Skocz do zawartości

Umiejscowienie Aktu Malzenstwa


sloneczko85

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jezeli nie umiejscowi sie zagranicznego aktu malzenstwa w Polsce, to wg

polskiego prawa w Polsce nadal sie ma status jak przed slubem. Malzenstwo nie jest wazne.Ja np jeszcze nie umiejscowilam aktu malzenstwa w Polsce i funkcjonuje tam jako rozwiedziona. A w USA jestem mezatka. uzywam dwuczlonowego nazwiska: mojego plus meza.

Narazie to umiejscowienie nie jest mi potrzebne i nikt mnie do tego nie zmusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie masz nikogo kto by zadzwonil,dowiedzial sie,,masz chyba jakis znajomych,przyjaciol,rodzine?

ile ja kiedys dzwonilem po takich sprawach,,tak potem sie ktos na mnie wypial ale zrobilem swoje,pomoc ten ktos dostal.

Sly6, bez przesady, jestem człowiekiem myślącym i oczywiście biorę pod uwagę taką ewentualność. Ale czyż nie po to jest forum, by wymieniać się informacjami i szukać odpowiedzi na takie właśnie pytania? Oczywiście, poproszę kogoś albo zadzwonię sam, ale z oczywistych względów najpierw piszę na forum.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariano aby miec polski akt slubu ;) i mozna bylo sobie wyrobic z nowymi danymi paszport,dowod osobisty,bez tego nic nie bedzie z tego

do tego dochodza inne sprawy ktore moga wyjsc ;)

jkb a co mowi USC o tych sprawach?

No to rozwiazuje kwestie kobiet, ale co z mezczyznami ? Po jaka cholere mialbym umiejscawiac akt slubu ? (z czystej ciekawosci sie pytam bo po prostu nie wiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie zamierzam zajmować się umiejscowieniem aktu ślubu do momentu, aż mi wygaśnie ważność paszportu (czyli za 9.5 lat), bo po pierwsze strasznie dużo zachodu i anagażowania rodziny w Polsce w całą sprawę, a po drugie kosztowne. Naprawdę nie rozumiem dlaczego wymiana paszportu z powodu zmiany nazwiska jest płatna, zwłaszcza jeśli ma się nowy paszport biometryczny ...

Jesli wszystko pójdzie zgodnie z planem to za 9 lat będę mieć juz paszport amerykański i wymiana polskiego nie będzie sprawą priorytetową, więc zajmę się nią na spokojnie :)

Zgadza się kzielu z Tobą jak najbardziej. Ja nie mam wyboru i będę musiała się tym w końcu zająć jesli chce mieć wszystkie dokumenty z tym samym nazwiskiem, ale nie wiem jakie to ma znaczenie dla mężczyzn jeśli wymeldowali się na stałe z Polski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...