formalne uczestnictwa w Programach Work and Travel”.

Niezależnie jednak od faktu, że studenci ostatniego roku nie powracają na następny semestr studiów, ich udział w programie nie będzie mógł być dłuższy niż wakacyjna przerwa semestralna na ich macierzystej Uczelni oraz przekroczyć 4 miesięcy.

Studenci ci, w odróżnieniu od osób kontynuujących studia po powrocie z USA, będą musieli przedstawić swoje plany na przyszłość, aby przekonać konsula o ich intencjach powrotu do kraju po zakończeniu programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrocilem z ambasady. zero problemow :) nikt sie nawet nie zainteresowal na ktorym roku studiow jestem (a jestem na ostatnim i to juz po raz drugi :] ), nie pytali o indeks czy termin obrony. w zeszlym roku, to sie facet chociaz spytal kiedy studia koncze, ale i wtedy nie przydalo mi sie pismo o przelozeniu obrony tudziez indeks. czysta formalnosc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ja ide po raz trzeci do ambasady po wize wiec luss...tylko wczoraj rozmawialem z moim kumplem ( na piatym roku)...i okazalo sie ze nie ma zaswiadczenia o tym ze przeklada prace magisterska ...tzn poprostu nie wystepowal o to w dziekanacie .....i sie troche tym martwie ..jak jednak zapyta o to zaswiadczenie a on nie pokaze......co w takiej sytuacji?

czy jest taka mozliwosc ze poprostu dostanie polecenie doniesienia .tego zaswiadczenia ..czy od tej decycji nie ma juz odwolania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...