Skocz do zawartości

konsulat 2007


Rekomendowane odpowiedzi

w Krakowie nie ma wybierania... za 1 razem brało sie nr z maszyny, po czym tam gdzie sie wyświetlało tam się szło - jak w bankach niektórych, w zeszłym roku, część musiała iść do piwnicy, gdzie były 2 okienka, 1 kolejka ludzi, więc też nie da rady. Warszawa :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 156
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Byłem w takiej sytuacji, 5 rok, konsulat.  

Rozmowa:  

-czym się zajmujesz?

-studiuję to i to itd.  

-ile lat ci zostało?

Powiedziałem ile, efekt to koło 15 min rozmowy.  

Dałem papier od dziekana że bronię się w październiku, okazało się że to żaden argument. Kobieta dosłownie przekartkowała cały mój indeks, może patrzała jakie oceny miałem :P Skończyła i znów parę zdań wymieniliśmy, wezwała kogoś młodszego - asystenta, krótka narada i mówi że nie może mi dać wizy, bo na pewno obronię się przed wyjazdem i nie będę już studentem. No to zacząłem od początku, przedstawiam jej sytuację 3 raz z rzędu i czekam co ona na to. Udało się.

Moja rada, nie unosić się, nie brać na litość, mówić szczerze.

wow, niezbyt fajnie miales. ja bylem w identycznej sytuacji (5 rok studiow), ale moja rozmowa miala zupelnie inny przebieg. konsul wprawdzie spytal kiedy koncze studia, wiec mu powiedzialem ze po powrocie ze stanow. ale mimo to nie pytal mnie czy mam zaswiadczenie o przelozeniu obrony czy indeks. wszystko przebieglo bardzo gladko. ale po tym co przeczytalem w twoim poscie, to zaczynam miec obawy przed tegoroczna wizyta w ambasadzie. nie wiem czy beda w stanie zrozumiec, ze jednak nie skonczylem studiow po powrocie ze stanow i wciaz jestem na tym 5 roku i ponownie mam zamiar bronic sie po powrocie, hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka coraz mniej ludzi jedzie ludzi na WAT bo chyba udają się tam tylko osoby które chcą zobaczyć usa a nie zarobić, więc oni muszą zaniżać wymagania co do osób ubiegających się o wizę bo kto będzie pracować w wakacje? Inna sprawa ,że ich zachowanie może wynikać z coraz bliższego zniesienia wizy dla polaków to taka sytuacja pośrednia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka coraz mniej ludzi jedzie ludzi na WAT bo chyba udają się tam tylko osoby które chcą zobaczyć usa a nie zarobić, więc oni muszą zaniżać wymagania co do osób ubiegających się o wizę bo kto będzie pracować w wakacje?   Inna sprawa ,że ich zachowanie może wynikać z coraz bliższego zniesienia wizy dla polaków to taka sytuacja pośrednia

ludzie do pracy będą na pewno, bo o ile liczba Polaków może spadać, to z roku na rok coraz więcej jeździ Rosjan i Bułgarów, takie przynajmniej mam odczucia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...