Skocz do zawartości

Do wypelniajacych Adjustment of Status(I-485)


mm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! :)

Przyjechalam na wizie turystycznej i wzielam slub z obywatelem amerykanskim, ktory sklada na mnie petycje I-130. Nie jestesmy pewni czy w formularzu I-485 part 2 czyli application type zaznaczyc a czy b. Wydaje nam sie ze 'a', ale nie mam jeszcze approval notice, bo wszystkie formularze wysylam razem.

Prosze poradzcie!!!

Dzieki

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Heh to pytanie i odpowiedz spadly mi z nieba bo tez jestem na etapie wypelniania papierow i nie wiedzialem co wpisac.

A ja mam jeszcze dwa pytania do Jackie. Chodzi o ta sama forme I-485 i pytania w Part3:

Were you inspected by a U.S. Immigration Officer?

Czy to chodzi o kontrole przy okienku czy chodzi o kontrole w osobnym pokoju, bo jesli przy okienku to oczywiscie Yes ale jesli nie miala rozmowy w pokoju to w tym przypadku NO ?

A drugie pytanie to chodzi o pozycje Current Occupation. Czy w tym miejscu mamy wpisac jaki ma wyuczony zawod ( fryzjerka ) czy wpisac NONE bo obecnie nie pracuje bo nie ma pozwolenia na prace?

Z gory dziekuje za odpowiedz.

I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh to pytanie i odpowiedz spadly mi z nieba bo tez jestem na etapie wypelniania papierow i nie wiedzialem co wpisac.

A ja mam jeszcze dwa pytania do Jackie. Chodzi o ta sama forme I-485 i pytania w Part3:

Were you inspected by a U.S. Immigration Officer?

YES

Czy to chodzi o kontrole przy okienku czy chodzi o kontrole w osobnym pokoju, bo jesli przy okienku to oczywiscie Yes ale jesli nie miala rozmowy w pokoju to w tym przypadku NO ?

A drugie pytanie to chodzi o pozycje Current Occupation. Czy w tym miejscu mamy wpisac jaki ma wyuczony zawod ( fryzjerka ) czy wpisac NONE bo obecnie nie pracuje bo nie ma pozwolenia na prace?  

CURRENT - NIE WYUCZONY. A SWOJA DROGA NIE MOZNA MIEC 'NONE' OCCUPATION W USA I JEST TO CZESTO POWODEM ZE OFICER ZACZYNA ZADAWAC ROZNE PYTANIA NA INTERVIEW.  

Z gory dziekuje za odpowiedz.

I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinnas wpisac "I am immigrant" - to jest blad. Ty nie jestes jeszcze immigrant, jestes non-immigrant. Wpisuje sie tylko 'marriage to US citizen' i to wystarczy. Immigrant oznacza prawnie kogos kto ma green card. Dlatego wlasnie mowi sie 'wiza imigracyjna' czyli green card, a wiza nie-imigracyjna jest dla nie-imigrantow.

Wpisuje sie zawod obecnie wykonywany, nie zawod wyuczony. Czyli 'housewife' jest jak najbardziej na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez z tym mialam problem, myslalam o "a", ale jak zadzwonilam na infolinie to agenci zaczeli mieszac, dzwonilam chyba z 4 razy o to samo pytanie i w koncu zaznaczylam "h" i napisalam,z e " i am immigrant married to us citizen"

To co mowia na infolinii to glupoty. I nie radze ci ich sluchac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...