Skocz do zawartości

Paczki polonez parcel - nie wysylac


agnieszka4222

Rekomendowane odpowiedzi

Jak każdy kurier Fedex czy DHL tak też UPS są CHOROBLIWIE kosztowni ...

Rygorystyczne koszty co do wagi, rozmiarów itd... - setki dolarów ...

Każdy z kurierów ma kalulator cenowy...

Dla UPS znajdziesz go na stronie https://wwwapps.ups.com/ctc/request?loc=en_...p;WT.svl=SubNav

tylko się nie przestrzasz.... <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, pare dni temu sprawdzalam ceny i UPS i FedEx i sie przerazilam! I widze, ze nie tylko ja:D Myslalam o firmie Polonez, ale teraz juz zwatpilam. Mozecie poradzic na kogo w sumie mozna liczyc??? Zalezy mi na przeslaniu w sumie nie wielkiej paczki (okolo 10kg)z NC. Bardzo mi zalezy na Waszych opiniach. Nie mam zamiaru ryzykowac z Polska Poczta - zbyt czesto sa przypadki ze paczki nie dochodza, a jesli przychodza to albo po kilku m-cach albo wybrakowane, wiec.....

Z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio mam w planach kupic aparat ze Stanow, i z tego co widze to wysylka takiej rzeczy to koszt kolo100$ <_< z ubezpieczeniem przez UPS

ale lepiej chyba zaplacic pare$$ wiecej i wiadomo ze paczka dojdzie cala. A niektore gadzety sa duzo tansze i nawet lepsza opcja niz w PL

np:(aparat PENTAX K100D za 460$, u nas okolo 2tys zl <_< )

http://cgi.ebay.com/PENTAX-K100D-DIGITAL-S...1QQcmdZViewItem

aa jeszcze jedno pytanie, czy np jesli kupie taki aprat to beda chcieli wyslac jakas inna firma kurierska? w tym linku co dalem pisze ze raczej preferuja UPS :lol:

moze ktos kiedys kupowal takie cos(lub cos innego ale tych rozmiarow)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konon - spokojnie, ups dobra firma, poza tym koszty sa o wiele mniejsze z tego co widzialem na stronie podanej przez ciebie, to co najmniej o polowe (wliczajac ubezp.) Nie masz co sie obawiac. Ja praktycznie wszystkie rzeczy kupuje na ebay, poczawszy od pralki a konczac na takim aparacie, o ktorym mowa powyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...

Witam wszystkich, to mój pierwszy post tutaj.

Gdzieś w połowie stycznia tego roku kolega wysłał mi paczkę przez polonez... cena śmieszna w porównaniu do ups, fedex czy innych. Gwarancja dostawy w 6 tygodniu droga morską. W paczce ważacej ponad 10kg są różniaste rzeczy w tym kilka części do mojego amerykańskiego auta. Nie wiadomo dlaczego paczka w okolicach 25 lutego utknęła w agencji celnej Saga z Częstochowy. Saga to najgorsza firma z jaką się spotkałem. Do dnia dzisiejszego nie mam paczki i coś mi sie wydaje że szybko jej nie dostanę bo owa firma czai się na kasę i nic poza tym. W pierwszym podejściu wysłałem im wszystkie podpisane dokumenty i akt darowizny, po czym paczka trafiła do niekończącej się kolejki. Zaznaczam, że papiery wysłałem błyskawicznie. Sama saga wysłała mi te papiery do podpisu z 7 dniowym opóźnieniem. Do nich dotarły 13 marca i od tej daty kolejka... W zeszłym tyogdniu panienka z sagi przez tel. oświadczyła mi że wartość towarów w umowie darowizny jest drastycznie zaniżona, bo oni sprawdzali. Jak podała mi ceny jakie mają to o mały włos bym się nie przewrócił siedząc. Kwota na jednej pozycji była wielokrotnie zawyżona, a pozycji kilka. Wszystko dotyczy tych nieszczęsnych części do samochodu, reszty się nie czepiają. Już nie będę tutaj więcej opisywał co i jak, zapraszam na niekończącą się opowieść:

http://www.asu.pl/portal/html/modules.php?...p;p=47866#47866

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...