Skocz do zawartości

powrót po nielegalnym pobycie


jungar

Rekomendowane odpowiedzi

To, że ta osoba dostanie zakaz ponownego wjazdu do USA to dla mnie sprawa jasna, ale to nie problem - jest to osoba starsza, zdecydowana spędzić resztę życia w Polsce. Chodzi o to, czy nie zostanie zostanie z jakiegoś powodu zatrzymana przy wylocie. Czy nie powinna przedtem dopełnić pewnych formalności, np. zadenuncjować się sama do USCIS i zgłosić chęci zrobienia voluntary departure? Zależałoby mi na opinii kogoś, kto zna amerykańskie przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że ta osoba dostanie zakaz ponownego wjazdu do USA to dla mnie sprawa jasna, ale to nie problem - jest to osoba starsza, zdecydowana spędzić resztę życia w Polsce. Chodzi o to, czy nie zostanie zostanie z jakiegoś powodu zatrzymana przy wylocie. Czy nie powinna przedtem dopełnić pewnych formalności, np. zadenuncjować się sama do USCIS i zgłosić chęci zrobienia voluntary departure? Zależałoby mi na opinii kogoś, kto zna amerykańskie przepisy.

Moim zdaniem nie. Kupic bilet i wyjechac. Nie slyszalem mowiac szczerze o zatrzymywaniu ludzi wyjezdzajacych z US gdzie powodem zatrzymania byl nielegalny pobyt - wydaje sie ze powinno im zalezec na tym zeby tacy wyjechali a zatrzymywanie ich jakby nie pomaga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...