Skocz do zawartości

Beznadziejny przypadek


dianka

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze tu się placi za studia nie ma darmozjadów które kończą studia za darmo I uciekają do następnego kraju. Po drugie musisz udowodnić na wizę F1(Studencka) ze umiesz po angielsku. Chyba ze jedziesz się uczyć na język. Powiem ci szczerze nie mysie ze mas szans jak bylas wpisana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

1. Ona skonczyla studia w Polsce. Studia byly za darmo. To, ze sie w USA placi za studia to ona wie i nigdzie w swoich wypowiedziach nie napisala, ze jedzie studiowac za darmo.

2. Aby ubiegac sie o wize F nie musisz wcale znac jezyka, jesli jedziesz uczyc sie jezyka. Jesli jedziesz studiowac cos innego jest to inna sytuacja. Ona jedzie uczyc sie jezyka. Potem moze zdac NCLEX i Toefl i byc tu pielegniarka. Nie musi w tym celu od nowa robic pelnych studiow itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czesc sly.

poprostu konsul cos am sobie pisal w komputerze, nic nie pytal, tylko powiedzial przykro mi nie kwalifikuje sie do otrzymania wizy bo jest przekonany ze pracowalam w usa ( bo tam jest mi tam wbite w tym glupim raporcie co mi wbili wtedy na lotnisku) i niestety to sie juz bedzie pewnie za mna ciaglo. nawet nie ma im jak udwowdnic bo oni mysla swoje i tyle.bniewiem czy mam jakiekolwiek szanse na kiedykolwiek zeby tam wjechac i niewiem czy sa osoby ktore vchocby pracowaly udalo sie im dostac wize. najgorsze jest dla mnie to ze nie zobacze sie narazie z moim chlopakiem,ale coz.on powiedzial wczoraj mnie nie placz przez takiego konsula nie warto, jesli nie wyjdzie z kanada to on do mnie przyleci i na zawsze zostaniemy w polsce bop ameryka nam do szczescia nie potrzebna. tak czy inaczej sprobuje z ta kanada.tylko niewiem jaki wniosek sie wypelnia i jkakie dokumenty sie przynosi.co prawda na tej stronie www pisze po angeielsku i vcos tam rozumiem ale nie az tajk dobrze wiec jak by byla jakas strona www na ten temat ale po polsku.chodzi mi wylacznie o wniosek na studencka do kanady.pozdrawiam.[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dianka moze cos Karina na to poradzi,podpowie .

co do Kanady to kiedys moze sie uczylas francuskiego i znasz go czy tylko angielski,jesli tylko angielski to radze szukac szkoly w anglojezycznej Prowincji i tez jaka szkola by Cie interesowala ?

Bo czy to w USA czy tez w Kanadzie musisz pokazac ze Cie stac na taka nauke oraz ze po jej skonczeniu wrocisz do Polski .

Jak bedziesz jechac na nauke i jesli ta nauka bedzie trwala dluzej niz 6 miesiecy wtedy starasz sie o wize studencka.

W jezyku polskim za duzo takich stron nie spotkasz i radze Ci korzystac z tej strony co Ci podalem bo Ona pochodzi z wiarygodnego zrodla.

oraz zobacz na tej stronie:

http://www.livelearnandsucceed.gc.ca/

mozesz tez zapytac o pewne sprawy na tym Forum:

http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=23005

http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=20479

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

WITAM PANI KARINO.

MAM TERAZ INNE PYTANIE JAKBY MOGLA PANI COS PORADZIC.MOJA CIOCIA ZLOZYLA ODWOLANIE DO DEPARTAMENTU STANU I TAM WLASNIE CZEKLAJA NA MOJE PAPIERY KLTORE MIALAM TU Z SOBA DO KONSULATU WIEC ONI CZEKAJA NA NIE BO WYSLALAM CO DOPIERO.IO MOJE PYTANIE JEST TAKIE CZY MAM SZANSE Z ODWOLANIA JAKAS?

BO W TYM DEPARTAMENCIE POWIEDZIELI ZE ROZPATRZA SPRAWE, I ZE JAK BEDZIE POZYTYWNIE TO [PRZEKAZA LIST CZY COS DO KONSULATU DO POLSKI I MOZE WTEDY MI DADZA WIZE.NIEWIEM DOKLADNIE BO TO CVIOCIA SIE TYM ZAJMUJE A JA TYLKO ROBIE CO MI MOWI.WIEC JA TYLKO CHCIALAM SPYTAC JKAKIE MAM SZANSE.

MOI ZNAJOMI TEZ SLYSZELI O ODWOLANIU, NAWET TU Z OKOLIC CHLOPAK MIAL W OGOLE PAPIERY ZE TAK POWIEM ZNISZCZONE BO NBYL NIELEGALNIE W USA I I WLASNIE Z ODWOLANIE DOSTAL.

CZEKAM NA ODPOWIEDZ POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do ambasady?
bo pisalas ze idziesz do konsula. W ambasadzie. Czemu zdziwienie?
zagrozili mi tylko ze jesli nie podpisze to mi wbija zakaz wjazdu na 10 lat
Czy to jest na prawde możliwe? Mieli jakieś podstawy prawne? Czy może po prostu tak postępują - robią co im sie podoba. Bo licze na to, ze dianka zrozumiala co do niej mowili.
Po pierwsze tu się placi za studia nie ma darmozjadów które kończą studia za darmo I uciekają do następnego kraju.
A w pieknym kraju - Polsce sa :/

Jak ktos wspomnial wylacz CAPS LOCK, bo w internecie pisanie duzymi literami oznacza krzyk Dianko

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...