Jump to content

powrót po nielegalnym pobycie


jungar

Recommended Posts

Witam,

chciałbym uzyskać informację, jak wygląda powrót po nielegalnym pobycie. Czego się można spodziewać na lotnisku itd.

Czy osoba chcąca dobrowolnie wylecieć z USA, zostaje zatrzymana na lotniksu ( tymsamym spóźniajac się na swój samolot i tracac bilet ). Czy po prostu dostaje stempel w paszposrt z zakazem powrotu. Naprawdę jestem zielony jeśli chodzi o ten temat. Za informacje z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Tak tez slyszalem.  

Jednak przy wsiadaniu w samolot trzeba pokazac paszport. Jaka jest wtedy reakcja urzednika ktory widzi ze wiza jest od kilku miesiecy niewazna ?

Czy ktos moze napisac cos wiecej ?

Zaden urzednik nigdy nie sprawdza paszportow przed odlotem z USA. Sprawdza go tylko pracownik lini litniczych i tak naprawde to mu to wisi czy wazna, czy nie. Odbierze I-94 jak jest, a jak nie ma, to nie odbierze i papa.

Link to comment
Share on other sites

a jak nie ma I-94 to spisze sobie kilka informacji z paszportu :-) hehe (widzialem na wlasne oczy)

Nieraz niespisuja, poprostu olewa to, przynajmniej tak bylo w przeszlosci, teraz podobno musza wszystko raportowac, ale czy wyjazdy tez, to nie wiadomo.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Podpinam się pod stary temat. Pewna osoba z mojej dość odległej rodziny zamierza powrócić na stałe do Polski po, bagatela, 20-to letnim nielegalnym pobycie. Nie będę wnikał w przyczyny tak długiego nielegalnego pobytu, powiem tyle, że jest to historia bardzo przykra i dość nietypowa. Pytanie brzmi, czy przy wylocie grożą jej jakiekolwiek nieprzyjemności. Moim zdaniem nie, ale chciałbym się spytać lepiej poinformowanych osób.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...