Skocz do zawartości

zielona karta poprzez małżeństwo


Rekomendowane odpowiedzi

Powinienes miec rachunki na oboje wspolne karte kredytowa , konto w banku wspolne wynajete mieszkanie na obie osoby , zdjecia razem itp rzeczy.

Slyszalem kiedys ze zdazalo sie ze dzwonili albo nawet przychodzili do domu sprawdzic ale mi sie nic takiego nie przytrafilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jurek___ Oni nie strasza a robia swoja robote i jesli zobacza ze cos jest nie tak to musza zareagowac odpowiednio.

Malzenstwo nie sluzy do emigracji a do tego abys byl z druga osoba razem ,jesli urzad zobaczy ze Twoim piorytetem byla GC a nie wspolne mieszkanie to mozesz miec klopoty.

wiecej znajdziesz na tej stronie:

http://www.prawoimigracyjneusa.com/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienes miec rachunki na oboje wspolne karte kredytowa , konto w banku wspolne wynajete mieszkanie na obie osoby , zdjecia razem itp rzeczy.

Slyszalem kiedys ze zdazalo sie ze dzwonili albo nawet przychodzili do domu sprawdzic ale mi sie nic takiego nie przytrafilo.

Nie trzeba tego miec, to sa tylko dowody na to, ze sie jest dobrym i prawdziwym malzenstwem, a prawda jest taka, ze wiele malrzenst nawet nie ma wspolnych kont bankowych czy umowy na mieszkania.

Moj kolega ze swoja zona nie mieli nic wspolnego na papierze, no chyba tylko synka na akcie urodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno kwestionować prawdziwość małżeństwa w momencie gdy jest wspólne dziecko :) My też nie mieliśmy wspólnych kont ani rachunków, ale fakt że byliśmy kilka lat po ślubie, oraz to że mamy synka, wystarczył by przekonać urzędniczkę że małżeństwo nie jest dla papierów.

Urzędnik chce dowodów, ale są różne sposoby na to by udowodnić że małżeństwo nie jest fikcyjne: listy i kartki świąteczne, maile, zdjęcia, w ostateczności potwierdzone notarialnie zeznania znajomych. I co komu tylko przyjdzie do głowy.

Bez żadnych dowodów będzie bardzo trudno dostać GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku mielismy wspolne konto bankowe, wspolny rachunek za prad, mieszkanie bylo na 1 osobe, no i zdjecia: ze slubu, z wycieczek itd. Naszym wytlumaczeniem dlaczego nie dzielimy wszystkiego razem byl fakt ze bylem na wizie nieimigracyjnej w momencie starania sie o zielona karte - zaakceptowali to ze zrozumieniem, na nasza korzysc... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZESC WIDLEK

MAM DO CIEBIE PYTANIE . NAPISZ MI JAK TO BYLO Z TWOJA ZIELONA KARTA? BO JA MAM PETYCJE ZALOZONA W KATEGORI F2A I CZEKAM JUZ 4 LATA I 10 MIESIECY NA ROZMOWE Z KONSULEM W AMBASADZIE USA . A NIE WIEM JAK TO JEST Z TYMI BADANIAMI LEKARSKIMI . KIEDY DOSTANE SKIEROWANIE NA NIE .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...