Skocz do zawartości

Młody Emigrant


Qozak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam 18 lat, za dwa lata kończę polską szkołę Technikum Żywienia i Gosp. Domowego

Chciałbym się dowiedzieć jakie szanse mam na godne życie w USA

Po pierwsze mam nadzieje, że do tego momentu zniosą już te wszystkie wizy, etc.

swoją drogą możecie mi powiedzieć dlaczego nie ma losowania zielonej karty dla polaków na rok 2008 ?

Więc przyjmijmy hipotezę, że bez problemu wyjechałem do stanów. Poleciałem samolotem, zakotwiczyłem u mojej licznej rodziny na tym kontynencie ( 4 wujków, 3 ciotki, i kuzyni - sam nie wiem ile )

Dają mi chwilę czasu na ogarnięcie się w nowych warunkach. Idę do pracy:

a) czy jest problem ze znalezieniem pracy ? interesuje mnie naturalnie hotel, restauracja zgodnie z moim wykształcenie, ogólnie wszytko co związane z kuchnią

:( na jaką pensje mogę liczyć ?

c) czy jestem w stanie kupić dom, dwa samochody i dwa razy w roku latać na wakacje ?

d) czy nie będzie mi brakować do pierwszego ?

e) czy nie będę musiał martwić się co włożę do garnka, ani w co się ubiorę ?

Nie musi to być wielkie miasto, może być kilkaset tys mieszkańców, marzy mi się domek za miastem z ogródkiem, żoną, która dojechała by do mnie po studiach, lub rozpoczęła studia w USA, i tu następne pytanie jak jest ze studiami tam ? trzeba znać perfect angielski ?

Mam nadzieje, że odpowiecie mi na moje pytania, za co z góry wam bardzo dziękuję.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, i jeszcze jedno

Pytam tak nie dlatego, że chce zarobić i wracać do kraju, gdybym chciał tak to bym wyjechał do anglii czy irlandii, ale bardzo podoba mi się USA, niestety tylko z opowiadań i zdjęć. Może na starość bym się pokusił o powrót, ale to odległa bardzo przyszłość. Poza tym w kraju naszym nie ma już co szukać, nawet emerytury niedługo człowiek nie dostanie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslisz ze jak zniosa wizy do USA to swobodnie przejdziesz przez rozmowe z urzednikiem i tutaj sie mylisz to po 1 ,druga sprawa jak nie bedzie wiz to i tak nie bedziesz mogl legalnie pracowac na terenie USA,do tego potrzebujesz wizy pracowniczej lub tez stalego pobytu

A i najwazniejsza sprawa,co na to Twoja rodzina w USA bo teraz mozesz ladnie sobie pisac ze niby Ci pomaga ale jak to bedzie naprawde to sie przekonasz pytajac sie Ich oraz jak bedziesz unich

co do reszty pytan to jak bedziesz miec dobry zawod i bedziesz w tym dobry plus mial legalna prace i umial jezyk to bedzie Cie moze i stac na wiele rzeczy ale pod tymi warunkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak średni emigrant, czy, jeżeli o to Ci chodzi, IMIGRANT w USA. To zależy od wielu czynników - od wykształcenia, czy masz zawód poszukiwany w USA, czy dobrze nasz angielski, czy masz siłę przebicia, jakie masz cechy charakteru, w jakie konkretnie miejsce wyemigrujesz itp. W niektórych przypadkach nie ma znaczenia czy masz amerykańskie wykształcenie, w innych bez niego oraz doświadczenia zdobytego w USA może być trudno.

Są lekarze którzy zasuwają na budowie, są i tacy którzy przyjeżdżają i pracują w zawodzie. Do firmy mojego brata zgłosił się facet w celu postarzenia biurka, uderzył w nie kilka razy rozżarzonym łańcuchem, kilka razy przeleciał po nim palnikiem i za pół godziny pracy zgarnął 400 dolarów. Czy to znaczy że każdy tak może? Oczywiście że nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a) czy jest problem ze znalezieniem pracy ? interesuje mnie naturalnie hotel, restauracja zgodnie z moim wykształcenie, ogólnie wszytko co związane z kuchnią

:( na jaką pensje mogę liczyć ?

c) czy jestem w stanie kupić dom, dwa samochody i dwa razy w roku latać na wakacje ?  

d) czy nie będzie mi brakować do pierwszego ?

e) czy nie będę musiał martwić się co włożę do garnka, ani w co się ubiorę  ?

Nie musi to być wielkie miasto, może być kilkaset tys mieszkańców, marzy mi się domek za miastem z ogródkiem, żoną, która dojechała by do mnie po studiach, lub rozpoczęła studia w USA, i tu następne pytanie jak jest ze studiami tam ? trzeba znać perfect angielski ?  

Mam nadzieje, że odpowiecie mi na moje pytania, za co z góry wam bardzo dziękuję.  

Pozdrawiam

A. W kuchni generalnie nie znajdziesz od razu dobrze platnej pracy.

B. Podniesli teraz minimalna stawke wiec mozesz liczyc na minimum $7.75 na godzine przed podatkami.

C. Nie za bardzo, przynajmniej przez pierwszych pare lat. Ale jak juz wyrobisz renome i zona dostanie dobra prace to oczywiscie.

D. Jak bedziesz sie dobrze gospodarowal to nie.

E. patrz punkt D

Powodzenia, ale pamietaj aby normalnie zyc musisz miec legalny status.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...