Skocz do zawartości

slub, papiery a wyjazd do polski


olafasola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

sytuacja jest taka:

chcemy wziac slub, ja Polka on Amerykanin.

15 listopada konczy mi sie wiza turystyczna

MUSZE wrocic do Polski w styczniu gdyz jest sesja a ja na 5 raoku :)

co lepiej jest zrobic

-wziac slub teraz wypelnic papiery i czekac na odpowiedz ( do stycznia pewnie juz cos bedzie wiadomo)

tylko czy ja moge podrozowac? jest na to dokument ale czy zdaze go dostac? poza tym nie mam przy sobie aktu urodzenia i badan lekarskich- moglabym pojechac, zrobic badania,zdac egzaminy, wrocic :)

czy tez wrocic do polski przed uplywem wizy turystyczniej i starac sie o wize narzeczenska i wrocic na niej powiedzmy w marcu, co doradzacie?

dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez slub i zlozcie dokumenty ale zaznaczajac ze czeksz na green card w Polsce. Z pelna procedura 130 i adjustment sie nie wyrobisz, w tak krotkim czasie nie dostaniesz AP - Advance parole/ pozwolenia na powrot, zwlaszcza ze nie masz jeszcze tlumaczen i badan.

Z drugiej strony skladanie dokumentow na K1 - narzeczenska to znowu marnowanie czasu skoro juz tu jestes

Branie slubu tu i oczekiwanie w Polsce to dobre wyjscie, nikt sie nie bedzie tez czepial ze bralas slub na turystycznej - bo wracasz do polski, no i taniej bedzie.

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KW dodam do tego ze Ona w marcu nie wroci jeszcze z wiza na pobyt staly a to troche potrwa w Polsce nim dostanie ta wize..

Jak wezmą szybko ślub i mąż do razu złoży I-130, do którego nie trzeba żadnych innych badań i tylko trochę innych pierdółek, które są wymienione tu http://www.uscis.gov/files/form/I-130instr.pdf to mają szanse wyrobić się dość szybko. Resztę formalności autorka wątku załatwi już w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czekam na narzeczenska od kwietnia-maja i niestety dokumenty gdzies znikly miedzy urzedami i nikt nic niewie..........wiec wize K1 odradzam. W zeszlym tygodniu zaryzykowalam i poszlam do ambasady po wize turystyczna ktora otrzymalam. Wybieram sie do stanow na swieta. Moje pytania sa nastepujace:

Jak to wyglada od strony formalnej i czasowej gdybym wziela slub w Stanach ale musiala bym wrocic do Polski i czekac na zielona karte w Polsce .

Jak dlugo czeka sie na Advance parole/ pozwolenia na powrot i jakie dokumenty sa potrzebne?? Czy jesli staram sie o Advance parole/ pozwolenia na powrot to moge wrocic do polski ale cala procedura legalizacji mojego pobytu nadal odbywa sie w stanach????

Dzieki za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Weź ślub, ale pod żadnym pozorem nie legalizuj stałego pobytu w USA, wróć do kraju i czekaj na wizę imigracyjną w Polsce. Piszę to na wszelki wypadek gdyby Ci podczas pobytu taki pomysł przyszedł do głowy. Ponieważ składaliście wcześniej papiery o wizę narzeczeńską, urzędnik imigracyjny podczas interview na 99,9% stwierdzi że wykorzystałaś wizę turystyczną do celów imigracyjnych, co może sie b. niedobrze skończyć.

Advance Parole jest dokumentem wydawanym tylko dla osób które są w trakcie oczekiwania na legalizację pobytu w USA. Ciebie nie będzie to dotyczyło.

Nie wiem ile się obecnie czeka na wizę imigracyjną, jakiś czas temu Karina pisała o 7 miesiącach do roku, ale to się wciąż zmienia. Mąż musi na Ciebie złozyć petycje imigracyjną w USCIS, resztę formalności dopełnisz w konsulacie w Polsce..

Czy dostaliście w ogóle potwierdzenie że przyjęto Wasze dokumenty na K1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...