Skocz do zawartości

studia medyczne w USA


oloxxx12

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zdajesz sobie sprawe, ze w USA musisz najpierw miec licencjat -- a potem zdajesz na medycyne? Czy wiesz, ze to sa w ogole najkosztowniejsze studia? Jako international student zaplacisz powyzej $100,000 za licencjat -- a medycyna to nastepne $150,000+

Wszystkim zainteresowanym medycyna mowie: jezeli twoi rodzice to milionerzy - prosze bardzo. W innych wypadkach, studiuj w Europie.

Tu jest pare stron:

http://www.bestpremed.com/

http://gradschool.about.com/od/medicalschool/f/GetinMS.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce tylko powiedzec ze Amerykanski Bacholers i Polski Licentat nie sa to samo.

Associates Degree jest Polski Licientat(2-2.5 Letni)

Bacholers Degree jest 1 stopień dyplomowy(przewazneie 4lata ale engineering jest 4.5 do 5) cos jak Polski Magister

Puznej jest Masters Degree ale tego nie czeba miec na pujsce na PHD/MD/LLD programu.(Przeważnie 2 letnie po B.S albo B.A wieknsoc w usa nie idze na graduate albo ida puznej w zyciu po Bacholers)

Nawet nie czeba miec Biologie albo Premed jako Bacholers zeby isc na studia medyczne.

Yale Medical School bierze wszystkie wydziały i tylko chce 1 semestr biologi,chemi, i fiziki.

https://medapps13.med.yale.edu/msa/msa_web.procrqmt#minimum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład Yale akurat nie bardzo ma sens, to jest szkoła do której bez świetnych ocen, listów polecających i chlubnej działalności pozaszkolnej (np. wolontariatu, udzielania się w prestiżowych klubach) nawet nie ma co startować. Poza tym international students muszą mieć zaliczony przynajmniej 1 rok wyższej szkoły w USA lub Kanadzie zanim zachce im się medycyny na Yale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem przewaznie jak polski magister przychodzi do USA na Universitet musi wrucic zeby zrobic Bacholers. Nie jestem z Polski i pisze jak umje :)

W Polsce Licentjat bierze 2-3 lata tak jak Associates.

Bacholers bierze 4 -5 lat.

To chociarz pisz po angielsku poprawnie.

Associates w normalnym trybie zajmuje 2 lata (zejelo mi tyle i innym ludziom)

Bachelor w normalnym trybie zajmuje 4 lata (mi zajmie 4.5 roku poniewaz mam dual major i potrzebuje okolo 135 kredytow)

Licencjat jest odpowiednikiem bachelor z kilku powodow. Glowny powod ze w USA zajmuje 4 lata to poziom szkol srednich. Praktycznie pierwszy rok studiow to nic innego jak powtorka szkoly sredniej. W Polsce wychodzi sie z zalozenia ze student ma podstawowe wiadomosci ze szkoly sredniej, dlatego licencjat zajmuje 3 lata. Associate i licencjat nie sa odpwiednikami. Nikt z polskim dyplomem magisterskim nie musi isc do szkoly aby zrobic bachelor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chociarz pisz po angielsku poprawnie.

Associates w normalnym trybie zajmuje 2 lata (zejelo mi tyle i innym ludziom)

Bachelor w normalnym trybie zajmuje 4 lata (mi zajmie 4.5 roku poniewaz mam dual major i potrzebuje okolo 135 kredytow)

Licencjat jest odpowiednikiem bachelor z kilku powodow. Glowny powod ze w USA zajmuje 4 lata to poziom szkol srednich. Praktycznie pierwszy rok studiow to nic innego jak powtorka szkoly sredniej. W Polsce wychodzi sie z zalozenia ze student ma podstawowe wiadomosci ze szkoly sredniej, dlatego licencjat zajmuje 3 lata. Associate i licencjat nie sa odpwiednikami. Nikt z polskim dyplomem magisterskim nie musi isc do szkoly aby zrobic bachelor.

Nie wiem na jakie studia ty slesz ale moj pierwszy rok studiow juz mialem korsu do mojego major. I bylem na 4.5 lata jako Computer Engineering. Jak Polak przychodzi na masters. Szkoly chca zeby zrobil kredyty kture sa na Bacholers puki go przyjma na Masters. Yale Medical chce 1 rok na poziomu bacholers w USA albo Kanadzie.

Polski Magister w USA musi sie cofnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj, naprawde, nie dyskutuj tu o Yale Medical. To ze wyczytales gdzies tam ze Yale "tylko chce 1 semestr biologi,chemi, i fiziki" nie znaczy ze takich ludzi akceptuja tam na studia medyczne. Na Yale dostaja sie tylko wyjatkowo utalentowani, fantastycznie przygotowani kandydaci z ogromna wiedza w naukach scislych. W ogole, zeby dostac sie na medycyne w USA jest szalenie trudno, znacznie trudniej niz w Europie, nie mowiac juz o Yale. Takie komentarze jak ten tylko wprowadzaja ludzi w nieporozumienie i sa wrecz NIE pomocne dla tych ktorzy chca sie zorientowac jak sytuacja wyglada naprawde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...