Skocz do zawartości

Błąd w Zielonej Karcie i pytania o SSN


agachicago

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem nowym użytkownikiem forum. Do Chicago przyleciałam 4 tygodnie temu.

Przeglądałam sprawy poruszane w portalu, ale nie znalazłam odpowiedzi na moje problemy.

Otrzymałam Welcome Notice, a zaraz po tym Zieloną Kartę z błędem w nazwisku.

Dzwoniłam pod 1-800 i okazało się, że muszę odesłać Zieloną Kartę, I-90, oraz oryginał Aktu Urodzenia.

Nie wiem czy dobrze wszystko zrozumiałam...

A teraz proszę o odpowiedź:

Czy koniecznie muszę odsyłać GC pocztą do Texas Servis Center ( istnieje możliwość zaginięcia Karty), czy mogę zgłosić się do Oddziału w Chicago, gdzie mieszkam? Jak długo trwa procedura wymiany GC na dobrą?

Nie otrzymałam jeszcze SSN i zastanawiam się, czy też będzie błąd w nazwisku? Prośbę o SSN zawarłam we wniosku wizowym i nie wiem jak długo mam czekać i czy muszę osobiście się zgłosić do Social Security ?

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowym użytkownikiem forum. Do Chicago przyleciałam 4 tygodnie temu.

Przeglądałam sprawy poruszane w portalu, ale nie znalazłam odpowiedzi na moje problemy.

Otrzymałam Welcome Notice, a zaraz po tym Zieloną Kartę z błędem w nazwisku.

Dzwoniłam pod 1-800 i okazało się, że muszę odesłać Zieloną Kartę, I-90, oraz oryginał Aktu Urodzenia.

Nie wiem czy dobrze wszystko zrozumiałam...

A teraz proszę o odpowiedź:

Czy koniecznie muszę odsyłać GC pocztą do Texas Servis Center ( istnieje możliwość zaginięcia Karty), czy mogę zgłosić się do Oddziału w Chicago, gdzie mieszkam? Jak długo trwa procedura wymiany GC na dobrą?

Nie otrzymałam jeszcze SSN i zastanawiam się, czy też będzie błąd w nazwisku? Prośbę o SSN zawarłam we wniosku wizowym i nie wiem jak długo mam czekać i czy muszę osobiście się zgłosić do Social Security ?

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź

Agnieszka

musisz odeslac. ssn wydadza tez z takim bledem, bo tak na GC jest. Zglos sie po SSN, nawet z bledem, a jak otrzymasz GC poprawiona, to poprawisz SSN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mieliśmy całkiem inną sytuację. Poza tym timelines ze strony www.uscis.gov na wydanie poprawionych/nowych kart nijak się mają do rzeczywistości. Na kilku forach czytałam jakoby trzeba było czekać parę miesięcy, a często czeka się krócej/dłużej (do wyboru). Nie wiem czy nie ma znaczenia powód dla którego składamy I-90. Mój mąż na nową kartę czekał parę tygodni, nie chce mi się teraz sprawdzać ile dokładnie to było, ale chyba niecały miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...