Skocz do zawartości

Paczki polonez parcel - nie wysylac


agnieszka4222

Rekomendowane odpowiedzi

A gdzie wlatujesz do Europy? Generalnie po przylocie sam musisz przejść przez bramkę "nic do oclenia" albo "coś do oclenia", i przechodząc przez tą pierwszą już trzeba wyglądać podejrzanie albo mieć niefart, żeby Cię skontrolowali. Jeśli kontroli nie będzie to cokolwiek byś nie wiózł wychodzisz jak gdyby nigdy nic. A jak już kontrola będzie, to zależy co i ile tego będziesz wiózł. Generalnie sprzęt używany (przez jakiś czas - nie wiem jaki) chyba nie podlega cłu więc powinieneś wieźć rzeczy które masz na własny użytek i które już używałeś. To, czy masz do nich pudełka czy nie, teoretycznie nie ma znaczenia. Gorsze niż pudełka będą paragony, bo tam masz cenę i datę zakupu. Tak mi się wydaje.

Jak ja bym wiózł aparat i laptopa i chciałbym mieć kartony, to po prostu bym je złożył i wsadził do walizki i się nie przejmował. Z drugiej strony nie wiem co Ci tak zależy na tych pudełkach... chyba że już planujesz sprzedać sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pytam z ciekawości. Sprzęt kupiłem na własny użytek, używałem w USA, dowody mam, choćby zdjęcia z Niagary hehe, ale zawsze lubiłem mieć w domu pudełka ze wszystkiego, jednakże po dłuższym namyśle i przeanalizowaniu za i przeciw, stwierdziłem, że chyba je wyrzuce do kosza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich zainteresowanych na tym forum o firmie Polonez Parcel Service od właściciela Jana Chrzana.

Nasza Firma, o rodzinnych tradycjach, istnieje od 1970 roku, a pod nazwa Polonez Parcel Service działa 33 lata.

Rocznie wysyłamy miliony funtów paczek, tygodniowo kilka kontenerów morskich gdzie w każdym jest około 800 paczek. Dodatkowo wysyłamy tygodniowo kilkadziesiąt kontenerów lotniczych. Według informacji, jakie do mnie docierają oraz sondaży, nasza działalność cieszy się dużym zadowoleniem klientów. Staramy się, aby każdy był usatysfakcjonowany z naszego serwisu, gdyż zdajemy sobie sprawę, że tylko dzięki zadowolonym klientom możemy prowadzić nasza działalność, rozwijać się i funkcjonować.

Działamy według reguł, które obowiązują od lat, są one znane wszystkim współpracującym z nami Agentom, a poprzez Agencje są dostępne także dla klienta. Skrócona wersja regulaminu jest również zapisana na naszych deklaracjach. Do wszystkich spraw podchodzimy poważnie i staramy się rzetelnie rozwiązywać wszelkiego rodzaju problemy. Każda reklamacja i jakiekolwiek zgłoszenie nie pozostaje bez odpowiedzi. Nie było przypadku w naszej wieloletniej działalności, aby uzasadniona reklamacja nie została rzetelnie wyjaśniona i uznana przez nasza firmę. Nie możemy jednak uznać żądania klienta jeśli nie ma ku temu podstaw.

Firmy Karex (magazyn) oraz ZUH Saga (Agencja Celna) są firmami w Polsce, które pobierają, jak się zorientowałem, jedne z najniższych opłat za swoje usługi w stosunku do firm im konkurencyjnych. Niejednokrotnie klienci zatrzymywanych na cle paczek przedstawiają rachunki o zaniżonej wartości towarów, przez co nie są one uznawane przez UC. Polonez nie ma żadnego wpływu na to, która paczka zostanie zatrzymana do oclenia, jak również nie mamy wpływu na decyzje UC.

Należy pamiętać, ze Celnik jest urzędnikiem państwowym i stosuje się do przepisów celno-podatkowych danego Państwa. W dobie dzisiejszej informatyzacji, cenę niemalże każdego produktu można z łatwością sprawdzić na stronach internetowych. Łatwo jest wiec ocenić czy przedstawiony rachunek jest wiarygodny. Bądźmy rzetelni i szczerzy, miejmy odwagę uznać swoje ryzyko i winę, a nie obarczać innych swoim nie właściwym postepowaniem. Proszę wierzyć, dla naszej firmy znacznie lepszym rozwiązaniem byłoby, aby UC nie pobierał cła i podatków za wysyłane towary z USA. Niestety tego nie jesteśmy w stanie zmienić.

Wiemy również, ze nasza konkurencja włącza się do krytyki na tym foruym i stara się chwalić swoja praca i serwisem. Życzę im, aby mieli tylu zadowolonych klientów co my, ale na to trzeba zasłużyć.

Jeszcze raz dziękuję ogromnej liczbie zadowolonych klientów i przepraszam tych którym nie udało się po ich myśli skorzystać z naszych usług.

Wszelkie uwagi można kierować na nasz email, postaramy się odpowiedzieć na wszelkie zapytania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze rozumiem...

mam uzywane lozeczko dzieciece i pewnie troche gratów, ktoe bede chciala wyslac Polonez'em na poczatku przyszlego roku..

moze sie okazac ze uzywane reczy zostana oclone i..moga nie dojsc?!

Źle rozumiesz. Przeczytaj jeszcze raz, a jak w dalszym ciągu będzie problem to jeszcze raz.

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...